Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a családon...

Tóth Alexandra Elena kérdése:

Mit gondoltok a családon belüli erőszakról? Mert nekem volt benne részem és úgy vettem észre, hogy sokan csak legyintgetnek rá.

Figyelt kérdés

2017. ápr. 23. 22:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Ezt kár volt kiírnod, mert itt a legtöbben azt is teljesen elfogadhatónak tartják, ha a szülő félholtra veri a gyerekét, mert "biztos rászolgált", "szegény fáradt szülő, meg lehet érteni, ha elszakad nála a cérna", "régen is eljárt a szülők keze, azt mégis ember lett a gyerekekből", "nézzétek meg a mai fiatalokat, olyan tiszteletlenek, bezzeg a mi időnbken", meg ehhez hasonló begyöpösödött megjegyzések, amikből csak úgy sugárzik az értelem és az empátia.
2017. ápr. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

sokan nem merik bevallani és így nem is lesz változás...

szerintem tenni kellene ellene, főleg a durvább helyzetekben!

2017. ápr. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
lassu változás megfigyelhető pozitiv irányban
2017. ápr. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
31%

#1 a családon belüli erőszak és a nevelési célzatból adott pofon nem ugyan az...

nem kell ennyire sarkítani a témát, szerintem itt senki nem mond olyat, hogy az a természetes, hogy egy gyerek orrán száján folyjon a vér, mert vissza szólt az apjának.

a másik pedig az, hogy ki mit tart erőszaknak?

egyszerű példa, a svédeknél már az is nemi erőszaknak számít ha valaki megfogja egy nő hátsóját egy szórakozó helyen, simán feljelentheti érte, még bizonyítania sem kell.

sokan itt a gyiken azt is családon belüli erőszaknak veszik, ha egy két pofon elcsattan.

ilyenkor jönnek az önjelölt jogászok és ügyvédek meg az igazságosztók.

akik persze azonnal ítéletet hirdetnek a "tettes" felett bármilyen háttérinfó nélkül˛

mielőtt bárki félre értené, nem pártolom azt hogy a gyereket üssék verjék, de vannak olyan helyzetek amikben egy atyai pofon többet ér bármennyi szónál.

és vannak olyan gyerekek is, akik szó szerint kiharcolják a viselkedésükkel azt, hogy fel legyenek pofozva.

szerintem mindenki látott már ilyet.

utána meg jönnek sírni a gyikre.

2017. ápr. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
75%

#4: Ja, persze, nevelési célzattal adott pofon. Anyámnak is ez volt a fő nevelési eszköze. Szerinted olyan szuper, hogy mikor anyám felkapta valamin a vizet, csípőből lekent 6 olyan pofont, hogy majdnem hanyatt estem, mindezt 4 éves koromban? Hát hatásosnak hatásos volt, mert tényleg k.ussban ültem egy sarokban igazi mintagyerek voltam, az más kérdés, hogy egy kicsit is hirtelen mozdulatra máig összerezzenek.

Ha egy kamasz valami orbitális nagy baromságot csinált, és ezért kap egyet, azzal nekem sincs bajom, de hogy rendes nevelési eszköz legyen, főleg egy kisgyereknél? Nem, én ezt akkor se tartom elfogadhatónak. Létezik aranyközépút: azt nevelésnek hívják, nem megfélemlítésnek.

2017. ápr. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
32%

#5 fogyatékosnak tetszik leni?

ha nem, akkor szövegértelmezési problémáid vannak.

olvasd el még egyszer amit írtam, hátha sikerül leszűrni belőle a lényeget.

2017. ápr. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%
6#! 5# most írta le, hogy 4 évesen hülyére verték. Kétszer háromszor le kéne írnia, hogy egyszer megértsed?
2017. ápr. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
46%
Nem vertek hülyére, csak "nevelési célzattal" felpofoztak, ami négyeske szerint hasznos, és nem egyenlő a családon belüli erőszakkal. A pofon is ugyanúgy erőszak és verés, nekem aztán magyarázhatják, hogy az normális és elfogadható, sőt hasznos. Én tudom, miről beszélek. Átéltem.
2017. ápr. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%

"régen is eljárt a szülők keze, azt mégis ember lett a gyerekekből"


Nem, nem ember lett, hanem megalkuvó senki, max. rabszolga, azaz egy GÉP.


"nézzétek meg a mai fiatalokat, olyan tiszteletlenek, bezzeg a mi időnbken"


Igen, ez a megnyilvánulás is a mások tiszteletéről szól, ja.

2017. ápr. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%

ha megnézzük a XX. századot, milyen emberek éltek benne

a tomboló erőszak évszázada volt

az 1800-as vagy azelőtti évek se voltak jobbak

elnyomás szabadságharc Napóleon forradalmak, rabszolgaság

azelőtt meg ott volt a sötét középkor, s így tovább...

2017. ápr. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!