Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bordelineos vagyok és állandóa...

Bordelineos vagyok és állandóan az öngyilkosság foglalkoztat? Lehet ebből valami?

Figyelt kérdés

Nem akarom bemutatni a szindróma tüneteit, inkább csak egy pár szót arról, miért szeretnék annyira meghalni:


Én már annyira átestem a holtponton, hogy már csak egy agytalan zombiként létezek a külvilágban. 25 éves létemre úgy érzem magamat, mint egy vénember. Fásultság, üresség, hangulatingadozások, neurózissal kevert pszichózis, állandó negatív önkép (öngyűlölet), túlköltekezés, szerabúzus, mániás depresszió (hihetetlen gyorsan váltakozó hangulat), folyamatos szorongás, paranoid gondolatok, hatalmas gondok kapcsolatok terén, személyfüggőség, szuicid gondolatok, késztetések, deperszonalizáció, szociopátia, ön károkozás, depencia, skizoid jellemvonások stb.

Tehát a legrosszabb mentális betegségek perverz katyvasza. Ami a csövön kifér.

A mostani életem egy nagy kudarc, és emiatt elsősorban magamat, másodsorban a családomat okolom állandóan. A "szeretet" ismeretlen dolog számomra és a hideg futkos a hátamon, ha meghallom ezt a szót. (Pl. egyik családtagom sem érzékeltette velem soha. Azt se tudom, milyen megölelni valakit.) Hihetetlenül utálom az embereket, de legfőképpen magamat. Az embereket azért, mert aljasok, számítók, gerinctelenek, gátlástalanok (tisztelet a kivételnek, akikhez még soha nem volt szerencsém), a családomat azért, amiért a többi embert is(plusz tőlük meg sem tudok szabadulni), magamat pedig azért, mert 25 éves létemre az életem egy kudarc, nem tudtam egyről a kettőre jutni és még csak saját életet sem tudtam kialakítani magamnak, mert nem fussa az éhbérből saját életre. Ezért pedig napi szinten gyűlölőm magamat.


Mondjuk se családtól, se baráttól, se senki mástól nem kaptam pozitív megerősítést, bíztatást soha az életben. A problémáimmal sem fordulhattam soha senkihez. Már úgy születtem meg, hogy a szüleim külön éltek és állandó volt a vitázás. Én meg hol itt voltam hol ott (apuka, anyuka, nagynéni, nagyszülő, ismerős), nálam ez volt a gyerekkor dióhéjban. 13 éves koromtól pedig apámmal éltem egy putriban, cigánysoron. Anyagilag nem szenvedtem hiányt semmiben mellette, viszont az öreg állandó lelki terrorban tartott, úgy bánt velem mint a szolgájával és folyamatosan a fejemre olvasta, hogy mennyi pénzt költ rám. Munkából hazajövet minden kínját-baját rajtam vezette le, közben mást se hallottam tőle, hogy mennyire sz@r az élet (mert ő el**eszte a sajátját). Emiatt egyre jobban befordultam és barátaim se voltak, életcélom meg végképp nem. Rászoktam az alkoholra és úgy voltam vele, hogy semmi nem érdekel, ha pedig utcára kerülök, akkor már úgy is mindegy lesz. Apám persze ezt nagy ívben le***ta, neki csak az volt a lényeg hogy a suliban jól teljesítsek, mert ha nem, akkor kidob otthonról. Közben állandóan igyekezett az anyagi jólét illúziójával manipulálni. Hogy mennyi mindent megvesz nekem, mennyi mindent megtesz értem, meg van hol laknom. De ő ezt úgy vette, mint egy kötelességet, amit állandóan a fejemre is olvasott. Meghogy én az ő házában élek, nekem ott semmire sincs jogom, csak gányolni utána. Közben a legkisebb vétségéért is kegyetlen le****ást kaptam, ha valamit pedig nem csináltam meg (pl. nem mostam ki a sz**os alsógatyáit) akkor viszont b***ogatást. Nem úgy kezelt engem mint a fiát, hanem mint a szolgálóját. Közben folyamatosan építette lefelé az összes önbizalmam és az önbecsülésemet (hülye vagy, nem értesz semmihez, én a te korodban már így meg úgy, nekem sokkal nagyobb gondjaim vannak, soha nem lesz belőled ember, mit panaszkodsz, mindened megvan stb.)

Ha éppen nem b***ogatott, akkor igyekezett lelkiismeretfurdalást csinálni, hogy mégjobban hibásnak érezzem magam, amiért nem tudtam a kedvére tenni.

Ez így ment 25 éves koromig (mostanáig) amíg rá nem döbbentem, hogy végig a faterom bűvkörében voltam és ő manipulált. Viszont mostanra annyira leépültem, hogy reménytelennek látok mindent. Nálam a sok másik mentális probléma mellett két fő tényező játszik szerepet, az egyik a depedencia, a másik a skizoid zavarok..

