Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nagyon durva...

Szerintetek nagyon durva lenne, ha megmondanám a páromnak, hogy válasszon köztem és a családja között?

Figyelt kérdés

A párom bátyja drogos, alkoholista, vagy épp depressziós és öngyilkos akar lenni. Mindig van valami újabb "hóbortja" (legalább is ő így hívja), amivel kikészíti saját magát és a környezetét is. Ennek mindig az a vége, hogy kórházba kerül, de nem tanul belőle, hanem előröl kezdi az egészet. Munkanélküli, a szülei tartják el. Fizetik az albérletét, a kajáját, de a létfontosságú dolgokon kívül pl. a cigijét meg az iphone élőfüzeteset is. És egyszerűen nem veszik észre, hogy amikor már tizedszerre is pénzt kér, az nem kajára kell, hanem piára, vagy drogra. Mindig fényezik, hogy már megváltozott, pedig soha sem fog, ha ez így megy tovább.

Mikor a párommal összejöttünk kamaszkorunkban, ez még nem érdekelt annyira, mert úgy voltunk vele, hogy a felnőttek dolga megoldani a helyzetet. Most viszont már összeköltöztünk, dolgozunk, a párom szülei viszont nyugdíjasok, és nagyon nehezen jönnek ki úgy, hogy a fiukat is el kell tartani. A párom nagyon sokat segít nekik, a fizetése nagy részét nekik adja. Ebből viszont az következik, hogy mi is rossz anyagi helyzetbe kerülünk. A belemet kidolgozom, de nincs semmi látszatja, hónap végére sokszor már kajára is alig van pénz. Én nem bírom már, hogy soha sem jutunk egyről a kettőre. De tudom, hogy nagyon önző dolog lenne, ha megmondanám a páromnak, hogy válasszon köztem és a családja között, mert ha továbbra is őket pénzeli, akkor a mi kapcsolatunk már nem lesz hosszú életű. Komolyan nem tudom mit csináljak.

25N


2016. nov. 21. 09:38
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

én nem így fejezném ki magam,hogy válasszom köztem vagy a család között. hanem hogy válasszon,hogy önállóan akar élni velem kettesben, vagy menjen haza a szülőkhöz lakni. ez így nem működik,hogy ketten éltek,alig jöttök ki,mert ő az összes pénzét hazaadja a szülőknek.

én ezt nem engedném. menjen akkor, nem kötelező velem élni. de ha már összeköltöztünk,ez a minimum,hogy a rezsit felesben fizetjük. nehogy már te tartsd el,hogy ő eltartsa a szüleit,akik eltartják a testvérét.. be kéne zárni a pénzcsapot mindenkinek.

ha nagyon akar segíteni a szüleinek,akkor miután kifizettük a rezsit és a felmerülő költségeket,UTÁNA a fizuja fentmaradó részét adja oda a családnak. de ne a rezsire valót adja oda.. nem is értem hogy gondolja.mindenképp adj neki ultimátumot. de ilyet ne mondj,hogy válasszon közted vagy köztük. tarthatja velük a kapcsolatot,segítheti őket, de ne a ti károtokra.

2016. nov. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
23%

19 sem a pénz mennyiségére, sem a fizetéshez viszonyított arányára nem kaptunk választ. Így nekem csak üres vagdalkozásnak tűnik a dolog.

Nem az én példámból kell kiindulni, de a párom szülei mindig utáltak, meg akarták akadályozni az esküvőnket, mégsem kértem soha a páromtól, hogy válasszon köztem és a családja között. A család fontos, a párkapcsolat is az, nem lehet választani a kettő között, csak extrém durva esetekben.

Normális ember megbeszéli a dolgait. Ha nincs miből adni, akkor nem ad pénzt, emiatt normális szülő nem fog megharagudni.

De a kérdezőnél fel sem merült a megbeszélés lehetősége, csak az ultimátum.

2016. nov. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
11%
Ha ezt megkérdezed tőle a helyében én biztos hogy azonnal kitennélek.
2016. nov. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Ildikó60 válasza:
32%
ez az ultimátum sajnos nem működik. gondolj bele, van olyan szitu, amelyben te lemondanál a szüleidről, testvéredről azért, hogy a pároddal lehess? Én a te helyedben kilépnék ebből a kapcsolatból. Itt neked kell választanod saját magad és a párod között.
2016. nov. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Az utolsó válasza is jó de csak végső esetben szerintem..

Nem szabad szakítgatni. Engem most azért dobott a párom mert kiborultam hogy kinyomta a telefont aztán ki is kapcsolta. Amikor a másnapi programunkat akartam volna pontosítani..

2016. nov. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!