Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám sunyi módon rájár a...

Apám sunyi módon rájár a félretett pémzemre. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, még a szüleimmel élek (szívem szerint minél hamarabb költöznék).


Észrevettem, hogy ha apám itthon van és nincs rajta kívül senki itthon, bejárkál a szobámba. Ezzel nem nagyon lenne gond, viszot ahogy ismerem, tuti keres valamit (csak tudnám mit...). Legutób is egy szál cigije maradt az asztalomon. Természetesen kimagyarázza...


Azt is észrevettem, hogy pár havona X összeg eltűnik a pénzemből (10-15.000 Ft). Vicc, hogy a szekrényemben volt a pénz, nem feltűnő helyen. Ha egy idegen kinyitja a szekrényem, nem mondaná meg, hohy ott van a pénz, csak ha keres. Azóta már eltettem onnan a pénzt.


Direkt nem tartom bankkártyán a pénzt, sose tudni alapon. Tudom, úgy biztonságosabb lenne ebben az esetben.


Nem mellesleg apám kezébe nem szabad pénzt adni, mert képes 1-2 eltapsolni...


Nem lehet semmivel kapcsolatban sem 'számon kérni', mert tagad, hárít, kiabál, vergődik.


Tudom, hogy a költözés lenne a legmegfelelőbb,de mit tudok tenni ebben a helyzetben?



2017. jan. 6. 19:52
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
99%
Pedig a bankszámla lenne a legjobb megoldás ebben az esetben.
2017. jan. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
99%

"Direkt nem tartom bankkártyán a pénzt, sose tudni alapon." mit nem tudni?


Tedd máshova, letezik lakat is, vagy zár. Amugy a bankszámla lenne az értelmes döntés vagy valamilyen takarékszamla, ha ez a félretett, gyujtogetos pénzed...

2017. jan. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
31%
nincsen valamilyen rejtett kis zúg a szobádban? most hjrtelen eszembe jutott egy ötlet: egy akármilyen kissebb füzetbe tegyet a pénzt. azt a füzetet pedig pl. az ágyad alatt rejtsd el, vagy te tudod hogy milyen a szobád...azt a füzetet is még be vonhatod valamivel, pl papírral, vagy körbe tekersz rajta egy sálat, stb :D szerintem az ágyad alatt biztosan nem keresné... elég baj, ha egy szülő elöl ennyire el kell gyugni a pénzt... de remélem, ezt kipróbálod :)
2017. jan. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
98%

Nem értelek, mi a baj a bankszámlával? (Mi az, hogy "sose tudni alapon")


Mindenesetre sokkal biztosabb lenne, mint így, hogy apád kiszolgálja magát. És hiába dugod máshová, csak idö kérdése, mire ott is megtalálja.

2017. jan. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj, de eszed nem sok van, ha szerinted EZ így biztonságosabb, mint egy bankszámla, amihez csak te férsz hozzá...

Ez esetben nem tudok mást mondani, mint hogy meg is érdemled ezt a bánásmódot.

2017. jan. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
13%

"el kell gyugni a pénzt"


gyugni????? :D

2017. jan. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
98%

"Direkt nem tartom bankkártyán a pénzt, sose tudni alapon"

Mit nem tudni? Ha hirtelen kell a pénz akkor elmész egy ATM-hez és leveszed, éjjel és nappal is előtted a lehetőség.

Ebben az esetben nem biztonságosabb, hanem atombiztos lenne, hogy nem lopnának meg.

2017. jan. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
95%
Mérlegelj mi a biztosabb. Apádnál a pénzed, vagy. Abanknál a pénzed. :D
2017. jan. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
97%
nem nagyon értem, hogy ha otthon lopják a pénzedet, az miért biztonságosabb, mint a bankba tenni.
2017. jan. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
78%
Mert az azért családban marad, nem a csányinál.
2017. jan. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!