Emiatt pedig gyűlölőm magamat amiért hagytam el**eszni az életemet. Ezért minden nap azzal kelek és azzal fekszem, hogy bárcsak föl se ébrednék holnap. Amikor az utcára megyek, akkor azt kívánom hogy üssön el egy autó, csapjon belép egy villám, verjen agyon egy tégla, valaki öljön meg... Közben mindenkire úgy tekintek, hogy a halálos ellenségeim, akik csak ártani akarnak nekem.

Mivel egy lúzernek tekintem magam, aki egyszerűen képtelen egyről a kettőre jutni, ezért az öngyilkosság gondolata is egyre jobban foglalkoztat. Az a baj hogy én hiszek az olyan dolgokban, mint a karma, a túlvilág, és hogy mi vár ott az öngyilkos emberekre. Tehát ha megöli magát az ember, csak a szenvedését gyarapítja. Az az egyetlen motiváló erő, hogy ha kinyírnám magamat, azzal bosszút állhatnék a fateromon is. Ugyanis nem tudná kire ráhagyni a tetves vállalkozását (amibe hülye fejjel én is beszálltam és egy tizedrangú alkalmazottat csinált belőlem, aki mindenért hibás).

Kíváncsiságból, el lehet képzelni hogy valakinél, akinek ilyen tényezők jásztanak szerepet az életben, elszakadjon a cérna és öngyilkosságot kövessen el?


2016. szept. 4. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, persze, de azért azt vedd figyelembe, hogy az öngyilkosság mindig az egyén döntése, ha te nem hozod meg, akkor nem fogod elkövetni. Egyébként amit így leírsz, abszolút nem tűnik olyan szintű problémának, hogy ne lehetne innen felállni, annak ellenére mondom ezt, hogy a kívülálló sosem tudja beleképzelni magát, viszont sok mindent objektívebben lát.


Rengeteg embernek vannak családi problémái gyerekkoruktól kezdve, vannak rosszban a családjukkal, vannak önértékelési gondjaik, stb. Az, hogy ilyen tisztán látod, és felismered, hogy mi áll a gondjaid mögött, azt jelenti, hogy tudsz tenni ellene. Első lépésként, ha még nem cselekdted meg, keresd fel a helyileg illetékes pszichiátriai gondozót. Sokan ott bukják el a dolgot, hogy szégyellnek/félnek felkeresni a szakembert, pedig ha a fogad fáj, akkor is elmész a fogorvoshoz. A felsorolt pszichés betegségek abszolút jól karban tarthatók gyógyszeresen, amíg a kiváltó okokat meg nem szünteted, és nem teszel rendet az életedben. Én is szedtem gyógyszert annak idején, arra tökéletesen megfelelt, hogy leakasszon a gondjaimról, az agyalásról, és segítsen objektíven, érzelmektől nem elhomályosítva látni a helyzetemet. Amíg a kezelésed tart, gondold ki, miként tudnál apádtól teljesen függetlenedni, és a magad lábára állni. Nem írtad, milyen végzettséged van, de ilyen helyzetben nagyon fontos, hogy valami olyan tevékenységet találj, ami érdekel, és ami igazán szimpatikus. A törvények biztosítják, hogy ingyenesen elvégezhess két OKJ-t, ha még nem lenne szakmád, vágj bele abba, amelyikbe akarsz, vesztenivalód nincsen.


De a legfontosabb az, hogy a problémáidnak a tüneti részét, tehát az alkohollal kapcsolatos problémákat, és a személyiségzavarokat kezeltesd. Az az első lépcső, a tünetek enyhülése után jó esélyed lesz rá, hogy rendbe tedd az életedet, de ez csak és kizárólag rajtad múlik.

2016. szept. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha masokra nem vagy veszelyes akkor ne legyel ongyilkos ugyis meghalsz egyszer. Neked surgos valtozasra van szukseged. En a helyedben azonnal keresnek mas munkat es egy olcso alberletet, ha tehetnem varost is valtanek az biztos jot tenne. Keress uj baratokat (mondjuk az uj munka helyeden) es probalj meg pozitivabb lenni. Es hidd el nam vagy luzer csak magatehetetlen de csak egy keves lendulet kell es hidd el sinte tudod tenni az eleted, a lenyeg hogy akarjad. Sok sikert es ird meg ha lett vmi. ;)
2016. szept. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Na majd ettől jobb kedved lesz!


