Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek feleslegesen...

Szerintetek feleslegesen haragszom a páromra?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egy egyetemista lány vagyok, és most végeznék az alapszakon. Viszont a vizsgák közeledtével érzem, hogy jobb lenne egy félévet halasztanom, vagy valahogy kitolnom a képzésemet, mert kiszámoltam és 1 hetet tudnék a záróvizsgámra készülni, ami nekem kevés, mert nem tudok sokáig intenzíven koncentrálni.


Ezzel az a baj, hogy még édesanyámnál lakom, és igazából hiába vagyok valahol felnőtt, mégis ő fedezi a kiadásaimat.


És tudom róla, hogy nem örülne, nem pártolja azt, hogy csússzak. Ennek főleg az is az oka, hogy már 64 éves, nem szeretne már nagyon sokáig eltartani, és ez így is van rendjén :)


De pont emiatt, hogy ilyen idős nem merem neki elmondani, hogy mit tervezek, nehogy valamilyen baja essék.


És itt jön a lényeg:


Ezt elmeséltem kedves páromnak, és tudja, hogy nekem ez nagyon fontos, és tanácstalan is vagyok, hogy mit, hogyan kéne csinálnom, de ő egyáltalán nem figyelt rám oda, sőt a végén kicsit le is szúrt, hogy most miattam lemaradt a Sherlock és Whatson című sorozat végéről, és mondta, hogy hát ő bizony mekkora áldozatokat hoz értem...


Először azt gondoltam, hogy ez csak vicc, de nem mert el kezdte magyarázni, hogy ezeket is meg kell becsülni.


Szerintem nem valami kecsegtető, ha az egyetemi továbbhaladásomat (bocsi a fellengzős megfogalmazásért, de nem tudtam jobbat... :D ), egy lapra teszi a szerdai sorozatával.


Ti mit gondoltok erről, jogosan haragszok rá, hogy így lebecsüli a problémámat?



2013. máj. 8. 23:53
1 2 3 4
 1/31 intrepid ***** válasza:
100%
Az nem jutott eszedbe, hogy a fél év halasztás alatt, valamit dolgozzál, és nem kellene, hogy anyukád eltartson?
2013. máj. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
82%
Nem biztos, hogy lebecsüli a problémádat, csak szereti azt a sorozatot, és nézte volna. Ebből szerintem még nem kell messzemenő következtetéseket levonni. Sorozat előtt/után biztos szívesen meghallgat és ad tanácsot. Talán picit rosszkor kezdtél neki a problémádról beszélni.
2013. máj. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
61%
Már bocs azért, amit mondok, de a párod ritka tapló volt. Sztem mondd meg neki, milyen rettentő rosszul esett, hogy ennyire nem törődik veled.
2013. máj. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
51%

Na igen, más dolgozik, mert neki az a kötelessége, neked a tanulás lenne, de megmagyarázod, hogy 1 hét alatt nem tudsz felkészülni. Gondolom azért nem 1 hét alatt kell(ene) elsajátítani X hónap anyagát, hanem időközben is némileg tanulni kellett volna, hogy ne szakadjon minden egyszerre a nyakadba...

És ja, nekem lelkifurdalásom lenne, hogy ilyen helyzetbe hozom az idős anyámat, fél év borzalmasan sok idő. Láblógatásra meg még annál is hosszabb. Mondjuk dolgozni kéne legalább valamit, de gondolom a munka is büdös.

A párodhoz meg nagy kaliberű ügyekben nem akkor kellene odamenni, amikor elmerülve tévét néz, hanem amikor csak rád tud koncentrálni, és lehet vele normálisan beszélni.

2013. máj. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
36%

Egy szerető kapcsolatban a felek odafigyelnek egymásra bármikor, és nem hánytorgatják fel.

Nem irígyellek!

2013. máj. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
83%

Azért csak próbálkozz a vizsgával. Szerencsén is múlik.

Anyukád tényleg idős, fél év nagyon sok. Lehet, szeretne

már ő is egy kicsit "élni". Nyugdíjas klubbal kirándulni, vagy bármit. De minden pénz, és neki erre még egy fél évig ne jusson?

