Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hová menekülhet egy férfi, ha...

Hová menekülhet egy férfi, ha bántalmazza és fenyegeti őt a barátnője/felesége?

Figyelt kérdés
Beírtam a Google-be, hogy "családon belüli erőszak menedékhely", és rákattintottam néhány találatra, de mindegyiknél írta, hogy "nők és gyermekek számára". Tudtok olyan helyeket, ahova férfi is mehet?

2017. jan. 28. 19:59
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/355 A kérdező kommentje:

"ha végre belemegy a fejedbe, hogy a nők megsegítésére létrehozott civil szervezetek értelemszerűen a saját céljaiknak megfelelően tevékenykednek, ez teljesen természetes és etikus."


Csak egy kérdés: Ha én létrehozok egy magyarokat védő szervezet, ahova azok a magyarok jöhetnek, akiket kiraboltak, jön egy kirabolt zsidó/cigány, én meg elküldöm azzal az indokkal, hogy ő zsidó/cigány, én meg magyarokon akarok segíteni, az teljesen etikus, és fel sem merül, hogy amellett, hogy az tényleg tisztelendő, hogy segítek, az viszont megvetendő, hogy diszkriminálom azokat, akiknek?

2017. jan. 28. 22:42
 92/355 A kérdező kommentje:
Amúgy mondom, valaki azt írta, hogy férfiakon is segítenek, ha tényleg így van, akkor tisztelet nekik, és csak így tovább, minél több emberen segítsenek, nemtől függetlenül. :)
2017. jan. 28. 22:44
 93/355 anonim ***** válasza:
80%

Az állam nem csak férfiaknak, nőknek sem ad semmi menedékhelyet. Ezek mind civil szervezetek, amelyeket az igény hozott létre.


Az állam jogi segítséget ad. A bántalmazó börtönbe kerül vagy lehet távolságtartást kérni.


A te igazi kérdésed nem az, amit kiírtál, hanem egy hímsoviniszta kérdés. Ha zavar, hogy egy pasi nem tud hova menni ilyen esetben, akkor hozz létre egy ilyen szervezetet a férfiaknak, mint ahogy a nők is megtették.

2017. jan. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/355 A kérdező kommentje:

Mi ezen a hímsoviniszta?

Idézd már azt a részt a kérdésemből vagy válaszaimból, ami hímsoviniszta!

2017. jan. 28. 22:49
 95/355 anonim ***** válasza:
96%

Ja, az előbb linkelt kérdésre, bántalmazott nőnek sem a buksi simi megy, hanem:


"És te ennek a baromnak szülni akartál,akár egyszer is? Komolyan nem vagy normális! Remélem,idejében elgyepál, nehogy szaporodni tudjál bárkitől is!

"

2017. jan. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/355 anonim ***** válasza:
80%

"Idézd már azt a részt a kérdésemből vagy válaszaimból, ami hímsoviniszta!"


Ott semmi, hanem az egész hozzáállásod, itt akarod prezentálni, hogy szegény tömegesen megvert pasik nem tudnak hova menni, mert csak a nőket babusgatják a szervezetek. Nos, ezeket a szervezeteket nők hozták létre nőknek.

2017. jan. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/355 anonim ***** válasza:
36%

Egyébként a kommentelők, akik között gondolom sok nő is van, azoktól azt kérdezném, hogy amiket hozzávágtatok eddig a kérdezőhöz nem véletlenül az áldozat hibáztatása. Ezt már kerüli, mindenki, mint ördög a tömjént, amennyiben a nő áldozat a férfi pedig bántalmazó. Odáig kellene eljutni végre, hogy az ÁLDOZATOK kapjanak empátiát/segítséget.

-harcművészet. Míg megtanulok kung fuzni addig ezerszer anyonverhet akárki.

-hajléktalanszálló. Nem vagyok hajléktalan, van egy otthonom ahol a másik a testi épségem vezélyezteti. Ha nem én vagyok a genyó, akkor miért nekem kéne menekülnöm ? Vagy nekem is legyen OTTHON, vagy védhessem meg magam.

-van az életnek egy olyan területe, ahol a női áldozatok száma kb azonos a férfiáldozatok számával az pedig az abortusz. Ott kik is a bántalmazók ? Mekkora is a bántalmazás mértéke ? Hányszor is fordult ez elő mondjuk idén ? Tegnap ez még 140 ezerrel kevesebb volt. Mielőtt meg nagyon matekozni kezdtek, Magyarország lakossága a világ lakosságának 0.13%-a.

[link]

Nem számokon kéne lovagolni, hanem befejezni ezt az őrületet.

2017. jan. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/355 anonim ***** válasza:
76%

Na, be is fejeztem, 11-kor kezdődik nálam a buli, de feldobtad az estémet a hülye hozzáállásoddal :)


Jó cakkát!

2017. jan. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/355 anonim ***** válasza:
90%

"Mielőtt meg nagyon matekozni kezdtek, Magyarország lakossága a világ lakosságának 0.13%-a. "


És? Nem csak magyar jelenség ez. Mindenhol jellemző.

Minden erőszak elítélendő, persze, ez egyértelmű.


De ha félig agyonvernek, akkor az első lépés ott hagyni a helyet. A lakás jogi helyzetének rendezése utána jön. Az első a fizikai biztonság.

2017. jan. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/355 A kérdező kommentje:

"Ott semmi"


Gondoltam. :)


"az egész hozzáállásod"


Ilyet én is tudok, hogy az egész hozzáállásod férfigyűlölő.


"ezeket a szervezeteket nők hozták létre nőknek."


Én meg majd létrehozok egyet gójoknak. Ha jön egy zsidó, hogy segítsek neki, elküldöm a francba, hogy én csak gójoknak segítek. Ha valaki kritizálni mer, hogy náci vagyok, akkor meg azt mondom neki, hogy ha nem tetszik, alapítson magának egy zsidósegítő szervezetet, és örüljön, hogy én legalább segítek.

Korrekt?

2017. jan. 28. 22:58
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!