Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen tönkrementem, full...

Teljesen tönkrementem, full depressziós vagyok! Nagyon megvisel hogy a nevelőimnek nincsen elég pénzük. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval: Apukámról semmit nem tudok, nem is ismertem. Még meg se születtem amikor elváltak a szüleim. Anyám amikor 5 éves voltam külföldre költözött, azóta alig láttam. Most találkoztunk utoljára májusban. 5 éves korom óta a kereszt szüleimnél élek, jelenleg 15 éves vagyok, gimi elős. Keresztanyámékkal nagyon jól éltem, volt pénzünk, meg minden, de megvettek egy ingatlant hogy majd hasznosítják, és felvettek 40 millió forint jelzáloghitelt. Most teljesen eladósodtak, keresztanyámnak a havi fizetése 100ezer forint keresztapámnak pedig 69 ezer. Most odáig jutottunkhogy eladtunk 2 kocsit, már csak egy régi "rossz" autónk maradt meg. Rengeteg mindenre nincs pénzünk, kajára is épp hogy futja. én ebben teljesen tönkrementem, hogy régen mindenre volt pénzem, tényleg a legjobb ruhákban tudtam csillogni a haverok előtt.. 3 évvel ezelőtt azaz 12 éves koromban 20-30 ezer forintos farmerokban jártam, tényleg mindenre futotta. Most oda jutottunk, hogy a BKV bérletre is alig van pénzünk, pedig azzal járok mindenreggel suliba. Ma meg tegnap nem mentem suliba, egész nap bőgök, azon gondolkoztam hogy elmennék valahova dolgozni hogy több pénzünk legyen, dehát ott a suli is ami reggel 8tól 4ig van. utána hazajövök eszek valamit, majd különtanárokná vagyok 8ig. És éjfélig tanulok. Állandóan fáradt vagyok, és teljesen depressziós. A barátaimnak nem merem elmondai az anyagi problémáinkat, mert Ők még a "gazdag" korszakomból ismernek. És a nagytöbbségük Ők is nagyon pénzesek. (az egyiknek az apja benne van a 150 leggazdagabb magyarba)

Most úgy őszintén, mit tegyek hogy a helyzet jobbra forduljon? Eddig a topon voltunk most meg a süllyesztőben.. És gyakran úgy érzem hogy ez miattam van, mert hogy rám is egy csomó pénzt költöttek.

Mit csináljak?


2008. okt. 7. 10:40
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
64%

Azért akik úgy valójában nélkülöznek, azoknak netre se futja szerintem.

Ezt leginkább a saját "nyomorukat" felhánytorgatóknak szánom.

2008. okt. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
62%
Bocs, de a "nyomor" meg a 30 ezer forintos farmer után való hisztizés között van egy iciri-piciri különbség..... Ezt úgy hívják, hogy átlagos életszínvonal, amelybe belefér az internet előfizetés.
2008. okt. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
64%

Igazából engem az lep meg, hogy amiért "sajnálni" (?) lehetne a lányt, nem az van kihangsúlyozva a kérdésében. Tehát nem is arról szól a történet, hogy a szüleit nem ismeri (ami valóban szörnyű!!), hanem, hogy nincs drága ruci, meg nem lehet villogni a haverok előtt....

Vagy ez valami "pótcselekvés" volt részéről eddig is.... már nem tudom, mit gondoljak....

2008. okt. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:
72%

Hát h az a baj hogy nem járhatsz márkás dolgokba és nem költekezhetsz akkor semmi értelme ennek a kérdésnek

...

Én tudom milyen érzés ez mert tapasztaltam már...sikerült beszerezzni több pénzt és költhettem kicsit,és akkor ez volt már a megszokott..és mikor visszaestünk hogy spórolni kell akkor meg 1 hét és megszoktam....Szerintem azok nem haverok akik csak akkor haverok ha ilyen meg olyan cuccaid vannak.....

Én félárva vagyok mer elhunyt a faterom 15 évesen és nem vagyok se depressziós meg se lelkileg összetört meg se semmi... bár ez már OFF ;) elnézést!

Na a lényeg hogy próbáld meg megszokni ezt a sporolós környezetet!

2008. okt. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
67%

Vagyis elnézést!Nem 15 évesen hanem 15 éves vagyok és anyukám 6 éves korom óta egyedül nevelt 2-ket és kijöttünk rendesen!