Barátod meg ráfogta a sorozatra, mert mit is válaszoljon?

Lógj még egy fél évet, Anyukád nyakán? Nem hiszem, hogy így gondolná. Ha meg az igazat mondja, azért durcizol be.

Tudod, kedves, alig vártam, hogy a lányaim befejezzék a főiskolát. Nem hánytorgettam fel nekik sosem, de itthon bizony migrént kaptam, mire beosztottam a fizetésünket.

Nem voltak nagy igényeik, nem arról van szó, de nekünk még a pici igényekről is le kellett mondanunk, hogy nekik legyen pénzük utiköltségre, ételre.

Mikor végeztek, vettem magamnak egy Nike cipőt. Addig nem telt rá.

2013. máj. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Nem arról van szó, hogy eddig általában nem tanultam, eddig minden félévben volt ösztöndíjam, és egész jó négyes körüli/feletti átlagom egyetem alatt. Így nem kellett egy az egyben eltartani, mert például a ruházkodást meg a nasikat én vettem magamnak. Első év alatt dolgoztam, de utána elkezdtem egy okj-s programozó tanfolyamat is suli mellett, és emellett nekem nem ment a munka, lehet, hogy hülyén hangzik, de ez van. Egyébként matekot/kémiát/fizikát szoktam korrepetálni.


Anyukámat valóban nagyon rossz helyzetbe hoznám, ha csak úgy lebzselnék otthon egyet, de megoldanám, hogy még legyen diákom, erre is van lehetőség, és akkor tudnék munkát vállalni, hiszen nem lennének óráim, szakdogám megírtam stb. Így azért nem olyan vészes, még lehet, hogy jobban is kijövünk, mert bár a csúszók elesnek az ösztöndíjtól, de magántanításból jobban jön a pénz, nálunk a tanulmányokért olyan 20 ezer körüli összeg jár max, azonkívül esetleg lehet pályázni másra még.


És szerencsére eddig nem voltak anyagi gondjaink... Bár ez még természetesen változhat. Elnézést, hogy itt mentegetem magam, de gondoltam pontosítok, hogy ne egy kényes finya lánynak tűnjek.


Tehát általában tanultam egyetem alatt, persze megesett, hogy valamiből ellébecoltam, de nem volt jellemző.

2013. máj. 9. 08:14
 8/31 anonim ***** válasza:
27%
Awwww. Nekem ez az egész sztori fura. Nagyon nem tetszik a hozzáállásod, mert ebből arra tudok következtetni, hogy nem vagy éppen egy küzdő alkat, és inkább a könnyebb irányba mész, ahelyett, hogy kicsit megerőltetnéd magad. A barátod viselkedése nem volt éppen szép ez tény.
2013. máj. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, a problémád nem olyan, ami egyik percről a másikra jelentkezett, és azonnal cselekedni kell.

Gondolom már napok óta gondolkoztál rajta, és nem osztott szorzott volna, ha még vársz 20 percet, hogy véget érjen a film.

Miért nem szóltál a párodnak reggel, hogy szeretnél vele komolyan beszélni egy órát? Ha tényleg komoly az ügy, akkor ne a tévézés alatt bökd neki oda, hanem egyeztessetek egy időpontot, amikor mindketten ráértek nyugodtan beszélni.

2013. máj. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

:) Nem tudtam, hogy tévézik, nem együtt élünk, telefonon hívtam. Tudom ez nem a legjobb megoldás, de mivel nem találkozunk, csak hétvégén, ez maradt.


Sajnos valóban lehetnék még kitartóbb, de ennek ellenére nem hoztam eddig rossz eredményeket, két sulit is végeztem egyszerre, és az okj-s tanfolyamot nagyon szép eredménnyel zártam, egyetemen is megbecsülést kapok, témavezetőm is elégedett volt velem.


Az, hogy lehetnék kitartóbb tény, hiszen minden ember érzi, hogy mennyire lehet még terhelni, és én érzem, hogy néha túl kényelmes voltam, de nem jelenti ez azt, hogy nem gürcölök sokat egyébként a sulival, nem könnyű a szakom, meteorológusnak készülök, ami sok-sok matekot, fizikát jelent.

2013. máj. 9. 08:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!