Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vallásos család? Ismertek...

Vallásos család? Ismertek ilyet? Milyenek ők?

Figyelt kérdés
2017. febr. 23. 09:22
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
22%

ja

"apuci" a neten nőzik, anyuci meg nem tud róla

2017. febr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
80%
Szinte minden rokonom vallásos. Teljesen normálisak. Gondolom nem ezt akartad hallani.
2017. febr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
87%
Semmiben nem különböznek a nem vallásos ismeroseimtol azon kívül, hogy ők járnak templomba, a többiek meg nem. Mi a konkrét kérdés?
2017. febr. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
88%
Az én családom az, sőt apám lelkész volt, de az nem azt jelenti, hogy egyfolytában szenteskedő vallási fanatikusok vagyunk. Amennyire vallásosak, annyira világiak és humanisták is vagyunk. Az a baj, hogy a keresztény vallást szószerint értelmezik és ezáltal félre is értik, emiatt sokan el is itélik. A keresztapám szintén lelkész, de ő az apámmal ellentétben ő egy begyöpösödött, megszállottan vallásos barom, nem is szeretem őt. Egyszer az apámnak az egyik megveszekedett ateista haverját akarta megtéríteni a hülyéje, de arra nem gondolt, hogyha apám haverjának valilyen kérdése Istenről, akkor nem egy szenteskedő vadidegenhez fordul.
2017. febr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
85%
Ismerek, kb. ugyanolyanok, mint bárki más, ugyanúgy élik az életüket, nem tűnnek ki semmivel sem egy kívülálló részére. Akiket én ismerek, azokra az jellemző, hogy extra kedvesek és jóindulatúak.
2017. febr. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
29%

Ismerek. Igazából ugyanúgy élnek, mint egy nem vallásos család.

De mondjuk pl. amikor az apuka káromkodik, vagy kicsit agresszívebb, mint kellene, akkor letudja két miatyánkkal meg egy templomlátogatással és kész... Ahelyett, hogy inkább moderálná magát. De hát Isten mindent megbocsát ugyebár... Ez nem szimpatikus ebben a szemléletben. Egyébként semmi gond a családdal.

2017. febr. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
46%

Anyukám hívő keresztény, illetve a nagycsaládban is sok a vallásos ág( dédapám lelkész volt), így sok ilyen személlyel voltam már körülvéve. Nagyon vegyesek a tapasztalataim. A vallásosak, akik szigorúan követik a tízparancsolatot és/vagy csak képmutatnak ezzel kapcsolatban, hogy beilleszkedjenek a környezetükbe, na azok kivétel nélkül idióta, majmoló emberek.( sőt, kedvenc, bár ritka kategóriám a bűnöző feelingű alkoholista kocsmatöltelék, aki vallásosnak vallja magát) Viszont akik valóban a hitük miatt vallják magukat vallásosnak, közöttük találhatóak a világ legönzetlenebb, de egyben legnaivabb emberei.

Anyukám a második kategóriába tartozik, a barátnőivel együtt önkéntesen segítettek volna meg ciganyokat, cserébe majdnem megölték őket...

Illetve az idióta kategóriára egy példa: ismerős családban 9 gyerek van, mivel ugyebár ha Isten gyereket "küld" nekünk felnevelésre, azt el kell fogadni.. (No comment), és a draga anyuka napi szinten posztolgatja a családi képeket a facebookra a mocsokból, hiszen nem bírják pénzügyileg sem a pereputtyot. Beleértve a legkisebb gyerek születésekor, a vajúdás alatt készült, félig pinamutogatós képeket..

Aztán sokan, akik az ilyen alternatívabb gyülekezetekhez tartoznak, mint pl a hitgyüli, meg néhány helyi szervezet,-ők sokszor hajlandóak "tizedet", hozzájárulást fizetni, és ezzel tovabb tömni a felső párezerből kikerülő álvallásosak zsebét (lásd naivitás). Viszont ugyanezen kisebb közösségek rengeteg ingyenes programot szerveznek főleg gyerekeknek, kamaszoknak, ami szerintem egy igen jó pont.

Unblokk az a véleményem, hogy a vallásosság semmiképp nem jó, a szívből hívőket viszonylagosan elfogadom, amennyiben nem akarnak megtéríteni, de ezek az emberek nagypn befolyásolhatóak, sok köztük a szűklátókörű, álmodozó, aspergeres és egyéb. Számomra párkapcsolatban kizáró ok számomra, ha valaki vallásgyakorló, illetve szerencsére még nem volt hívő munkatársam, de attól is a falra másznék, ha ilyennel kéne együtt dolgoznom..

2017. febr. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
76%
Vezesd le légyszíves utolsó, hogy az Asperges szindróma és a vallásosság között mi az összefüggés
2017. febr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
75%

Ja, engem meg az érdekelne, hogy miért nem dolgoznál olyannal, aki vallásos.

Én kb. egy emberről tudom a melóhelyen, hogy milyen vallású és hogy jár-e templomba. Senki nem szokta a másikat téríteni munkahelyen a saját vallására vagy éppen vallásellenességére.

Az ilyenek, mint te, semmivel sem jobbak, mint a fanatikus vallásosak.

2017. febr. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
83%
ezt az aspergereset én se értem, én az vagyok, és amióta csak az eszemet tudom, nem hiszek semmilyen istenben
2017. febr. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!