Aztán most lett egy nevelőapám aki nem jó fej de mind1 :P és jobb most az anyagi helyzet!

2008. okt. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
79%

Hát igen, az emberek nagyon köcsögök tudnak lenni, sőt van egy vicc, amely szerint a magyar kimondottan ilyen, tudjátok az, amikor a pokolban az amerikait, az oroszt is fegyveres ördögök őrzik, nehogy kimásszon a fortyogó üstből, a magyarokat meg nem őrzi senki, miért, szól a vicc: mert ha az egyik ki akar mászni, a többi úgyis visszahúzza.

"Ha szar nekem, neked is legyen már szar!"-hozzáállás, emberek, én szégyellem magam helyettetek!!!


Kedves Kérdező, akár hiszed akár nem, a helyzet valóban egy nagy tanulás számodra, és sajnálom, hogy így kell megtanulnod, hogy nem a ruha teszi az embert, hanem az ember a ruhát, és hogy ki az igazi barát - az igazi barátnak elmondhatnád, hogy már nem vagy a toppon anyagilag...

Meg kell ismerned önmagad, meg kell értened az érzéseid alapját, és akkor szellemileg felszabadulsz.


Mindez persze most nem mond neked semmit, 15-évesen nem is várható el, hogy megértsél olyasmit, amihez egy 50 éves ember élettapasztalata szükséges, és pláne akkor, amikor épp a gödör alján vagy. Azonban mindenképpen Te, illetve elsősorban a keresztszüleid fognak arról dönteni, hogy megoldják-e a helyzetet vagy sem. Én alighanem tudok financiális megoldást, írj privátban és egyeztetünk, meglátjuk mi hozható ki belőle és hogyan.

2008. okt. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
79%
Előző vagyok, bocsi azoktól, akik értelmes választ adtak. :)
2008. okt. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
60%
én 13 éves vagyok és nekem is volt olyan az életemben amikor nem kaptam meg mindent, de nem omlottam össze mert apukám minden tőle telhetöt megtesz azérthogy jobb legyen.Én azért nem küszködtem ilyen problémával h depressziós legyek mert van sokkal fontosabb az életben a pénznél.Ott van a családom a barátaim és a céljaim.
2008. okt. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
84%

Kedves tinedzser, hat igen ez itt a legnagyobb problema, hogy epp most, amikor minden a menozesrol szol...

Azt nem mondta meg neked senki hogy a RUHANAK ERTEKE NINCS!!!

Gondolom tudod mi az a hasznalt ruha kereskedes vagy turkalo. Peldaul az ilyen jomodu sracok 30000 Ft-os farmernadragjat 500 Ft-ert megkapod. De attol hogy az a tied volt, ugyanolyan jo. Csak mar hasznalt.

Van ami egy turkaloban uj! Erted! Uj! Log rajta a cimke.

De mivel hasznalt ruha ezert nem tudjak mar 30000 ft-ert odaadni. Es lattal mar turkalos piacot, olyan igazit, ahol a diesel meg a dolce gabanna cuccokat rugdaljak. Ugye te meg nem voltal ilyen helyen. En ezt csak azert akarom leirni neked hogy tudd hogy a ruhanak nincs erteke!!! Te mit gondolsz miert kerul az a farmer nadrag 30000 ft-ba? Mert az uzlettulajdonosnak ki kell fizetnie az uzlet beret havonta.

Szerintem most egyaltalan nem baj ha megtanulod, megerzed hogy mi az hogy: NINCS! Erted? NINCS! Most egy kicsit megerzed, tanulod a penz erteket. Bar igazan azt akkor fogod majd amikor megdolgozol erte.

Most arra koncentralj hogy a suliban tanulj jol! Tanulj idegen nyelvet, es koncentralj csak a sulira!

2008. okt. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Szerintem ő nem lány hanem fiú(azoknak akik azt hitték fiú-egy lány nem írna olyat hogy "villogni a haverok előtt". Egyébként mindenből tanulni lehet kell, nem feltétlenül a pénzhajhászat a megoldás,meg kell tanulni spórolni és élvezni az élet apró örömeit mert az élet mindig kihívás elé állít bennünket
2019. júl. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!