Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Végleg feladtam? Úgyérzem...

Végleg feladtam? Úgyérzem feleslegesen csinálok bármit is az hem használ? Mit tegyek? 16/L

Figyelt kérdés

A történetem eléggé bonyolult. Kiskoromban egy alkaholista apaval nottem fel 13 eves koromig. Majd elvaltak. Anyum is ilyen apaval nott fel, meghozza apum is tonkretette igy elegge depresszioba esett a mai napig is. Anyukám sem éreztette velem soha hogy szeretne, ellenben a bàtyám és nővéremmel. Olyan kivitelezesek vannak hogy pl megkerem ot hogy melegitse meg a levest, ameg en haza nem erek (megkerem szepen) ameg buszon vagyok de faradt , nincs kedve. Ha batyam hazajon mar rogton csinalja elotte fel oraval. Tudni kell hogy a batyammal eleg rossz a kapcsolatom mert otthagyta az iskolat , dolgozik , es azota azt hiszi h o itt a valaki 19 evesen, es mindenkinek beszologat es parancsolgat ( foleg nekem ) . Szoval rolam a szuleim nem tudnak szinte soha semmit, a batyammal meg noveremmel orakig kepesek beszelgetni, ha en szeretnek akkor vagy nem reagal vagy valamiert nincs kedve. En eleg erosen szorongok emberek kozeleben ezert oeves barataim voltak, (ennek ellenere van egy baratom akivel 1 eve jarok lassan ) o az egyetlen ember akivel tudok egyaltalan barmirol is beszelni. En sokaig abban a hitben eltem h engem is szeret anya, beszeltem is vele errol , o azt mondja h nem igy van mert szeret, de kimutatni nem mutatja ki soha. A batyam noverem pl koleszosok, en is voltam az egy darabig es ugyanugy nem kerdezett semmit h higy vagy hasonlok batyaimmal meg rogton puszi oleles. En tenyleg probalkozom pl en is odamenni hozzajuk beszelgetni de nem reagal senki semmit igy megunom. Egyszer anya a fejemhez is vagta hogy o csak ket gyereket akart...hat elegge rosszul esett. Valahogy nincs motivaciom amikor itthon vagyok. Foleg hogy amikor probalnek kezdemenyezni beszelgetest batyam eloszeretettel a fejemhez vagja suttogva hogy nem veszed eszre hogy senkit nem erdekelsz?

Azt hiszem en tenyleg mindent megprobaltam hogy felfigyeljenek ram, segitek amiben tudok, jelenleg nem tanulok olyan jol, de am kituno voltam, szoval nem vagyok rossz...es akkor sem. A batyam a masik. A noverem nem el velem mert egyetemista. A batyam meg apammal el de csak hetvegente jon haza meg szunetekre. Allandoan segitek neki, tenyleg mindenben kisegitem (nem hoz toltot, fullhallgato, kaja. Barmi)

Multkor ket oran at segitettem neki zeneket letolteni, kozben ugy beszel velem mint egy kutyaval, lenez engem, mert nem jarok bulizni, mert mas vagyok mint a tobbi lany nem vagyok vekony (de kover sem)

Es a baratom sem az a tipikus pava. Ugyhogy tegnap ota nem segitek neki semmiben, mert nem erdemli meg. Viszont o mindig megtalalja a gyenge pontomat, es ugyerzem soha nem tudom magam megvedeni mert akarhanyszor erot gyujtok magamon, hogy ne foglalkozzak veluk, o elront mindent egy mondattal, h: hiaba csinalsz barmit is. Akar feljre is allhatsz akkor is egy senki maradsz es kutyat nem erdekelsz. (Egyebkent pszichologushoz jarok) ingyeneshez. Tudom hogy nem kene ezekkel torodnom, de hat ez nem ilyen egyszeru amikor a csaladodtol varnad el a tamogatast. Koli mint lehetoseg nem mukodik, mert nagyon szorongok tarsasagban , es nem ereztem jol magam amikor ott voltam. Ugyerzem nem tudok leszakadni roluk. Hajtom magam hogy jö legyek végre, de soha nem leszek jó. De nem tudom elfogadni. Tudom itt a baratom, de megis...rossz h a csaladom konkretan le@ar. Sajnalom hogy hosszu lett, csak ki szeretnem magambol irni ezeket, ha nem is kapok tanacsot mert senkit nem erdeklem, legalabb kiirtam magambol :) koszonom a valaszokat elore is.



#anya-lánya kapcsolat #Testver Feltekenyseg
2016. dec. 27. 11:22
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Tavaly sok minden összejött ezért öngyilkos gondolataim meg kiserleteim is voltak, ( de nem azok a csuklovagasok) tenyleg majdnem meglett, csak megtalalt a baratom. Kezdek ujra lecsuszni. Tavaly is nagyreszt a csalad illetve a piszkalo osztalytarsak tettek ezt. Amikor megtudtak h ezek voltak amit am a pszichologustol tudtak meg, batyam meg biztatott is, hogy tegyem meg...
2016. dec. 27. 11:30
 2/15 TR75 ***** válasza:
91%

Tudom, nem túl megnyugtató, de két év múlva elköltözhetsz otthonról. Addig viszont ki kell bírnod. A helyedben utána vissza sem néznék. Igazi bántalmazó család, akikre én nem is lennék kíváncsi.

