Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nagyon durva...

Szerintetek nagyon durva lenne, ha megmondanám a páromnak, hogy válasszon köztem és a családja között?

Figyelt kérdés

A párom bátyja drogos, alkoholista, vagy épp depressziós és öngyilkos akar lenni. Mindig van valami újabb "hóbortja" (legalább is ő így hívja), amivel kikészíti saját magát és a környezetét is. Ennek mindig az a vége, hogy kórházba kerül, de nem tanul belőle, hanem előröl kezdi az egészet. Munkanélküli, a szülei tartják el. Fizetik az albérletét, a kajáját, de a létfontosságú dolgokon kívül pl. a cigijét meg az iphone élőfüzeteset is. És egyszerűen nem veszik észre, hogy amikor már tizedszerre is pénzt kér, az nem kajára kell, hanem piára, vagy drogra. Mindig fényezik, hogy már megváltozott, pedig soha sem fog, ha ez így megy tovább.

Mikor a párommal összejöttünk kamaszkorunkban, ez még nem érdekelt annyira, mert úgy voltunk vele, hogy a felnőttek dolga megoldani a helyzetet. Most viszont már összeköltöztünk, dolgozunk, a párom szülei viszont nyugdíjasok, és nagyon nehezen jönnek ki úgy, hogy a fiukat is el kell tartani. A párom nagyon sokat segít nekik, a fizetése nagy részét nekik adja. Ebből viszont az következik, hogy mi is rossz anyagi helyzetbe kerülünk. A belemet kidolgozom, de nincs semmi látszatja, hónap végére sokszor már kajára is alig van pénz. Én nem bírom már, hogy soha sem jutunk egyről a kettőre. De tudom, hogy nagyon önző dolog lenne, ha megmondanám a páromnak, hogy válasszon köztem és a családja között, mert ha továbbra is őket pénzeli, akkor a mi kapcsolatunk már nem lesz hosszú életű. Komolyan nem tudom mit csináljak.

25N


2016. nov. 21. 09:38
1 2 3
 11/25 Alain Delon ***** válasza:
100%
Ha már annyira rossz, akkor lépj ki a kapcsolatból. Kezd új, rendes életet. Bár nem tudom, hogy beszéltél-e már vele a dologról. Azt mindenképp meg kéne tenned, hogy elmondod neki, mi az, ami neked rossz a kapcsolatban.
2016. nov. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
72%
Szerintem ülj le vele és beszéld meg h esetleg más módon segítsetek a szülőknek. Kerdezze meg parod h mire van szükségük és megveszi ő nekik .és akkor nem kell a fizetes felét oda adnia . Mert szerintem a nyugdíjasoknak nem lehet felteszem 60.000 Ft nyi összegű dolgokra szükségük. ÉS akkor nem a battya zsebébe landol a pénz. Így neked is jobb lesz mert nem kell sokat adni még a párodat se serted meg. Lehet hülyeség de nem mindenre a szakítás a megoldás
2016. nov. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
20%
ja mond meg neki,aztán hamarabb érzékeny búcsut vesz tőled!Soha se egy nő se egy pasi nem kérhet ilyent a párjától!vajon te milyen pofát vágnál a párod azt mondaná na szivi válassz én vagy anyádék.Gyanitom te is útilaput kötnél a sarkára!Neki ők az anyja apja még ha neked ez nem is tetszik.
2016. nov. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
10%
Hát, de mennyi az annyi? Mennyi pénzt ad haza a párod? Nem mindegy, hogy tízezret, vagy 300 ezret havonta. A másik dolog, mit követelözöl, hogy válasszon? Az nem jutott eszetekbe, hogy ha már nincs pénzetek, akkor nem ad pénzt a szüleinek, ettől még nem kell megszakítani a kapcsolatot? Amúgy ha az én párom lennél és követelöznél, hogy vagy te, vagy a családom, már csomagolhatnál is. Normális ember csak nagyon indokolt esetben kéri ilyesmire a párját és ez még bőven nem az a helyzet.
2016. nov. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Kérdező se úgy értette, hogy ne is találkozzon a szüleivel, hanem hogy fejezze be a pénzelésüket.

Együtt élnek, a Kérdező is pénzeli őket, ha akarja - ha nem.

Ennyi erővel ő is mondhatná, hogy mostantól támogatja a saját szüleit anyagilag, kíváncsi lennék a párja reakciójára.

