Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen tönkrementem, full...

Teljesen tönkrementem, full depressziós vagyok! Nagyon megvisel hogy a nevelőimnek nincsen elég pénzük. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval: Apukámról semmit nem tudok, nem is ismertem. Még meg se születtem amikor elváltak a szüleim. Anyám amikor 5 éves voltam külföldre költözött, azóta alig láttam. Most találkoztunk utoljára májusban. 5 éves korom óta a kereszt szüleimnél élek, jelenleg 15 éves vagyok, gimi elős. Keresztanyámékkal nagyon jól éltem, volt pénzünk, meg minden, de megvettek egy ingatlant hogy majd hasznosítják, és felvettek 40 millió forint jelzáloghitelt. Most teljesen eladósodtak, keresztanyámnak a havi fizetése 100ezer forint keresztapámnak pedig 69 ezer. Most odáig jutottunkhogy eladtunk 2 kocsit, már csak egy régi "rossz" autónk maradt meg. Rengeteg mindenre nincs pénzünk, kajára is épp hogy futja. én ebben teljesen tönkrementem, hogy régen mindenre volt pénzem, tényleg a legjobb ruhákban tudtam csillogni a haverok előtt.. 3 évvel ezelőtt azaz 12 éves koromban 20-30 ezer forintos farmerokban jártam, tényleg mindenre futotta. Most oda jutottunk, hogy a BKV bérletre is alig van pénzünk, pedig azzal járok mindenreggel suliba. Ma meg tegnap nem mentem suliba, egész nap bőgök, azon gondolkoztam hogy elmennék valahova dolgozni hogy több pénzünk legyen, dehát ott a suli is ami reggel 8tól 4ig van. utána hazajövök eszek valamit, majd különtanárokná vagyok 8ig. És éjfélig tanulok. Állandóan fáradt vagyok, és teljesen depressziós. A barátaimnak nem merem elmondai az anyagi problémáinkat, mert Ők még a "gazdag" korszakomból ismernek. És a nagytöbbségük Ők is nagyon pénzesek. (az egyiknek az apja benne van a 150 leggazdagabb magyarba)

Most úgy őszintén, mit tegyek hogy a helyzet jobbra forduljon? Eddig a topon voltunk most meg a süllyesztőben.. És gyakran úgy érzem hogy ez miattam van, mert hogy rám is egy csomó pénzt költöttek.

Mit csináljak?


2008. okt. 7. 10:40
1 2 3
 11/30 anonim válasza:
89%

Hát nekem is volt olyan mikor eladtunk valamit és 2 milliót kaptunk utána...

És akármit kértem megkaptam..de én nem vagyok gazdag és nem olyat kértem hogy 20-30 ezres ruha,mert szerintem fölösleges

Minek??Nekem 1 márkás polóm van az 1 Nike-s...

És akkor mivan?Semmi!

Szerintem annyira jelentéktelen ez a sok márkás ruha...

Lehet venni simán olcsón egy jobb kinézetüt

És mégse vagyok egy vesztes,én már középiskolába járom és már elkezdtem tervezni hogy majd az albérletet hogy fizetem ki ha x y pénzt keresek

Le kell tenni az érettségit,és nem foglalkozni azzal hogy most ilyen a helyzeted

Hanem arra gondolni hogy mikor elvégzed az iskolát és dolgozol,akkor meglesz a pénz jócuccokra

