Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemmel 20 évig éltünk...

Márti1978 kérdése:

Férjemmel 20 évig éltünk együtt, jelenleg 2 éve külön költöztem. Szeretném a válást elindítani a vagyonmegosztással együtt. A dilemmám az lenne, hogy a házat együtt épültük fel, viszont a férjem nevére került mi jár?

Figyelt kérdés
A házra a hitelt együtt vettük fel azon szerepelek mint adóstárs, illetve az építkezési engedélyen is kettőnk neve szerepel. Mióta elköltöztem havonta utalom a hitel rámeső részét vagyis a felét. Én úgy gondolom, hogy a ház 50% engem illet, volt férjem szerint nem jár semmi, mivel minden az Ő nevén van.1995 óta éltünk együtt 2015 nyarán költöztem el, a házat 2001 ben építettük. Milyen jogaim vannak a vagyonnal kapcsolatban?
2017. febr. 1. 10:28
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
88%
A ház fele illet, mindegy kinek a nevén van. A házasság alatt épült, közös hitelből: mindenképp közös tulajdonnak számít.
2017. febr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
83%
A házasság alatt szerzett összes vagyon közös, függetlenül attól, kinek a nevén van.
2017. febr. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
74%

Ha a hazat teljesen kozos jovedelembol epitettetek, azaz nem volt a hazassag elott igazolt vagyona egyikotoknek sem (megtakaritas, ingatlan) akkor termeszetesen a haz fele a tied, teljesen mindegy kinek a neven van.


Amennyiben volt a hazassag elott megtakaritasotok, akkor azt az osztoskodasnal bele kell szamolni, az nem valik kozos vagyonna.


Keress meg egy ugyvedet, anelkul nem fog menni.

2017. febr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Nem volt semmink, illetve neki egy trabant. A ház mellet még a kocsi is maradt, csak a gyerekek bútorait hoztam el.
2017. febr. 1. 10:41
 5/32 anonim ***** válasza:
76%

A házasság alatt szerzett minden ingó és ingatlan közös szerzeménynek számít, még abban az esetben is, ha az egyik fél nem járt dolgozni. Kivéve, az örökség, vagy a személyhez kötött ajándékozás. Ez a törvény!

Ennek ellenére javasolnám, hogy fogadj sürgősen ügyvédet, mielőtt ki leszel mindenből forgatva!

Mit csinálsz,ha holnap eladja a házat (nevén van!) és beint neked?

2017. febr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Semmi ajándékozásról nem volt szó anno, habár lehet most írtak az édesanyjával,utólag...Természetesen felkeresek egy ügyvédet, csak kíváncsi voltam milyen jogaim vannak vele szemben, hamár ennyire biztos abban, hogy semmi nem illet meg. jelenleg is oda vagyok bejelentkezve, és a hitel felét is utalom. És szerinte nekem a házba sincs jogom bemenni, ha Ő nincs otthon. Szerintem ez sem így van, hisz fele az enyém és ott lakom papíron.
2017. febr. 1. 11:01
 7/32 anonim ***** válasza:
56%

Jól írják a többiek, házasság után minden szerzett vagyon, ingó, ingóság közösnek számít, ha csak azt az egyik fél nem tudja bizonyítani, hogy csak is az ő pénzéből lett vásárolva valami, amibe a másik fél 10.000 forintot sem adott. De ahhoz már nagyon mélyen bele kell nyúlni, évekre visszamenőleg az anyagi helyzetetekbe, számlák, jövedelemigazolások stb.

De összegezve a házat már házasságban építettétek, így automatikusan közösnek minősül, mindegy kinek a nevén van. Mivel a házasság gazdasági közösség.

2017. febr. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
34%
Sürgősen keress ügyvédet, vigyél minden papírt, amit találsz (hitelszerződés, építési engedély, ha közös számlátok volt az építkezés, telekvásárlás idején, akkor számlakivonatokat.) Véletlenül nem az történt, hogy a férjed vagy a szülei telkére építkeztetek? Mert akkor nem lesz egyszerű menet.
2017. febr. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
60%

"...házasság után minden szerzett vagyon, ingó, ingóság közösnek számít, ha csak azt az egyik fél nem tudja bizonyítani, hogy csak is az ő pénzéből lett vásárolva valami, amibe a másik fél 10.000 forintot sem adott..."


Kedves 7-es, én ezt azért annyival egészíteném ki, hogy

"házasság után minden szerzett vagyon, ingó, ingóság közösnek számít, ha csak azt az egyik fél nem tudja bizonyítani, hogy A HÁZASSÁGKÖTÉS ELŐTT SZERZETT KÜLÖNVAGYONÁBÓL SZÁRMAZIK ÉS EZÉRT csak is az ő pénzéből lett vásárolva valami, amibe a másik fél 10.000 forintot sem adott ..."

Ez így teljes!

2017. febr. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
46%

Ne húzd az időt Kérdező, minden perc számít!

Irány az ügyvéd!

2017. febr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!