Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vallásos család? Ismertek...

Vallásos család? Ismertek ilyet? Milyenek ők?

Figyelt kérdés
2017. febr. 23. 09:22
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
21%

Asperger szindróma a helyes név, és nem a vallásossággal van összefüggésben, de azt tapasztaltam, hogy viszonylag sokan híján vannak a kommunikációs, szociális készségeknek a hívők közül, illetve többen gatlásosak, álomvilágban élnek.. És mivel az autizmus spektruma széles, és szubjektív megítélés alá esik, így Én ezeket az embereket aspergeresre hajazónak ítélem, még ha valójaban nem is azok.

Nyilvánvaló, hogy a nem vallásosok közül is sok a hasonló jellemzőkkel bíró ember, de főleg a hívő családban élő gyerekek között szerintem kiugróan magas az előfordulasi arány.

2017. febr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
17%
Az egyik gyerekükről csak a szülők nem tudják (és nem is szabad felvilágosítani őket), hogy a pici gyermekük 10 évig élt együtt a barátnőjével, mielőtt 40 éves korában feleségül vette.
2017. febr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
80%

11: én meg pont az ellenkezőjét tapasztaltam, kommunikációs és szociális készségeik sokkal jobbak, mint az átlag, mivel általában sok programon, eseményen részt vesznek, amelyek a vallási közösségekben szerveződnek, persze nem feltétlenül vallási programok ezek, de ott kialakul egy közösség.

Persze nem az elvont szektásokra gondolok. Hanem normál, nagy, ismert egyházak híveire.

2017. febr. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
79%
Igen, magunkat. Ráadásul egy korábbi válaszol szóhasználatával élve "alternatív" gyülibe járunk. Szerintem, és a nem hívő barátaink-ismerőseink szerint is teljesen normálisak vagyunk.
2017. febr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
10%

Ismét elmondom; nem minden vallásos autista, de egyértelműen mínuszt kap rőlem a megítélésében az, aki vallásos.

.

Akik hívők, vagy megfelelő gondolkodásúnak ítélik meg őket, azokat kérem, hogy válaszoljanak: miért jártok gyülekezetbe, miért pont oda, ahova, illetve ha csak "otthon hisztek", közösségbe miért nem jártok?

2017. febr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
90%

Miért jártok gyülekezetbe? Az Újszövetség (valamilyen szempontból az Ószövetség is, de az más kategória) számtalan helyen kiemeli, hogy a hívőknek közösségben kell lenni egymással, mert a keresztény hitet teljességében nem lehet otthon "magamban" megélni. Hallgatni kell a tanítást, imádkozni egymásért, buzdítani egymást, anyagilag is segíteni azt, aki rászorul stb. Természetesen előfordulhat, hogy valaki hosszabb-rövidebb ideig nem tud közösségbe járni, de ez inkább kivétel kéne, hogy legyen, mint szabály.


Miért pont oda? Tavaly elég messzire költöztünk hazulról. Elég sok helyen megfordultunk már az elmúlt tíz évben, nagyjából tudtuk, milyen jellegű közösséget keresünk itt, úgyhogy fogtam magam, leültem a net elé, beütöttem a Google-be a kulcsszavakat, és kerestem egy olyan gyülekezetet, ami szimpatikus, közel van, és megfelelő időpontban van az istentisztelet. Elmentünk, tetszett, azóta ott vagyunk, ennyi a történet.

2017. febr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
66%
Tőlem pedig a magadfajta buta emberek kapnak mínuszt utolsó. Az én tapasztalataim szerint - melyre immár te is bizonyíték vagy - pont, hogy a vallásos emberek a szociálisabbak. Gyűlölködést a hozzád hasonlóktól látok többet. Akkor ezek szerint pont, hogy te vagy autista.
2017. febr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
55%

15!


Aztán miért kap mínusz pontot? Attól, hogy hisz valamiben vagy valakiben miért lesz kevesebb? Ritka buta és negatív ember lehetsz.

2017. febr. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
90%

Igen, ismerek: a magam családját.

Meg a szüleimét. Meg a testvéremét. Meg a távolabbi rokonok döntő többségét.

Direkt ateista család nincs még a távolabbi rokonságomban sem, csak olyanok, akikre azt mondanám, hogy nem nagyon tartják a vallásukat.


Egyébként milyen egy ateista család? Kérdező, ismersz ilyet? Milyenek ők? Két szemük és két fülük van nekik is? :DDD

2017. febr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
46%

Ismerek sokat. Az én családom is vallásos, de teljesen normális az egész családom (én ateista vagyok).

De ismerek egy nagyon fanatikus vallásos családot is, de ez a ritkább. Ott az anya egy nem túl kedves nő, én mellette képtelen lennék élni. Rockot, metált nem hallgathatsz mert azok sátán éltetik. Jógázni, sportolni nem szabad, mert akkor azzal azt mondod, hogy saját magad teszel az egészségedért, pedig mindez Istentől van. Nem örülhetsz semminek sem. Például ilyen volt a nem örülhetsz annak, hogy sikeresen letettél egy vizsgát, mert Isten segített benne és nem te magad érted ezt el egyedül. Orvoshoz nem mehetsz, mert az orvosok sátán szolgái, akik a sátántól szerzett hatalmukkal "gyógyítanak", de közben csak egy kis időre javítanak az állapotodon, hogy aztán később visszaess és rossz útra térítsenek. Ha beteg vagy várnod kell és Isten meggyógyít.

Van még bőven ilyen dolog tőlük, ez csak egy ízelítő.


Ez sajnos nem kamu, mielőtt még valaki ezzel jönne. De mondom megint, az ilyen vallásos család nagyon ritka, nekem csak "szerencsém" volt, hogy ismerhetek egy ilyet.

2017. febr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!