Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon kegyetlen ember vagyok,...

Nagyon kegyetlen ember vagyok, amiért nem akarom befogadni a sógoromat?

Figyelt kérdés

A férjem bátyja mindig is egy életképtelen senki volt. Az anyjánál lakott amíg míg élt. Soha sem volt normális munkája. Az alkohol és drog problémáival kikészítette az egész családot. Az anyja még nyugdíj után is arra kényszerült, hogy dolgozzon, mert valamiből el kellett tartani a drága "kisfiát". A férjem sokat segített nekik, sokszor a közös kasszából tűnt el a pénz és én már ezt is rossz szemmel néztem. Viszont az teljesen kizárt, hogy ez az ember (még csak rokonomnak se mondom) hozzánk költözzön.

Most hogy meghalt az anyjuk utcára került, és a párom szeretné, hogy befogadjuk. Viszont én ebbe biztos, hogy nem fogok bele menni. Egy munkaképes, életerős, 35 éves ember, menjen el dolgozni és ne mások nyakán élősködjön. Talán kegyetlen vagyok, de tudom, hogy milyen. Nem csak szimplán egy pióca, hanem olyan rendetlen, és akkora mocskot hagy maga után, hogy a szobájában már egy egész csótány kolónia éldegélt. Kizárt dolog, hogy ide jöjjön. Az meg végképp nem az én hibám, hogy az anyja ennyire elcseszte a nevelését. Szerintetek igazam van, hogy nem akarom befogadni?


2016. dec. 5. 12:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%
Jogos . A férjed válasszon vagy a kapcsolat vagy menjen a testvérével külön , semmi kompromisszum . Akkor ha lelép vagy válni akar ne sajnáld megszabadultál 2 csapdától .
2016. dec. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
Jaj. Miert nem lakik az anyjuk lakasaban? Meg mindig drogozik? Es alkoholista is? Fu, egy ilyennel egyutt elni meg atmenetileg is buntetes. Viszont segitsegre szorul... Be biztos nem fogadnam, de valahogy csak kene ot segiteni, de persze nem keszpenzzel, hogy legyen mit elinnia...
2016. dec. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
85%
Igazad van. Ha feleségemnek ilyen lumpen testvére lenne, és mindenáron be akarná fogadni, akkor azt mondanám, hogy inkább adjunk neki kölcsön albérletre 100-200 ezret. Borítékolnám, hogy az ilyen ember úgysem adja vissza, de így legalább úgy tudnék viszonylag olcsón megszabadulni tőle, hogy közben nem tűnnék szívtelennek.
2016. dec. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon jól és tisztán látod a helyzetet. Egy 35 éves embernek már illene eltartani saját magát és nem más nyakán élősködni. Biztos nem fogadnám be és pénzt sem adnék neki.
2016. dec. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
16%
Jogos, hogy nem akarod befogadni és érthető is, de hacsak nem a házasság előtt szerzett tulajdon a lakasotok, akkor a ferjednek pont ugyanannyi joga van befogadni, mint amennyi neked nem engedni
2016. dec. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
21%
Van azért egy olyan kérdésem (bármennyire nem leszek most népszerű), hogy kié a lakás amiben laktok?
2016. dec. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem fogadd be, kamerázd be a lakást, és csinálj mini valóságshowt, amit a neten fizetés ellenében lehet nézni egész szép kis summa összejöhet belőle.
2016. dec. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%

Én sem fogadnám be.

Nem fogok eltartani egy felnőtt embert, aki nem önhibáján kívül, hanem saját maga miatt van rossz helyzetben. Pláne nem fogom a mocskát takarítani utána.

Azért itt arról van szó, hogy iszik, drogozik, nem dolgozik, nem tesz semmit a boldogulásáért. Nem arról, hogy pl. balesetet szenvedett és nem tudja ellátni magát. Az más helyzet lenne.

2016. dec. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Andizsuzsi ***** válasza:
94%

Igazad van, hogy nem akarsz vele élni.

Megértem a férjedet, aki a testvért látja benne és utána akar nyúlni.

Kompromisszumot nektek kell kötni.

2016. dec. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
93%

Isten őrizz, hogy egy ilyen embert befogadjak. Ha megteszitek, többet az életbe nem szabadultok meg tőle, és majd nyugdijjas korotokban is elmehettek dolgozni, hogy fizessétek megélhetését.


35 éves azt mondod. Nos itt a végső ideje, hogy elmennyen dolgozni és nézzen magának egy albérletet. Ott éljen a saját mocskában, ha már nem tud takaritani. Ezzel mást ne terheljen pluszban még. Soha nem fog a talpára állni (bár szerintem emigy sem) ha mindig lesz valaki aki eltartja.

Ha befogadjátok, akkor mindig az lesz majd, hogy Majd a jövő hónapban elköltözik és igy megy ez majd a végtelenségig. A férjedet meg tudom érteni, hogy sajnálja a testvérét, de mond meg neki, hogy igy soha nem fogja megemberelni magát a sógorod, ha mindig alá tesznek mindent. Mennyen el dolgozni!!!!!!!


UI: Undoritó, hogy ült a babérjain mig a nyugalmazott édesanyja ment és gürcölt, hogy őt eltartsa. Fúj az ilyen!!!!!!!!!

2016. dec. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!