Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Végleg feladtam? Úgyérzem...

Végleg feladtam? Úgyérzem feleslegesen csinálok bármit is az hem használ? Mit tegyek? 16/L

Figyelt kérdés

A történetem eléggé bonyolult. Kiskoromban egy alkaholista apaval nottem fel 13 eves koromig. Majd elvaltak. Anyum is ilyen apaval nott fel, meghozza apum is tonkretette igy elegge depresszioba esett a mai napig is. Anyukám sem éreztette velem soha hogy szeretne, ellenben a bàtyám és nővéremmel. Olyan kivitelezesek vannak hogy pl megkerem ot hogy melegitse meg a levest, ameg en haza nem erek (megkerem szepen) ameg buszon vagyok de faradt , nincs kedve. Ha batyam hazajon mar rogton csinalja elotte fel oraval. Tudni kell hogy a batyammal eleg rossz a kapcsolatom mert otthagyta az iskolat , dolgozik , es azota azt hiszi h o itt a valaki 19 evesen, es mindenkinek beszologat es parancsolgat ( foleg nekem ) . Szoval rolam a szuleim nem tudnak szinte soha semmit, a batyammal meg noveremmel orakig kepesek beszelgetni, ha en szeretnek akkor vagy nem reagal vagy valamiert nincs kedve. En eleg erosen szorongok emberek kozeleben ezert oeves barataim voltak, (ennek ellenere van egy baratom akivel 1 eve jarok lassan ) o az egyetlen ember akivel tudok egyaltalan barmirol is beszelni. En sokaig abban a hitben eltem h engem is szeret anya, beszeltem is vele errol , o azt mondja h nem igy van mert szeret, de kimutatni nem mutatja ki soha. A batyam noverem pl koleszosok, en is voltam az egy darabig es ugyanugy nem kerdezett semmit h higy vagy hasonlok batyaimmal meg rogton puszi oleles. En tenyleg probalkozom pl en is odamenni hozzajuk beszelgetni de nem reagal senki semmit igy megunom. Egyszer anya a fejemhez is vagta hogy o csak ket gyereket akart...hat elegge rosszul esett. Valahogy nincs motivaciom amikor itthon vagyok. Foleg hogy amikor probalnek kezdemenyezni beszelgetest batyam eloszeretettel a fejemhez vagja suttogva hogy nem veszed eszre hogy senkit nem erdekelsz?

Azt hiszem en tenyleg mindent megprobaltam hogy felfigyeljenek ram, segitek amiben tudok, jelenleg nem tanulok olyan jol, de am kituno voltam, szoval nem vagyok rossz...es akkor sem. A batyam a masik. A noverem nem el velem mert egyetemista. A batyam meg apammal el de csak hetvegente jon haza meg szunetekre. Allandoan segitek neki, tenyleg mindenben kisegitem (nem hoz toltot, fullhallgato, kaja. Barmi)

Multkor ket oran at segitettem neki zeneket letolteni, kozben ugy beszel velem mint egy kutyaval, lenez engem, mert nem jarok bulizni, mert mas vagyok mint a tobbi lany nem vagyok vekony (de kover sem)

Es a baratom sem az a tipikus pava. Ugyhogy tegnap ota nem segitek neki semmiben, mert nem erdemli meg. Viszont o mindig megtalalja a gyenge pontomat, es ugyerzem soha nem tudom magam megvedeni mert akarhanyszor erot gyujtok magamon, hogy ne foglalkozzak veluk, o elront mindent egy mondattal, h: hiaba csinalsz barmit is. Akar feljre is allhatsz akkor is egy senki maradsz es kutyat nem erdekelsz. (Egyebkent pszichologushoz jarok) ingyeneshez. Tudom hogy nem kene ezekkel torodnom, de hat ez nem ilyen egyszeru amikor a csaladodtol varnad el a tamogatast. Koli mint lehetoseg nem mukodik, mert nagyon szorongok tarsasagban , es nem ereztem jol magam amikor ott voltam. Ugyerzem nem tudok leszakadni roluk. Hajtom magam hogy jö legyek végre, de soha nem leszek jó. De nem tudom elfogadni. Tudom itt a baratom, de megis...rossz h a csaladom konkretan le@ar. Sajnalom hogy hosszu lett, csak ki szeretnem magambol irni ezeket, ha nem is kapok tanacsot mert senkit nem erdeklem, legalabb kiirtam magambol :) koszonom a valaszokat elore is.



#anya-lánya kapcsolat #Testver Feltekenyseg
2016. dec. 27. 11:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Kitartást kedves kérdező

Ha szeretnél beszélgetni irj nyugodtan

15L

2016. dec. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
22%

Jó, akkor tegyél róla, hogy ne így legyen.. a pánik betegséget lehet kezeltetni. Lehet hogy idő lenne, nem lenne könnyű! Szerezz barátokat..

Könyörgöm 16 éves vagy, nem 50 éves, hogy azt mond, nem tudsz változtatni magadon!

Amúgy nagyon köszönöm, hogy egy szerintem hasznos segítséget nullára értékeltél.

Amúgy még azt tudnám ajánlani hogy családsegítőt keresd meg, hogy az otthoni körülmények veszélyeztetnek téged és gátolnak a szellemi fejlődésedben. És hogy már öngyilkos is akartál lenni ez végett.

2016. dec. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szellemileg, spirituálisan sokat nagyon sokat kell fejődnöd. A baj az, ha nem akarsz fejlődni. Ne a szüleidtől várj erőt, hanem magadban leld meg. Sokkal erősebbek vagyunk, mint hinnéd. A könyvtár beiratkozás csak pár száz forint, rengeteg személyiség fejlesztő könyv van, amin elindulhatsz a fejlődés útján. A szabad levegőn egy meditációs séta, a mozgás mind ingyen van. Menj a kollégiumba ott távol leszel ettől a mérgező környezettől, amit te is generálsz a negatív hozzáállásoddal. Egyébként feltehetőleg introvertált személyiség vagy, de az nem jelenti azt, hogy elnyomottként kell élned, vagy ne tudd elfogadni kollégiumi társakat.
2016. dec. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Teljesen màs az introvertság személyiség és az hogy nem tudsz megszólalni sem annyira szorongsz. Màr próbáltam mondtam, több mint 1 évig és képtelen voltam megszólalni, nem ment, ezért momdom hogy nem az én műfajom. Nem hinném higy én lennék az egyetlen aki leértékelné a hozzászólásodat, mert már akkor 0 volt amikor még én hozzá sem nyúltam.
2016. dec. 28. 09:13
 15/15 Biapernys válasza:
Hasonló helyzetben már a bátyámnak már fogase lenne és gipszben feküdne az ágyában... Lehet elég agesszív vagyok
2017. jan. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!