Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kivonult az életemből, évekkel...

Kivonult az életemből, évekkel ezelőtt. De nagyon hiányzik és szivesen felvenném vele a kapcsolatot. Érdemes? Vagy csak szinjáték volt?

Figyelt kérdés

Egyetemen voltunk évfolyamtársak és rövid idő alatt barátnők lettünk. Én akkor egy elég rossz kapcsolatban szenvedtem, lényegében a barátnőm segítségével másztam ki belőle. Mindig mellettem állt, számíthattam rá.

Én bp-i vagyok, akkor volt egy kis lakásom. A barátnőm vidéki, mindenféle szállókon lakott. Amikor rászántam magam arra, hogy kilépek a exemmel folytatott kapcsolatból, a barátnőm hozzám költözött. Voltak apróbb nézeteltéréseink, de alapvetően nagyon jól éreztük magunkat. Buliztunk, szórakoztunk és szinte mindent együtt csináltunk.

Aztán lediplomáztunk és még egy jó darabig nem változott semmi. Mindketten éltük a szionglik életét, futó kapcsolataink voltak csak.

Aztán ő is megismerte a férjét és később én is. Volt egy találkozó, ahol négyesben voltunk. Én nem vettem észre semmit, egy sima jó hangulatú este volt csupán.

Pár nap múlva sms-ben hivtam meg őt/őket hogy jöjjenek el hozzánk, nézzék meg hol lakunk, egyáltalán folytassuk a barátságot. Erre a barátnőmsms-ben válaszolt, hogy: a mi "barátságunk" már sok mindent kibírt, de ennek ellenére nem kiváncsi arra, hogy milyen gazdag pasim van. (jelzem csórók vagyunk, mint a templom egere)

Én erre megkérdeztem, mi a baj és többet nem volt válasz.

Az elmúlt évek alatt próbáltam egy-egy boldog szülinapot, vagy gratulálok a babádhoz üzenettel megkeresni, de semmi. Udvarias viszontválasz és kész.

Próbálkozzam még? Arról az estéről kérdeztem a páromat is, hogy történt-e valami, amig nem voltam jelen (wc, kávékészítés idején), de azt mondta semmi olyan amitől ennek kellett volna történnie.

Azóta nincs senki akivel megtudnám osztani az örömömet-bánatomat. Igaz, teljesen rendezett és boldog kapcsolatban élek, vagy két csodaszép gyerekem is, de hiányzik egy igazi barátnő...


2010. máj. 5. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nála rákérdeztél már, hogy mi történt?
2010. máj. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egy személyes találkozót megér a dolog ,beszélj meg vele egy találkát.lehetőleg azt is szemtől szembe ,menj el hozzá és kérd meg.Ha ezután sem lép tovább akkor felejtős
2010. máj. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hopp ez ténylehg kimaradt. amikor az első babámat vártam, 16 hetes terhesen véletlenül összefutottunk. beszélgettünk egy-két órát, de a végére éreztem hogy rettentő terhes neki a jelenlétem. elfogadható magyarázatot nem adott, csak annyit, hogy végre mindenkinek van megfelelő partnere és ainkább építsük a családot, úgysincs időnk semmire. vagyis kerülte a válaszadást szerintem
2010. máj. 5. 20:17
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem,ha többször finoman szólva visszautasitó volt veled én a helyedben nem igazàn keresném vele a kapcsolatot.Lehet van valami,amiért neheztel ràd.

Örülj a csalàdodnak,hasznàld ki velük az együttlétet.Majd biztosan lesz baràtnõd is.Egyébként azok,akik boldog pàrkapcsolatban vannak,sokkal nehezebben talàlnak baràtnõt,mert nekem sincs baràtnõm,akivel megbeszélhetnék igazàn mindent.

2010. máj. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
évek óta most foglalkoztat először igazán a dolog. lehet hogy azért mert már 4.éve vagyok itthon. amig dolgoztam nem volt ilyen érzésem.
2010. máj. 5. 20:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen tàrsasàg hiànyod lehet,persze az ember szeretne jót beszélgetni,de nem kell olyat keresni,aki nem akar làtni bennünket.
2010. máj. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, az a barátság betöltötte a szerepét, és kész. Hagyni kell elszakadni, és majd jönnek új barátok. Addig is egyes szám a gyerekek, gondolom, ez így is van, férjed is van, de foglalkozz önmagaddal is. Valami olyan tanfolyam, amire otthon is készülhetnél, esetleg valami gyermeklélektan, vagy más olyasmi, aminek hasznát veheted a családban, vagy valami művészeti ág, ami megszépíti az életet, és átalakítja a szemléletedet, vagy nyelvtanulás, hogy majd szóbakerülnek külföldi nyaralások, tudjál beszélgetni, és a gyerekek is kedvet kapjanak hozá.... széles a választék. Közben biztos, hogy barátok is adódnak.
2010. máj. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy barátság nem mindig tart örökké.

Igaz, még fiatal vagyok, de voltak barátaim, akikhez igazán közel álltam, de ahogy múlt az idő, változott a környezetünk, és azok akik körülvettek minket, eltávolodtunk egymástól. Az emlék megmaradt, de a barátság, mint olyan "elveszett".

Van egy barátnőm, akit 6 éves korom óta ismerek, s mai napig tartjuk a kapcsolatot.De ez ritka, és egy barátsághoz két ember kell.


Én azt javasolnám, hogy mérlegeld mennyit tettél eddig a kapcsolatotok megmentéséért, és mi az amit még megtehetsz.


Ha úgyérzed, minden tőled telhetőt elkövettél, de ő nem fogadja a közeledésed, akkor sajnos semmit nem tehetsz.

Nem szabad hamar feladni, de nem érdemes olyan szekér után szaladni, ami soha nem fog felvenni.

Támogatom az előttem szóló véleményét arról, hogy menj el hozzá, öntsetek tiszta vizet a pohárba. Ha azonban nem akar veled békülni, akkor ne erőltesd :S


Remél azért sikerül rendezni köztetek mindent:)



Sok sikert!

2010. máj. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem hagyd. sajnos ez van, a barátsághoz két ember kell, és őt nem érdekled egyáltalán. én is így jártam egy még gyerekkori barátnőmmel és azóta is "hiányzik" pedig már vagy 10 éve nem vagyunk barátnők de együtt nőttünk fel.
2010. máj. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!