Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lenne muszáj ma temetőre...

Miért lenne muszáj ma temetőre menni? Miért nem lehet megérteni ha nekünk van jobb fontosabb dolgunk?

Figyelt kérdés

Eddig minden évben november 1 a temetőzésről szólt. Közel voltak a temetők,igy is 6-8 óra mire anyóssal és anyámékkal is végigjártuk (délelött anyóssal,ebéd,utána anyámékkal).

Idén rengeteg minden változott,150kmre költöztünk munka miatt és van egy 5 hónapos babánk.

Kimerültek vagyunk,húzós év volt,eljöttünk szállodába,pihenünk,együtt vagyunk,férjem szabijai elmentek a költözésre és a szülés utánra (cég ugyanaz csak más város).

Napok óta kettőnk anyját hallgatjuk,vagyis már csak olvassuk mert márnem veszem fel a telefont hogy hogy gondoltuk,hisz mi szoktuk fuvarozni őket kocsival (nekik is van,csak ilyenkor nagy a tömeg),hosszúhétvégén amugyis miért nem hozzájuk visszük a gyereket,majd akkor se menjünk ha ők lesznek föld alatt...

Komolyan mindenki temetőre megy kötelező jelleggel?


2016. nov. 1. 13:30
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
0%
5 ös nem tiszteled a családod. Azért megyünk ki hogy megtiszteljük őket és te ezek szerint tiszteletlen vagy a felmenőidhez akik nagyon nagyon sokat szenvedtek azért hogy TE most itt legyél. Az országért, a családodért, érted. Tudod hogy hívják az ilyet? Semmirekellő, hálátlan HAZAÁRULÓNAK.
2016. nov. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
78%
Engem egyszer rángattak el november elsején temetőbe, több volt ott az élő, mint a holt, azóta nem vagyok hajlandó eljátszani ezt. Marad még 355 másik nap minden évben, amikor ki lehetne menni rendbetenni a sírt (amire semmi szükség, mert nem a halottnak épül, hanem az élőknek, akik képtelenek a világ bármely pontján tetszőlegesen emlékezni az elhunyt szerettükre), mi a jó francért akar mindenki éppen ma menni? És milyen alapon várja el bárki is mástól, hogy elfuvarozza? Jól tettétek, hogy szántatok magatokra egy hétvégét, csak magatoknak tesztek rosszat azzal, ha az anyósok első szavára ugrotok. Akármilyen ócska zsarolással próbálkoznak is, meg kell érteniük, hogy ti hárman már külön kis családot alkottok, saját programokkal, saját akarattal.
2016. nov. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
72%
sose értettem ezt a dátumfetisizmust. az év összes többi napján nincs ugyanott az a sír?
2016. nov. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
59%
Karacsonyt is nyugodtan unnepeld juliusban hangulatos semmi koze a datumhoz
2016. nov. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
84%
Én teljesen egyet értek az 50. válaszolóval. Van akinek nagyobb síremléke van, mint másnak a lakása, van akiét meg alig lehet megtalálni. Én egységesíteném, hogy mindenkinek ugyanannyi jusson, egységes sírkővel, és befüvesíteném. Bár csak filmekben láttam, de úgy láttam, hogy Amerikában legtöbb helyen így van. Jobban bosszant, hogy sokan kidobálják az elhunyt holmijait, amiket élete során féltve őrizgetett, pedig azok a igazi emlékek. Képmutatásnak tartom a temetőzést. A szüleim is megjegyzik, ha nem mentem ki a sírhoz, de anyám alig várta, hogy kirámoljon a dédi halála után. Én pedig azóta is őrizgetem a régi énekeskönyvét, ha nem adta volna anno nekem még életében, akkor biztosan a kukában végezte volna, mert fogalmuk sincs mennyit ér, eszmeileg is, de lassan anyagilag is, mert 100 éves könyv. Minden kidobáltak ami régi emlék, és olcsó kínai műanyaggal dekorálják a lakást. Engem egy temető, egy sír egyáltalán nem emlékeztet a szeretteimre. Nem tudok azonosulni azzal, amikor Halottak napján odaállnak a földkupachoz, vagy a drága műkövükhöz, és ott mélyednek el. Minden nap gondolok az elvesztett szeretteimre, ennél jobban már nem tudok gondolni pont azon a kijelölt egy napon.
2016. nov. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
79%

