Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy ne erőltes...

Mit csináljak, hogy ne erőltessék így a jogosítványt?

Figyelt kérdés

Tavaly elkezdtem, az eü és a kresz megvan, forgalmin egyszer megbuktam. Utána érettségiztem és mondta az oktatóm, hogy majd az írásbelik után keressük egymást és újra elkezdem a vezetést.

De ő nem hívott, én sem őt, mert mióta nem kell vezessek, boldog vagyok. És ez mindenki másnak feltűnt.

Ha mondjuk kedd délután mennem kellett vezetni, akkor én már hétfő este tiszta ideg voltam, nem bírtam aludni, a suliba is inkább végigültem volna 5 matekórát, minthogy beüljek abba az autóba...

Az oktatóm folyamatosan megalázott, pedig forgalomban hibátlanul mentem, egyedül a parkolásos feladatok nem mentek, mert nála annyi a tanítás, hogy egyszer megmutatta és kész. Ha elrontottam, kiabált, káromkodott és mondta, hogy járjak inkább busszal, felesleges nekem a jogosítvány, hiszen fogadni merne, hogy az első utamon összetöröm majd az autómat.

Bezzeg ha anya ott ül hátul, egy hangos szava nincsen. De azt meg nem várhatom el, hogy minden alkalommal ott üljön mögöttem... De mondja, hogy csináljam már meg, mert egyetemre is könnyebb lenne kocsival járni, mint busszal/vonattal, ha ők nem tudnak vinni, vagy hazahozni.


2016. júl. 8. 15:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Válassz másik oktatot
2016. júl. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Anyukáddal beszélj, hogy kérjetek másik oktatót (erre lehetőséged van).
2016. júl. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 flora08 ***** válasza:
100%
Szia! Oktatóváltáson nem gondolkodtál? Ha az oktatód türelmetlen, és mindig azt érezteti veled, hogy rosszul csinálod, ez az érzés nem fog elmúlni. Gondolj arra, hogy nem te teszel neki szívességet azzal, hogy hozzá jársz! Velem is előfordult, hogy párszor úgy szólt az oktatóm, ami nekem nagyon nem tetszett, de meg is mondtam neki (teljesen kulturáltan, nem flegmán vagy kiabálva), hogy vagy elfelejti ezt a stílust, vagy kiszállok és befejeztük. Utána egyszer sem szólt csúnyán. Ennyit tudok tanácsolni, hogy vagy próbáld tisztázni vele, hogy neked ez így nem megy, vagy válassz mást. Basszus, ha tényleg ilyeneket mond, hogy úgyis összetöröd majd az autódat, nagyon nem normális dolog! Jóhogy nincs önbizalmad. Tudom, nem egyszerű, de még sok hasonló szituációba fogsz kerülni az életben. A vezetés egy élmény, kívánom neked, hogy átérezhesd :)
2016. júl. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogyha esetleg oktatót váltanék, akkor egy rosszabbat fognánk ki...
2016. júl. 8. 15:45
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg kérj másik oktatót, mert ez a példány örökre hazavágja az önbizalmadat.

Hasonló oktatóm volt, és hiába 22 éves a jogsim, hiába vezetek tök jól, még most is zavarban vagyok, ha olyan ül mellet, akinek úgy érzem, bizonyítanom kell. Ehhez képest a nagymotor jogsimat egy kedves, nyugodt, halkszavú oktatónál szereztem 8 éve, és bármilyen motort lazán, magabiztosan vezetek az első perctől.

Ne add fel, vezetni remek, szabadságot ad, egy jó oktatóval majd te is ràjössz.

44N

2016. júl. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%
Mielõtt váltasz, kérdezz utána. A nõk àltalàban nyugodtabbak.
2016. júl. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az első oktatóm nekem is egy bunkó paraszt volt. Én vele nem jutottam el a gyakorlati vizsgákig, nem engedett el, plusz órákat vetetett velem, amíg meg nem elégeltem. Ekkor 18 éves voltam, és soha többé nem akartam autót vezetni.

25 évesen újra elölről kezdtem mindent. Az összes tesztem 100%-os lett, az első forgalmi vizsgán apróságok miatt meghúztak, az új oktatóm szerint nem volt teljesen jogos. Másodszorra hibátlanul átmentem a vizsgán és 15 éve napi szinten balesetmentesen vezetem a saját autómat.

Ehhez kellett egy szuper oktató, aki sokat dicsért, sosem kiabált, türelmes és udvarias volt.

Kérj másik oktatót, nem muszáj neked is úgy járnod, mint én - elévültek a letett vizsgáim, így kétszer kellett kifizetnem minden díjat, mindezt egy rosszindulatú, pályájára alkalmatlan oktató miatt, és mert nem mertem kiállni magamért, nem tudtam, mit tehetnék (a szüleim pedig csak engem okoltak, eszükbe sem jutott utánajárni a dolgoknak vagy intézkedni az érdekemben).

2016. júl. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 AlinaHella ***** válasza:
100%
Én is elég hasonló helyzetben vagyok, mint te, csak én a forgalmitól elég messze voltam. 9 óra alatt úgy megutáltatta velem az oktató a vezetést, hogy azóta ha csak rágondolok, hogy meg kéne tanulnom, feszült leszek. Közeli ismerőseimnél kérdeztem körbe, hogy kinek volt türelmes, nyugodt, rugalmas oktatója, kaptam is egy jó ajánlást. De ha nem tudtak volna mondani, kiszemeltem volna egy másik autósiskolát /ahol eredetileg voltam, máshoz nem lehetett átmenni/, és megkérdeztem volna, hogy ki a legkedvesebb-legtürelmesebb oktatójuk. Sok sikert kívánok a jogsihoz !: )
2016. júl. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Hű, ne hagyd magad, válts oktatót! Én is ilyen "rendes" oktatóhoz jártam. Nem voltam tényleg nagyon ügyes, de enyém is kiabált meg kiakadt, amitől még rosszabbul ment. Végül nagyon összeszedtem magam a vizsgára, elhatároztam, hogy ha fene-fenét eszik is megcsinálom, hogy ne kelljen többet járnom. Meglett (az oktató azt mondta, hogy még sosem vezettem ilyen jól), de utána annyira elegem volt a vezetésből, hogy több éven át nem használtam a jogsimat.

Végül újratanultam az egészet, és most már megy, de még mindig parázok előtte, ha neccesebb körülmények között kell vezetnem.

2016. júl. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%

Nekem ennyire nem volt durva, de volt mikor engem is keményen leb..zott az oktatóm, de pl. én apummal mentem ki parkolni rutinra. Először úgyhogy ott ült mellettem utána meg már kívülről nézte hogy jó e.

Én is sokat szívtam vele, mert nekem is erőltették illetve én féltem az autótól.


Mondjuk én nem cseréltem oktatót, mert szerintem egymás között megdumálják esetleg még szívatattnak is. Másrészről meg nem álltam odébb, ha probléma volt. Egy időbe sokszor mentem sírva haza mert úgy le lettem szidva.

Aztán egy idő után szószerint úgy voltam vele, hogy b...ok én rá, ha szidáson kívül nincs jobb öröme akkor sajnálom... :)

De ha ekkora paraszt akkor lehet h tényleg a többiek megoldása lesz a tuti.

2016. júl. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!