Tényleg...találj ki valamit, ami neked fontos, pl nyiss egy lakáskasszát, csak hogy éreztesd, hogy ez így nem állapot és nem vehet el havi szinten annyit a közösből, hogy nélkülözzetek.

2016. nov. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, hogy nem közted, meg a családja között kell, hogy válasszon, hanem aközött, hogy hajlandó-e anyagilag is beleadni a közös életetekbe azt, ami elvárható, vagy sem.
2016. nov. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Voltam már hasonló helyzetben.

Mielőtt még bárki azt hinné, hogy egy fukar, skót alak vagyok, elmondom, hogy rengeteget segítettem a (volt) barátnőm családján anyagilag. Olyannyira, hogy a végén már az egészségemre ment. Nem volt ritka, hogy reggel 7-kor elmentem dolgozni, és este 9 után értem haza, annyi pluszt be kellett vállalnom. Túl azon, hogy gyakorlatilag nyomorogtam, a kapcsolatunk is megsínylette, hogy alig láttuk egymást.

Aztán elhatároztam, hogy lépek. Többször beszéltünk már erről, persze, mindig ment a fogadkozás, hogy ezentúl máshogy lesz. Nem lett máshogy. Én meg megmondtam, hogy vége. Nekem ez nem éri meg, hogy tönkremenjek.

Ennek még csak fél éve, de azóta sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok, és örülök annak a döntésnek.


Szép dolog az, ha valaki segít a nehéz helyzetben levő rokonainak. Sőt, valamilyen szinten elvárható. De az nem, hogy magát tönkretegye azért, hogy másvalaki rajta élősködjön.

Mert a testvére bizony élősködik. A depresszió egy dolog, az sajnos egy komoly betegség, amit kezelni kell, de önmagában ez nem fog egy vagyont felemészteni. Még az albérletre is azt mondom, hogy oké, ha bírja a család, akkor fizesse neki. De az, hogy ti fizettek neki minden luxust, miközben ő lopja a napot? Ez a lehető legrosszabb dolog ebben a helyzetben. Ezzel megerősítik benne, hogy nyugodtan élősködjön továbbra is a családon, teljesen jól van így.

Persze ez elsősorban a szülők hibája, rémesen rosszul kezelik a kialakult helyzetet.

Te pedig teljesen jogos, ha a fizetésedet nem akarod egy munkakerülő dorogos alkesznak adni, hogy abból vegye a narkót.

2016. nov. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
..utolsónak tök igaza van, és az utolsó mondatában rejtőzik a lényeg..! /én vagyok akinek alkesz a "párja"-tegnap dobott 7x-re mert teljesen hülye már/.. reaktiv depiben szenvednek a hozzátartozók is sajna ők sem fognak a sarkukra állni..
2016. nov. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
79%

"Nem mindegy, hogy tízezret, vagy 300 ezret havonta."

Inkább az a nem mindegy, hogy a fizu mekkora része marad náluk, és abból hogy tudnak megélni. Lehet a tízezer is sok, ha 47 ezret visznek haza, és lehet, hogy a 300 ezer sem sok, ha mondjuk mindketten keresnek 3-400-at nettóban.


"Az nem jutott eszetekbe, hogy ha már nincs pénzetek, akkor nem ad pénzt a szüleinek, ettől még nem kell megszakítani a kapcsolatot?"

Csak tudod, nem egy normális helyzet az, hogy az ember azért dolgozik, hogy a pénzét másnak adja. Az, hogy adjunk oda nekik a kajapénzen felül mindent, az egy abnormális dolog, főleg úgy, hogy annak a pénznek a nagy része arra kell, hogy valaki, aki két szalmaszálat lusta keresztbetenni, az piálhasson, drogozhasson, meg hogy legyen neki ájfónhetese.

"Normális ember csak nagyon indokolt esetben kéri ilyesmire a párját", és az, amikor a párja családja szabályosan rajta élősködik, az bőven elég indok.

2016. nov. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
70%
Ja..utolsó előtti voltam...ha majd lesz gyerek EZ biztos tönkre fogja vágni a kapcsolatot de lendíteni nem fog rajta. Ne várjátok meg szükséged van a párodra ebben a kérdésben nagy a kísértés hogy választásra késztesd de nem túl jó taktika..! Sajnálom a helyzeted. :(
2016. nov. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!