Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemmel 20 évig éltünk...

Márti1978 kérdése:

Férjemmel 20 évig éltünk együtt, jelenleg 2 éve külön költöztem. Szeretném a válást elindítani a vagyonmegosztással együtt. A dilemmám az lenne, hogy a házat együtt épültük fel, viszont a férjem nevére került mi jár?

Figyelt kérdés
A házra a hitelt együtt vettük fel azon szerepelek mint adóstárs, illetve az építkezési engedélyen is kettőnk neve szerepel. Mióta elköltöztem havonta utalom a hitel rámeső részét vagyis a felét. Én úgy gondolom, hogy a ház 50% engem illet, volt férjem szerint nem jár semmi, mivel minden az Ő nevén van.1995 óta éltünk együtt 2015 nyarán költöztem el, a házat 2001 ben építettük. Milyen jogaim vannak a vagyonnal kapcsolatban?
2017. febr. 1. 10:28
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
86%
Van jogod bemenni a házba, akár vissza is költözhetsz, de ahhoz nincs, hogy ő kit enged be, mivel a ház fele az övé.
2017. febr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
56%
Én nem mennék egy ilyen helyzetben ügyvéd nélkül, utolsó, szerintem behozza az árát, de mindegy.
2017. febr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
28%
Bocs, #20-asnak ment.:-)
2017. febr. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
65%

Sosem fogja behozni az árát, mert akármennyit elkérhetnek az ügyvédek. Még egy sima válás esetén is százezer közeli az ár, de több hónapos bizonyítási eljárásokban már a millió sem elképzelhetetlen pertárgyértéktől függően.

Az ingyenes tanácsadás pont azért létezik, hogy a gazdagabb és ügyvédet fizetni tudó ne tudja kisemmizni a szegényebbet. Csak az iratok kellenek ami teljesen egyértelműen bizonyítja, hogy együtt vették fel a hitelt és a házasság alatt. Az ügyvéd persze meg fogja ijeszteni az ügyfelet, mert belőle él, ez az érdeke. A marhák pedig mindent kifizetnek félelemből és bosszúból, csak övék legyen az utolsó szó.

2017. febr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
41%

azzonnal keress fel egy jó ügyvédet és lépjetek az ügyben.

láttam már ilyet,ott fordítva volt.mire a pasi észbe kapott,a nő már el is adta a házat és kiment külföldre a pénzzel. a pasi meg ott maradt pucér seggel,pedig járt volna neki a fele.

én amúgy leülnék vele beszélni,hogy kapjon már a fejéhez. lehet most nem jó a viszony,de csak együtt voltatok 20 évig, ne k*cs*göljön ilyennel,hogy csak az övé és be sem mehetsz..holott ugye közösen építettétek, a mai napig fizeted rá a hitelt.. nevetséges..

2017. febr. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
24%

"Sosem fogja behozni az árát, mert akármennyit elkérhetnek az ügyvédek. Még egy sima válás esetén is százezer közeli az ár, de több hónapos bizonyítási eljárásokban már a millió sem elképzelhetetlen pertárgyértéktől függően"


És a többhónapos bizonyítási eljárásban ott fog ülni az ingyenes tanácsadó a kérdező mellett, aki alapdolgok iránt érdeklődik itt a gyakorin? A hitelhez kellett önerő is, gondolom, nemcsak a bank pénzét költötték a házra. Ha bejátszanak egy kamu, papír nélküli pénzajándékozást, vagy fogja magát a férj, és papíron eladja a szülőknek a házat haszonélvezettel, akkor a kérdező tényleg sokra megy utólag az ingyenes tanácsadással.

2017. febr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
66%

A papírok amiket összeszed, mindent bizonyítanak.

Ha pedig a férj van annyira hülye hogy megjátsszon ilyen átlátszó manővereket, még többet bukik az egészen.

Csak az ügyvédek imádják rettegésben tartani az ügyfelet ahogy te (gondolom szakmabeliként), nehogy az ingyenes utat válassza.

Nekem aztán mindegy hogy az ilyen egyértelmű esetekben ki hogy szórja el a pénzét, a buta ember fizet, az okos utánajár.

2017. febr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
94%

"Ha bejátszanak egy kamu, papír nélküli pénzajándékozást, vagy fogja magát a férj, és papíron eladja a szülőknek a házat haszonélvezettel"

Itt kell abbahagynod az okoskodást és nem írni ilyen orbitális baromságokat.XD Posztert meg fosatod a rémsztorikkal miközben fingod sincs az alapfogalmakról se.De az igaz hogy nem szabad a gykorin kérdezni erről,mert belefutnak az ilyen marhákba mint te XD

Istenem....

2017. febr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagyok ügyvéd, akkor nem itt írogatnék, hanem priviben elküldöm az irodám címét a kérdezőnek.:-) Viszont láttam néhány csúnya válási procedúrát az ismerőseimnél, nem magamtól találok ki ilyen aljas kis húzásokat. Okos ember nem maga áll neki olyannak, amihez láthatóan nem ért, hanem keres szakembert, ha kell, fizet is érte. Persze neki lehet állni mekkmesterkedni, csak nem biztos, hogy megéri.
2017. febr. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
50%
Kérdezö eleve nem itt kérdezösködtem volna hanem keresek egy jó ügyvédet ,hogy minden rendben mennyen mert ügyvéd nélkül lehet hogy olcsobb lesz de nem könyebb.
2017. febr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!