Egy kis French fíling.


https://www.youtube.com/watch?v=25xJdN14-Sc


https://www.youtube.com/watch?v=XLsmdsMtLIU

2016. szept. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Simán el lehet képzelni! Nekem sokkal kevesebb gondom van, mint neked, kivéve, hogy én is "tele vagyok" mentális betegséggel (szoc. fóbia, személyiségzavar, depresszió stb.), mégis meg akarok halni. Én is egy vesztes vagyok, semmi nem jön össze, nincs állandó munkahelyem, pedig igyekszem. A családom jóindulatának köszönhetem, hogy van hol laknom meg van mit ennem. Igyekszem nekik segíteni, amiben tudok (házimunka, ház körüli munkák, ügyintézés, lakásfelújítás stb.), de úgy érzem, ez kevés, mert anyagilag nem tudom őket támogatni. Volt már öngyilkossági kísérletem, de most azt tervezem, hogy tutira fogok menni, mert besokalltam. 36 éves vagyok, semmim sincs, semmit nem értem el az életben, részben saját magamnak, részben a betegségeimnek köszönhetően. Mondjuk, 25 évesen én még adnék egy kis időt magamnak, hátha tudok változtatni a helyzetemen, 36 évesen viszont nekem már elegem van mindenből! De azért te még ne add fel!
2016. szept. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#1 / #2

Voltam már szakembernél, semmit sem segített. Csak arra volt jó, hogy lehúzzon pénzzel. Esetleg annyi haszna volt, hogy a bogyótól amit fölírt, tudtam aludni éjszaka (mert amúgy elég rossz alvó vagyok, ugyanis állandóan jár az agyam éjjel). Viszont sajnos nagyon hamar hozzászokom az ilyen nyugtató cuccokhoz, ezért mindig több és erősebb kell, ezért is álltam le vele. OKJ-m pedig sajnos már van, kettő is. De semmire nem megyek vele, ugyanis van nekem egy olyan nagy hibám, hogy nagyon könnyen stresszhelyzetbe kerülök (remeg kezem-lábam) és onnantól képtelen vagyok bármilyen feladat elvégzésére. Másrészről az önbizalomhiány miatt ügyetlen is vagyok. Már nagyon sok melóhelyen vallottam kudarcot.

Ezért is kényszerültem az apám cégéhez menni csicskásnak, mert onnan legalább nem rúgnak ki. Viszont ezzel olyan csapdába kerültem, amiből már nem tudok kiszállni. Mivel még mindig apám házában élek, ezért ha neadjisten felmondanék, akkor egyből ki lennék rakva az utcára. Másrészről nekem van a leghitványabb fizum a cégnél, amiből tuti nem futná albérletre (szobatársnak meg nem megyek). Barátaim nincsenek, akik tudnának segíteni, a családom többi tagjára meg nem számíthatok. Ezért is leszek minden nap egyre elkeseredettebb és egyre kétségbeesettebb, és ezért agyalok rajta egyre többet hogy „be kéne fejeznem ezt az egészet”. Rá tesz egy lapáttal az állandó munkahelyi stressz és az, hogy idehaza sem lehet nyugtom. Olyan vagyok mint egy lábtörlő, akibe bárki nyugodtan beletörölheti a sáros lábát, nekem meg még jóképet is kell vágnom hozzá. Hiába teszek meg mindent, semmiért sem vagyok megbecsülve (inkább csak leoltva). Elsősorban magamra haragszom emiatt. Hogy nem tértem észhez még annó tinikoromban és nem voltam azon, hogy minél előbb megszabaduljak innen.


# 3

Köszi, de én igazából heavy metal és hard rock fan vagyok. :)


# 4

Hát őszintén sajnálom! :( Az a helyzet hogy én is így (vagy ettől rosszabbul) látom a jövőmet. Én 4 évet adtam magamnak. Ha nem történik vmi változás (vagy isteni csoda) 30 éves koromig, akkor befejeztem. Bár így is nagyon sokszor kerülök a tűréshatár szélére. Ha nem volna az alkohol (amit amúgy utálok, mert egyáltalán nem bírom) akkor már rég eláshattam volna magam. Magam sem tudom hogy mibe reménykedem egyáltalán, pedig semmi másra nem vágynék, mint egy normális életre, jó messze a családomtól. Olyan szabadságra (nyomor és nélkülözés nélkül) amikor nem mások szabják meg azt sem, hogyan vegyem a levegőt. Annyi mindent szeretnék még kipróbálni, ami kimaradt az életemből. De hát hiába áltatom magam, ha egyszer ennyire életképtelen vagyok! Ezért is tűröm el hogy úgy bánnak velem mint egy rabszolgával, mivel teljes mértékben rászolgáltam erre.

Ide is csak azért jöttem fel föltenni ezt a kérdést, hogy legalább ki tudjam adni magamból ezt a sok s**rt, mert úgy sincs senki, akinek elmondhatnám.

2016. szept. 5. 15:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Csaknem 7 èv után feltenném az első kérdést hogy hogy vagy kedves kèrdező?
2023. márc. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!