2008. okt. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
65%
Azt a p.csa..Ne h már az legyen az elsődleges probléma h milyen ruhákba yársz?Aztaaa..Enyhén kiakadtam..Nekem elváltak a szüleim,és anya egyedül nevel 2 gyereket 3éve,70ezres fizetésből+Annyi kölcsön h húha,mivel lakást vett kölcsönből..Mégis megélünk..Soha nem voltak 20 meg 30 ezres ruháim,de nem is gondolom h szükségem lenne rájuk.Anyu a maga módján mindent megpróbál megadni nekünk..Szaal én úgy érzem h attól nem leszek sem nagyobb sem kisebb ember h nem 50ezres retrot hordok.Megmondom őszintén h 5ezer ft fölött nem igazán kaptam még rucikat..Nah jó egyszer egy mellényt,11 ezerért karácsonyra,deh ennyi..Szal sztem "törődy bele" h nem futja milliós rucikra.SZTEM HÁLÁSNAK KÉNE LENNED H EGYÁLTALÁN ELVÁLLALTÁK H FELNEVELNEK..NÉLKÜLÜK HOL LENNÉL?NEM A KIS GAZDAG HAVERJAID TÁRSASÁGÁBAN,HANEM VAL.SZÍNŰLEG EGY INTÉZETBEN ROHADNÁL.Én azért ezt a kérdést nem tettem volna fel..
2008. okt. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
69%

Az előttem lévő válaszoló elég érzékeletlen. Már nem azért.. az Ő szempontjait is meg tudom érteni, de azért ha egy gyereket jólétben, gazadagságban nevelnek, aztán egyszercsak puff csóró lesz plána ez élete egy iylen korszakában amikor az emebrek ennyire adnak a külsőségekre és alapból sokkal érzékenyebbek az azért eléggé szar szitu. Tudod ha sose kóstoltál vmi akkor sokkal kevésbé hiányzik, mintha azelőtt lubickoltál benne.

Te kérdező, neked csak annyit tudok mondani, hogy megértelek, ez tényleg elég szar helyzet, de vedd úgy h az életnek magasztosabb céljai vannak veled, mint h elkényezetett kis gazdaggyereket neveljen belőled. Itt a remek alkalom hogy megtanulj küzdeni! Mindenki életében vannak mély pontok. Sírd ki magad és utána állj talpra, vedd fel a kesztyűt és kezdj el azért dolgozni, hogy később ismét mindened meglegyen! Válalhatsz tényleg diákmunkát, vagy ha van vmi tehetséged akkor hasznosíts! Pl kezdj el magadnak csinálni ruhákat, ékszereket gyöngyből stb. Járj turkálóba, nem szégyen! Én is és a barátnőim is járunk, pedig telik jobbra is, sőt az egyik elég pénzes barátnőm is, akit nem érdekelnek annyira az anyagiak. Adj el minden fölösleges cuccot, ha iskolai vásárt tartotok, akkor készíts te is vmi és add el.. stb. A barátaiddal nem tudom mi lesz. Ha titeket csak a hasonló anyagi helyzet hozott össze, akkor azt kell mondjam, hogy nem bizt h megmaradnak, de h tényleg vannak a pénzen kívül közös pontjaitok akkor kitartanak majd. Annak akinek az apja meg ien pénzes, az minimum, h néha meghív egy megszorult barátot :P

2008. okt. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
69%

Nem érzéketlen az előtted válaszoló, csak gondolom, rosszul esik neki, hogy ilyen hülyeségeket kell olvasnia, amikor nekik sokkal nagyobb problémáik vannak otthon.

És engem is idegesít, pedig nem tartozom a "szegény" réteghez, de ha valaki ennyire nem tudja, hogy mire való a pénz, annak jobb is, ha nincs!! Nehogy már attól érezd magad embernek, mert márkás cucc van rajtad!! Én szinte szándékosan kerülöm az ilyen cuccokat, mert nem szeretném, ha ez alapján ítélne meg valaki. Ettől függetlenül kevés pénzből is lehet nagyon jól öltözni!!

