Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lenne muszáj ma temetőre...

Miért lenne muszáj ma temetőre menni? Miért nem lehet megérteni ha nekünk van jobb fontosabb dolgunk?

Figyelt kérdés

Eddig minden évben november 1 a temetőzésről szólt. Közel voltak a temetők,igy is 6-8 óra mire anyóssal és anyámékkal is végigjártuk (délelött anyóssal,ebéd,utána anyámékkal).

Idén rengeteg minden változott,150kmre költöztünk munka miatt és van egy 5 hónapos babánk.

Kimerültek vagyunk,húzós év volt,eljöttünk szállodába,pihenünk,együtt vagyunk,férjem szabijai elmentek a költözésre és a szülés utánra (cég ugyanaz csak más város).

Napok óta kettőnk anyját hallgatjuk,vagyis már csak olvassuk mert márnem veszem fel a telefont hogy hogy gondoltuk,hisz mi szoktuk fuvarozni őket kocsival (nekik is van,csak ilyenkor nagy a tömeg),hosszúhétvégén amugyis miért nem hozzájuk visszük a gyereket,majd akkor se menjünk ha ők lesznek föld alatt...

Komolyan mindenki temetőre megy kötelező jelleggel?


2016. nov. 1. 13:30
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
17%
10, majd ha véletlenül összetörik az autót meg magukat, lehet sírni... a legjobb, amit sokan tehetnek ilyenkor, hogy nem ülnek autóba, pláne, ha érzik is, hogy ez nekik sok. Én se bírom az anyósom, de inkább elviszem, mint hetekig hurcoljam orvoshoz egy karambol után, mert képes rá...
2016. nov. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
55%
11, igazi papucs vagy. Gratulálok.
2016. nov. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
23%

Mondjuk az nem lehet kifogás, hogy azóta 150 km-re költöztetek. Gondolom, amikor a nyaralást tervezed, ott sem a km-eket számolod.

Ez egy hosszú hétvége volt, nagyon sokan nem hagyták pont az utolsó napra, éppen azért, hogy a parkolás könnyebb legyen.

Lehetett volna úgy szervezni, hogy ezt a 4 napot ott töltitek, ahol a szülők, anyósék laknak. Akkor az egész rokonság a pici babátokkal szeretetben, megértésben együtt lenni, és még a temetőket is kényelmesen körbe lehetett volna járni.


Komolyan mindenki temetőre megy kötelező jelleggel?


Nem, nem megy mindenki, mint ahogy ti sem! Kötelező jelleggel pedig inkább ne is menjetek!

2016. nov. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
61%

Mi sem ott lakunk már, ahol a szeretteink sírja van. Ennek ellenére egy évben egyszer mindenképpen el szoktunk menni, pedig ez ötszáz km-et jelent, szörnyű kimondani(!?), de vonattal és busszal. Nem kocsival.

Nem fontos éppen ma, mi például szombaton voltunk és ma itthon, a kertben gyújtunk mécsest. És igen, nálunk is van 9 hónapos baba, akire ilyenkor egy barátnőm vigyáz, akinek 1 éves a gyereke.

2016. nov. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
61%

A halottaknak mindegy, hogy meglátogatod őket és kifejezed irántuk való tiszteletüket vagy sem. HISZEN ŐK MÁR HALOTTAK.😀 (de bunkó vagyok, egyébként éljen a fekete humor)

Amúgy én sose szoktam meglátogatni a halottaimat. Nem azért, mert szemét önző dög vagyok, hanem azért, mert nem látom értelmét. A nagymamámat is elhamvasztottuk és azóta se foglalkozunk az urnájával. Pedig őt nagyon szerettük.

Egyébként a szüleitek tényleg beláthatnák, hogy a sok lehengerlő meló után nem akartok pics@fagyasztó hidegben végigjárni a temetőket.

2016. nov. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
27%
Ha ti nem vagytok tekintettel a családotokra miért is várod el hogy rátok legyenek tekintettel?
2016. nov. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
20%

Egy evben van egy par csaladot osszehozo unnep husvet halottaknapja karacsony.

Nem a halottak varnak hanem a csalad

Baba mehet temetobe baja nem lesz min -20 sincs

2016. nov. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 A kérdező kommentje:

Taasszal szoktunk kimenni rendbetenni meg ősszel. Szeptemberben voltunk.


6os: amig közel laktunk addig ugrottunk ha kellett,akármi nyűgjük volt. Mióta messzebb lakunk havi egyszer megyünk.

2016. nov. 1. 14:03
 19/60 anonim ***** válasza:
92%

"De gondolom az se zavar ha a te sírodat is messziről el fogják kerülni."


Engem példul egyáltalán nem zavar. Annyira nem, hogy én pld.úgy végrendelkezem, hogy hamvasszanak el, és szórjanak szét.

2016. nov. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 A kérdező kommentje:
7es: sürgősségi császárom volt,majd 5 nappal később ismét műtét. Ne sajnáld már azt a 10 napot amig otthon volt velem. A többi a költözésre ment el,nagypocakkal költözködtünk.
2016. nov. 1. 14:05
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!