Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a legkorábbi emlék, amit...

Mi a legkorábbi emlék, amit még fel tudsz idézni gyerekkorodból?

Figyelt kérdés

De arra is kíváncsi vagyok,hány éves voltál akkor,ill hogy most mennyi vagy?

Nekem az emlékeim 3-4 éves koromtól régebbről szinte kitörlődtek,vagy csak nagyon halványan dereng valami.(35F)


2010. máj. 11. 19:04
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
2 éves lehettem és az öcsémre ráboritottam az asztalt:)
2010. máj. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
5 éves koromban dunsztosüvegbe gyűjtöttem a katicabogarakat, jöttek haza a szüleim, futottam eléjük és a nagy lépcsőkön elestem. Nagyon csúnyán elvágtam a kezem, rohantak velem orvoshoz, sebészetre. Utána évekig üvegszilánkok jöttek ki a két ujjam között. Kénytelen voltam bal kézzel írni az iskolában, azért meg körmös járt (összeszorított kéz körmeire jó nagyot ütött vonalzóval a tanítónő). Átszoktatás, ballal tilos volt írni. Magyar iskola, első osztály, 1957-58.
2010. máj. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

legelső: max 3 éves lehettem mert még a legrégebbi házunkban laktunk: apám ráborítja anyámra a pultot és összetört a kék kávéfőző...

17L

2010. máj. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

3 éves voltam és bent voltam a kórházban anyukámmal mert akkor született az unokahugom, és bocicsokit ettem.

18/L

2010. máj. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

1,5 éves voltam amikor megszületett az öcsém, arra emlékszem amikor megnéztem az ablakon keresztül :D

után az a legközelebbi emlékem, amikor kaptam 4 éves koromban egy babát

utána meg már azért nagyjából emlékszem az eseményekre :P


13/L

2010. máj. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Kb. 2 eves lehettem es beszorult a fejem egy karikaszeru, fem jatekba a bolcsi udvaran es a dadusok a tuzoltokat akartak hivni, mert sehogy sem akart kijonni a fejem. Nagyon megijedtem, meg most is tisztan emlekszem az egeszre. Utolag vicces. :)


27/L

2010. máj. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
A harmadik szülinapomra kaptam a nagyszüleimtől egy háromkerekű biciklit. Emlékszem, ahogy bejöttek és megláttam a 'járgányt'. Nem készült róla fénykép, így biztosan nem amiatt emlékszem rá. Ja, és az első ovis napom is tisztán megvan:)
2010. máj. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Nekem 1 - 1,5 éves koromból egy emlékem van.:

Állok az ágyunk mellett, és pont át tudok kukucskálni felette, és mivel akkoriban kezdtem állni és járni, ez nagyon tetszett nekem :) Arra is emlékszem, hogy miközben ott álltam, édesanyám kérdezett tőlem valamit, és én értettem, mit mond, de hiába akartam válaszolni (pedig tudtam volna, mert gondolatban megfogalmaztam, amit akartam) egyszerűen nem ment. (Érdekességképp: a szüleim szerint 2,5 éves koromban kezdtem el beszélni, de egyből teljes mondatokat alkotva.)

A következő 2 éves koromból kb.:

Lakótelepen laktunk, és a szomszédban volt egy általános iskola, és ezt a kettőt egy rácsszerű kerítés választotta el. Nem voltak nagyon messze egymástól a lécek, így a két testvérem (9 és 13 évesek) rendszeresen átmászkáltak a kerítésen (féloldalazva). Engem is így akartak áttuszkolni, csak épp nem fordítottam oldalra a fejemet, és így nem fértem át! Erre a részre emlékszem, hogy nagyon sírok, mert be vagyok szorulva és nagyon fáj, és a nővérem mondja a bátyámnak: "Lehet, hogy be kell majd szappanoznunk a fejét, különben nem fér át!" Nagyon megijedtem, aztán végül valahogy mégis csak áthúztak. Erre már nem emlékszem, de édesanyám szerint egy hatalmas kék pukli volt a homlokomon, kb. akkora, mintha második fejem nőtt volna :D (Mire nem valók a testvérek...)

2010. máj. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

2 éves voltam, anyámmal és nővéremmel táncoltunk a francia ágy tetején:D Anyám nagyon fiatal volt még. A Júlia nem akart a földön járni című szám volt a kedvencem.

Anyu épített a nappali ablaka alá télen egy nyuszit hóból. Nagyon szép volt, és hatalmas:D

2010. máj. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:

Szia!

Nekem az első emlékem 6 éves koromról van, amikor kórházba kerültem vakbél miatt. Azelőttről semmire nem emlékszem és utána is borongós:(

De én arra vezetem vissza, hogy nagyon szörnyű gyerekkorom volt sajna és inkább töröltem őket. Anyuék sokat videóztak és azokat visszanézbe tudom, hogy milyen voltam.

2010. máj. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!