Nehéz az, hogy "ne törődj velük", mert ők a családod. Igazi tipikus bántalmazott karrier az egész. Alkoholista szülők gyermeke férjhez megy egy alkoholista emberhez és ott folytatja, ahol vele abbahagyták.

Nem ellened mondom, de ezért gondolom azt, hogy nem való mindenkinek a gyereknevelés. Az ilyen szülőt úgy büntetném, hogy belegebedjen, tönkreteszi a saját gyerekét, életre szóló sebeket okoz neki, amiknek a következményeit felül lehet írni, de a hegek megmaradnak.

Ha te jól tanulsz, neked lehetőséged van kitörni, a barátod támogat ebben, szóval te megszakíthatod ezt az ördögi kört, szerintem a hajlandóság megvan benned és a képesség is a változtatásra, eddig is kitartottál.

A pszichológushoz járj továbbra is. Segíthet a naplóírás, vagy általában az, ha kiírod magadból a dolgokat, vagy a rajzolás, festés, bármilyen kreatív dolog.

2016. dec. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Nehéz helyzetben vagy de a kollégiumon kívül pedig más megoldás nincs mert 16 évesen sehogy sem tudsz elköltözni otthonról mert cselekvőképtelen gyerekkorúnak számítasz de 18 éves korodtól elköltözhetsz persze csak ha van rá lehetőséged de ha nincs akkor marad minden úgy mint most .Kitartás azt a 2 évet csak kibírod valahogy.
2016. dec. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok én is..KITARTÁS!!

Kívánom a legjobbakat! Hogy sikerüljön kitörnöd!

Tudom, hogy nehéz ebben hinned, de minden rendbe fog jönni, csak tarts ki!

2016. dec. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Elég szomorú, hogy a családod így viszonyul hozzád. Sajnos neked (is) ezt dobta a gép. De ne akarj nekik megfelelni! Hidd el, nem éri meg, hogy miattuk törjed magad. Tudom, hogy borzasztó nehéz, de inkább lépj tovább, és minden erőddel, energiáddal azon legyél, hogy amint lehet, függetlenítsd magad tőlük.

A pszichológus jó ötlet, főleg, ha jót fogtál ki. Sokat segíthet, de csak ha hosszabb távon, rendszeresen jársz hozzá.

2016. dec. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen télidőben a kevés fény mellett előjönnek a depresszió tünetei. Tartózkodj erős fényben, menj el sétálni, ha süt a nap, találj ki magadnak valami olyan sportot, amit otthon is végezhetsz, foglald el magad sok tevékenységgel.
2016. dec. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen a pszichológus rendszeres és úgyérzem segít.
2016. dec. 27. 13:09
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
Bátyádat feljelenteném a pcsába... tudod akik valakit öngyilkosságra buzdítanak, súlyos bűncselekményt követnek el, amiért börtön jár. VICCEN kívül!
2016. dec. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem sértésből és remélem sok hülye nem fog lepontozni, de!

Te egy nagyon önző, undok kis fruska vagy egyébként!

Nem szégyelled el magadat? Rendben van, hogy a családod nem foglalkozik veled, megértem, az enyém se foglalkozott velem soha, sőt utáltak, sőt bátyám ütött is gyerekként, mert nem olyan szellemi szinten voltam, hogy bizonyos kérdéseire felelni tudjak. Így kellett felnőnöm..

Gondolom vannak barátaid, ott van a pasid. Tudom, 16 évesen még lehet, hogy nem ő lesz az igazi.

Magadért akarj élni, ne a szüleidért.

Ha megakarod ölni magad, akkor csak azt éred el, hogy nekik csak két szeretett gyerekük lesz és bátyád is csak jót fog nevetni rajtad.

2 év ember, 2 év a szaros életedből még és eltűnhetsz otthonról örökre!

Bizonyítsd be magadnak, hogy te igen is képes leszel jobb ember lenni mint a szüleid, hogy sokkal több mindent elfogsz érni mint ők, még a bátyádtól is jobb leszel.

Bizonyítsd be, hogy egykor képes leszel arra, hogy jobb szülő leszel mint a saját szüleid és egy boldog, kiegyensúlyozott, szép életet élsz majd.

Ők meg majd had forjanak a levükben.

2016. dec. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nincsenek barátaim, mint mondtam nem ez az egyetlen problémám. Pánikroham jön rám ha felelnem kell, vagy sokan vannak egy helyen, gondolhatod hány gyógyszer van otthon. Nem sajnáltatni akartam itt magam, de önzőnek a legkevésbé mondanám magam. Sajnálom
2016. dec. 27. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!