Én még csak egyszer voltam édesapám sírjánál, annak is több éve már. Nagymamám is 3 éve halott, nem voltam még nála egyszer sem. Unokatestvéremnek is csak a temetésén voltam, ő is 11 éve halott. Ők azok a halottak a családban, akiket ismertem, és nagyon szerettem. És ők azok, akik nagyon messze vannak eltemetve, és nem tudok elmenni hozzájuk. Egyszerüen nincs rá pénzünk. Annak sem sok értelmét látom, hogy azért vegyek mécsest, hogy itthon meggyújtsam. Minek? De a közeli temetőbe minden évben kimegyek. Először egyedül mentem, később a férjemmel, most már a gyerekekkel járunk. Előtte való nap kimegyünk, minden halottunk helyett keresünk egy nagyon elhanyagolt sírt, (nehogy véletlen olyanhoz nyúljunk, akihez nem kellene) és kigazoljuk, rendbetesszük. Valahogy számomra a kisgyermek, és csecsemősírok a legszomorúbbak, így egy elhanyagolt csecsemősírt keresek. Mindeszentek estéjén meg visszamegyünk, és megcsodáljuk a temetőt, mert valjuk be, gyönyörű a sok szépen rendbetett sír, és a rengeteg mécses világa.


Amúgy meg egyetértek azzal a válaszolóval, hogy be kellene füvesíteni az egészet, mert sajnos a év többi részében nagyon el vannak hanyagolva a hantok.

2016. nov. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
78%

Én sem értem, hogy miért MUSZÁJ mindenkinek nov 1-jén kimenni a temetőbe. Attól, hogy nem AKKOR megyek ki, de máskor mondjuk igen, vagy ne adj isten egy évben kimarad, attól még gondolok az elhunyt szeretteimre, és megemlékezem róluk (de az is tény, hogy nem minden rokonom szerettem, és magamtól az apai nagyanyámhoz nem mennék ki, de ennek megvan az oka, vérség ide vagy oda).


A kérdezőt meg teljesen megértem. Veszélyeztetett terhesként gyereket szül, bele kell szoknia az anyaságba, aztán építkeznek... aki ezek után sajnál tőlük egy "nyaralást", és azért b.tatja, mert nov. 1-jén nem kötelezően temetőt jár, az elég begyepesedett és korlátolt. Főleg hogy a leírás alapján a kedves család ki tudna menni a saját kocsijával is, de kényelmesek és lusták... könnyű akkor a házi csicskát szidni, ha az egyszer ellenáll. Még ha a 100éves dédi lenne a kérdésben, aki menni nem tud, akkor még megérteném a hisztit, de nem erről van szó.


Én sem mentem idén temetőzni, mert dolgozom, és mellette tényleg ezer más dolgom volt. Ki sem tudtam magam pihenni még így sem a hosszú hétvége alatt. Pár hónapja költöztünk be az új lakásba, ki sem lett minden pakolva, nagytakarítani is kellett. Az én lelkiismeretem tiszta, mert amúgy járok ki a temetőbe, aki meg engem emiatt ekéz, az tipikusan az a fajta, aki évi 1x megy ki, mert máskor eszébe nem jutna, de akkor veri a mellét.

2016. nov. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
10%

Maradjunk annyiban, aki ki akar menni, az kimegy, aki meg nem az millió magyarázatot fel tud erre hozni.

Csak felesleges magyarázkodni, szülési szabi meg költözés?

Mégis, hány nap szabadsága van a férjednek? 5 nap elment a szabijából a szülésedre, netán húsz napon át költözködtetek? Nekünk egy hétvége alatt sikerült másfél hónapos gyerekkel. Előtte munka után a férjem csomagolt.


Annyira szánalmas az ilyen vergődés.

Egyszerűen be kell vállalni a döntéseteket, Nem mentek, inkább wellnesseltek, számotokra nem fontos, ennyi.

2016. nov. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 A kérdező kommentje:

Képzeld az nem 5 nap hogy én még vissza a kórházba műtétre ő meg otthon a picurral,de nem magyarázkodok annak aki ugyse érti.

Lehet frissen festett bútorozott panelba másfél nap a költözés,nekük felujítandóba nem annyi volt.

Igen,van fontossági sorrend. Első a kis családunk,ami hármónkat jelent. Utána jön mindenki más.

2016. nov. 3. 13:46
 60/60 anonim ***** válasza:
0%

Nem azt mondom, hogy minden nap járjunk ki a temetőbe és emlékezzünk, de talán nem kéne megcsúfolni azzal, hogy ilyenkor wellnessezni mentek. Ez azért nem kicsit gusztustalan.

Arról meg ne is beszéljünk, hogy anyádnak fel se veszed a telefont. Neked minek is család, ha a szülőt se becsülöd meg?!

2016. nov. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!