Bocs, de hagy sajnáljam már inkább azokat a gyerekeket, akiknek

2008. okt. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
72%
...ENNI nincs mit!!!!!!!!!!
2008. okt. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim válasza:
84%
Az a baj h itt azt nem értik páran, hogy nem az a legfőbb kérdés, hogy mi történik veled, hanem az hogy hogyan éled meg! Másrészt meg sajnáld nyugodtan azt akibnek nincs mit enni, de attól még nem kell haragudni arra akinek a problémája a te szemedben piti. Jah és azt senki nem veszi figyelembe hogy a kérdező tinédzser, nincs még kialakult világképe, és értékrendje, nem kéne Őt hibázatatni azért, hogy rossz neki pénz nélkül ebben a kurva anyagias világban, ahol minden a külső. Tudom h a normális emebere többségének nem az de soknak igen... Jah és még vmi: attól még senki nem lett boldogabb h szépen elmaygarázták neki h ásnak mennyivel rosszabb. Mindig van rosszabb, de mindig van jobb. Az emebrenek nem az a dolga h stagnáljon, hanem hogy kitűzze a célt a jobb felé.
2008. okt. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
71%
Jó, akkor légyszi sajnálkozzatok már rajtam is egy picit, két éve nem voltam Jamaicán nyaralni.... Fogalmatok sincs, hogy élem én ezt meg.........
2008. okt. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
74%
Az ember azt hinné hogy akinek nélkülözni kell az empatikusabbá válik, de ahogy látom ez sokakra nem igaz. Miért kéne nekem azért bántani a kérdezőt, mert én rosszabbul élek mint ő? Most kezdjem el mondani, hogy havi 45 ezer forintból élek az egy éves fiammal? Ettőlmég meg tudom érteni, hogy másnak is lehet valami fájó. Egy gyerekről van szó, az istenért... Nem tehet sem arról, hogy nem a szülei nevelték, sem arról, hogy eddig jó anyagi körülményeik voltak (szerintem most sem olyan rosszak), és arról sem, hogy változtak a dolgok. Valamibe belenőtt, és most meg kell tanulnia másképp élni. Bár az tény, hogy ez még előnyére is válhat, de ettől még ez az időszak kemény lehet neki. Vagy nektek, akik hozzám hasonlóan kevés pénzből éltek, talán jobb lesz, ha őt lecseszitek? Amúgy még csak hálátlannak sem tarthatjátok a kérdezőt, hiszen ezt írta: "És gyakran úgy érzem hogy ez miattam van, mert hogy rám is egy csomó pénzt költöttek. " és "azon gondolkoztam hogy elmennék valahova dolgozni hogy több pénzünk legyen, dehát ott a suli is ami reggel 8tól 4ig van". Szóval nem is a nevelőit okolja, nem mondja azt, hogy neki ez jár, csak egyszerűen rosszul érzi magát, hogy megváltozott az élete megszokott rendje. Vagy talán azt hiszitek, attól, hogy elmondjátok neki, ti milyen rosszul éltek, majd a seggét csapkodja a földhöz, hogy neki milyen jó? Persze van ilyen is, amikor az ember szembesül azzal, hogy lehetne rosszabb is, de nem akkor, ha ilyen kioktató stílusban adják a tuttára.
2008. okt. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
82%

Ne "csapkodja" a seggét, csak nézzen körül a világban - ez csak nem akkora sértés?! Persze, hogy rosszul esik kiesni a cukrospikszisből. A kérdezőnek az a fő baja, hogy megváltozott a státusza az úgynevezett "barátai" szemében. Itt az ideje, hogy meglássa az életben az igazán értékes dolgokat is, és ne haragudj, a 30 ezer forintos nadrágot hagy ne soroljam már ide....

Lehet, hogy ez a kis életmódváltás még jót is tesz a személyiségének. Én nem fikázom, de sajnálni továbbra sem tudom.

2008. okt. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
82%

A drága kinőtt cuccaidat add el a vaterán. Így visszaforgathasz belőle valamennyi pénzt. :)

Sajnos, úgy látom a nevelőszüleid csak pénzel láttak el, morális, életrevaló tanácsokkal nem. Azért ilyen drámai a szembesülés a valósággal.

Ideje, kinyitnod a szemed, hogy mi érték és mi nem. Ideje rájönnöd, ki is vagy valójában! (a depresszió menekülés a szembenézés elöl)

Tanulj jól (úgy tűnik, különórákra még futja), hogy megtérüljön a pénz amit beléd fektettek. Aztán, ha majd felnőttél, te csináld jobban. A nevelést is meg a gazdálkodást is. :))

2008. okt. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!