Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van barátság a szerelmen túl?

Van barátság a szerelmen túl?

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül úgy, hogy egy hossz kapcsolat után megmaradtok barátnak.

Én egy foglalt pasival gabalyodtam bele szerelmi-szeretői viszonyba elég sokáig. Nem szép, amit tettem, tudom, léci ne ítéljetek el. Szakított a barátnőjével végül, de velem sem jött össze, mert össze van zavarodva, nem tudja mit érez. Én kiszálltam a dologból, ez már túl bonyolult. Viszont nagyon megkedveltem és hiányzik, jó lenne tudni róla.

Lehet, hogy pár hét, hónap múlva, ha már elrendezte magában a dolgokat, újra kapcsolatba kerüljek vele és esetleg barátok legyünk?

Ha újra összejön a barátnőjével nyilván ez nem lehetséges, de amúgy sajnálnám, ha teljesen kikerülne az életemből, csak most ő ezt akarja, mert idő kell neki és megbeszéltük,h nem keres.


2010. máj. 11. 20:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
sztem nincs...
2010. máj. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2010. máj. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsolaton túl még lehet... de szexuális kapcsolaton túl nem igazán tudom elképzelni. Én legalábbis nem tudnék barátként tekinteni az illetőre.
2010. máj. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Van, de nem így, ahogy te gondolod.

Ha képesek lesztek barátok lenni, akkor már most is képesek vagytok rá. Ehhez nem kell pár hónap...

Ha ő most nem akar veled kapcsolatba lenni, tartsd tiszteletben most, és a jövőben is. Ha barátok kell, hogy legyetek, össze fog hozni a sors titeket és ha mindketten akarjátok, lehettek barátok.

Én nem egy volt partneremmel tartok fenn jó kapcsolatot, és a páromnak is több ilyen kapcsolata van, tehát lehet .

Kultúra és mindkét fél ugyanaz akarása szükséges hozzá.

2010. máj. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a gáz, hogy szerintem te a lelked mélyén nem a barátja akarsz lenni. Bár most biztosan hevesen fogsz tiltakozni, de úgy gondolom, mindenképp szeretnél a közelébe lenni, mivel nem lehetsz a szerelme, akkor legyen ez a barátkozós duma.
2010. máj. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van barátság a szerelmen túl. Ha elmúlik a szerelem és egyik jobbra, másik balra, de nem haraggal váltatok el, akkor simán lehettek egymásnak a legjobb barátai. Hiszen egy hosszú kapcsolat alatt sok mindent megtudtatok egymásról, megismertétek a másik lelkét is, nem csak a testét. A barátság erősebb kötelék a szerelemnél, szerintem menni fog, persze, ha mind a ketten akarjátok és tesztek érte.
2010. máj. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Van. És a legjobb dolog egy olyan emberrel megbeszélni a dolgaidat, aki valóban teljesen ismer :)
2010. máj. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

ma 21:11, aki szerint tiltakozni fogok: nem teszem, igazad van. lehet a lelkem mélyén többet akarok, akárhogyan is, de a közelében maradni.

most nem keresem, tiszteletben tartom a döntését.

de ha én nem teszem túl magam rajta, mit tegyek? jobb, ha tényleg nem keresem és akkor idővel majd elmúlik, hogy hiányzik vagy jobb, ha majd megpróbálom keresni? vagy úgy csak magamnak nehezítem meg, mert úgy sosem fogom tudni magam rendesen túltennni rajta?

2010. máj. 11. 21:16
 9/13 anonim ***** válasza:
ez sok mindentől függ. pl h mennyire akarjátok, hogyan váltok el és az idő folyamán mennyire kötődtetek egymáshoz. nekem volt már olyan is h sikerült a kapcsolat utáni barátság és még mai napig is jóba vagyunk de van olyan is akivel nem bírjuk egymást, egymásra se tudunk nézni.
2010. máj. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Alap esetben azt mondanám, hogy van. Volt egy nagyon jó fiú barátom, összejöttünk, 5 hónappal később szakítottunk, jó sokáig nem is találkoztunk, nem beszéltünk. Majd egy ideje megint barátok vagyunk- szigorúan barátok. Szóval így lehet. De úgy, hogy csak szex volt, hát...nem tudom... egy próbát talán megér, de ha azon kívül előtte semmi sem között össze titeket, elég esélytelennek tartom.
2010. máj. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!