Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amióta elzártam a pénzcsapot,...

Amióta elzártam a pénzcsapot, a testvérem gyerekei szóba sem állnak velünk. Normális dolog, hogy ez rosszul esik nekem, vagy én vagyok rossz, hogy némi érdeklődés, kedvesség jól esne akár viszonzásul is?

Figyelt kérdés
Amíg fel nem nőttek a gyerekek, olyan mértékben támogattuk őket, mintha a saját gyerekeink lennének. Amióta megházasodtak, dolgozni kezdtek, elzártam a pénzcsapot. Azóta szinte szóba sem állnak velünk. Nagyon fájó érzés.

2016. nov. 3. 09:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy állítottad le a támogatásukat, hogy egyszer csak szó nélkül már nem kaptak tőled semmit, azt simán értékelhetik úgy, hogy biztosan megharagudtál rájuk. Ilyen esetben nekik is nehéz keresni a társaságodat, mert az úgy jönne ki, mintha pénzért nyújtanák a markukat.


Katolikus/katolikus hagyományokat ápoló családokban az a szokás, hogy a keresztszülő (sokszor szülő testvére) esküvőn ad szép pénzt a keresztfiának, ezzel véget érnek keresztszülői kötelmei (azaz innentől nem feladata, hogy keresztgyerekét segítse, akkor sem ha szüleivel történik valami). De felnőtt fiatalok jellemzően már külön szüleik testvéreit nem látogatják, őket külön meg sem hívják, csak akkor találkoznak velük, ha szüleiknél, nagyszüleiknél össze jön a család.

2016. nov. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Az is benne van, hogy ebben a korban lazulnak a családi kapcsolatuk, el vannak foglalva magukkal. Úgy vettem észre 40 éves kor felett jön meg újra az igény az emberekben, hogy a tágabb családjukkal is élőbb legyen a kapcsolatuk.
2016. nov. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
3%

Ez az egész leveled egy siránkozás, nem több. A te jóságodnak a leírása. No meg az a fogalmazás:

"Amióta elzártam a pénzcsapot, a testvérem "

Tudod, nekem nem kellene a te pénzcsapodból semmi...meg az a másik megfogalmazás:

"Nagyon fájó érzés." Te kis érzékeny...csak nehogy pityogjál.

2016. nov. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nem rövid életem során azt tapasztaltam, hogy nagyon kevesen képesek kezelni, ha valakitől önzetlenül kapnak segítséget, különösen, ha az anyagi jellegű.

Ezeket az embereket tudat alatt két dolog motiválja,

- szégyenlik, hogy van aki a nyomorult állapotukat látta/látja

- egyszerű irigység, hogy neked van, vagy volt miből adni.

Természetesen vannak olyanok is, akik ismerik a hála fogalmát, de ők vannak kevesebben.

Én mindenképpen lebeszélnélek a tervezett beszélgetésről, csak magadat aláznád meg vele.

Ráadásul, utána ha jelentkeznének, jönnének, akkor meg benned lenne a rossz érzés, hogy nyomást gyakoroltál rájuk és csak ezért jelentkeznek.

Én a helyedben biztos hogy úgy érezném, hogy kikényszerítettem valamit, ami nem szívből jön.

Ők meg esetleg azt éreznék, hogy anno meg akartad vásárolni a szeretetüket és most benyújtod a számlát.

Egy biztos, ez a kapcsolat már soha nem lesz a régi, ne erőltesd, akármilyen pozitív érzelmek is vezérelnek!

2016. nov. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
88%

Sajátokat kellett volna támogatni, amit nekik adtatok, azt a sajátoktól vettétek el.


Nekem csak az a furcsa, hogy kb. 20 év alatt nem esett le neked, hogy ők ezt valószínűleg mint alapfeltételt értelmezik, nem úgy, mint segítséget, amit saját magadtól és a gyerekeidtől megvonva adsz nekik.

2016. nov. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
94%
Tudták, hogy tőletek érkezik támogatás? Mert lehet, hogy a szülők ezt eltitkolták, sőt, lehet máshogy adták elő a helyzetet.
2016. nov. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
74%
Az egesz sirankozas? Te meg szerintem egy erzelmileg sivar beteg ember vagy öcsem. Itt eled ki magad? Biztos szar gyerekkorod volt, nem a te hibad.
2017. febr. 3. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Tuljutottal azota kedves kerdezo? Mi tortent azota?
2018. febr. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen szemétládák.Az öcsémék ugyanilyenek.Le is szarom őket.
2018. máj. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!