Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön kassza jó a pároddal...

Külön kassza jó a pároddal vagy a közös?

Figyelt kérdés
A volt párommal msjdnem 18 évig voltunk együtt.Fiatalon kerültünk össze,mindent magunknak vettünk meg az évek folyamán.Természetes volt hogy közös kasszán vagyunk.Én kezeltem a pénzt,mivel én vásároltam,csekkeket en adtam fel stb.Viszont a mostani párommal 7 honapja lakunk együtt és ha elfogy a pénzem kölcsön kérek tőle.😕Szerintem ez tiszta gáz.Így nem érzem azt a családi összetartást amit kellene.Babát szeretnénk,de így hogy?!Majd kölcsön kérek pelenkára?!Én nem tudom mondani neki ezt mert ő keresi a több pénzt.Mi erre a megoldás?
2017. ápr. 26. 20:46
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
98%

Jó nagy balek vagy szívem. A rezsi mellett a kaja meg a tisztítószerek a legnagyobb tétel, és ezt te önként dalolva fizeted egyedül, miközben te keresel kevesebbet. Hát gratulálok.

Ha már mindenképp különkasszázni akar a csávó (ami azért lássuk be nem egy ördögtől való ötlet, hisz még alig fél éve vagytok együtt), akkor rendesen felezzetek mindent. Úgy igazítsd a vásárlásokat, hogy az számodra se legyen anyagilag megterhelő. Ha meg valaki akar valami extrát, akkor megveszi szépen magának.

2017. ápr. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
92%
Arra még nem gondoltál hogy pórul járt az előző kapcsolatával azzal hogy leadta a volt feleségének? Legalábbis én csak erre tudok gondolni. Küld el vásárolni minden második alkalommal őt.
2017. ápr. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 A kérdező kommentje:
De gondoltam!Mert azt mondta hogy a volt felesége a pasijára költötte a pénzét.A helyzet azért bonyolultabb mert nekem van egy fiam,aki 17 éves és az apjával lakik.Nekem azért fogy el a pénzem mert gyerek tartást fizetek,meg megveszem neki ami kell.Lehet úgy gondolja nem akarja eltartani a fiam.Hát nem tudom,de nekem ìgy nagyon nem jó!
2017. ápr. 26. 21:17
 14/59 A kérdező kommentje:
10 es válaszoló!Nem költök semmi extrára.Csak nekem pl.nem esett igazán jol hogy 6 honap után tudtam egy nyomorult sprtcipőt venni mert egyszerűen egyik hónapba sem ment....ő nem mondta volny hogy vesz nekem... :(( Ez furi.Én a szülinapját 3 hétig szerveztem,kb 20.000ft ba kerult,ő pedig egy tortát sem vett nekem.Nem sokáig bírom már ezt.De nem monshatpm neki hogy add már ide a fizudat.
2017. ápr. 26. 21:21
 15/59 anonim ***** válasza:
90%
Nem köszönt fel a hapsi? És még vele vagy? Rohadt gáz. Szerintem ő nem szeret téged, már bocs.
2017. ápr. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
98%
Már nem azért, de ha ennyire nem bírod vele, hogy akartok babát? :D Szerinted ez normális?
2017. ápr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
97%

De ha ennyire nem érzed magad jól vele, akkor miért vagytok együtt?

Vagy az egész kamu, és valóban azt akarod, hogy eltartson, vagy nem értelek, de komolyan.

2017. ápr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
84%
MI egy kasszán vagyunk. Én vagyok a nő, de nem én kezelem a pénzt. Külön számlánk van, az övéről mennek a számlák, az enyémről meg a kaja, de nincs olyan hogy enyém meg tiéd. Ha venni akarunk valamit, akkor veszünk. Ha együtt vagyunk vásárláskor akkor én megkérdezem tőle ki fizet, mivel ő tudja. JA és van egy olyan számlánk, ahova félreteszünk pénzt. Persze azt is ő intézi :)
2017. ápr. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
71%

31 éve vagyok együtt a párommal, 29 éve vagyunk házasok.

Külön kasszán vagyunk, és tökéletesen működik.

A havi kalkulálható kiadásokat ( rezsi, hiteltörlesztés)felosztottuk, vaalmint ő fizeti a háztartási kiadásokat ( mosópor, WC-papír,fogkrém...) én az autóval kapcsolatos költségeket ( CASCO, KGFB, üzemanyag, szerviz...). A maradékból mindenki azt csinál amit akar.

Hétköznap nem főzünk. Hetente 1 -2 alkalommal vásárolunk be, ilyenkor ki-ki fizeti amit csak magának vesz ( pld. én nem iszok mentes vizet, ő nem eszik mustár vagy majonézt), a többit itthon elosztjuk.

Felváltva hívjuk meg egymást étterembe, színházba, moziba.

Van hogy kölcsönkérünk, mert mondjuk nem akarunk már KP-t felvenni, nincs nálunk a kártya - mindig megadjuk.

Soha nem volt még ebből problémánk.

2017. ápr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
97%

kérdésre: külön kasszán, megis közös. külön van kártyánk, de mi vezetünk költségvetést, mire kell költeni, stb. Tudjuk mennyi van a másik kártyáján, illetve nem mondunk olyat, hogy én pénzem, te pénzed. A mi pénzünk és kész. Közösen vásárolunk, megbeszélünk mindent, hogy miket kell venni, illetve a saját igényeiknek való dolgokat is megmondjuk, hogy szeretnénk, és megnézzük, hogy telik-e rá. Ez azért is jó, mert így mindketten tudunk tervezgetni előre, hogy mit kellene még a lakásba megvenni, és mondjuk adott hónapba sikerül-e(bútorok, elektronikai eszközök).


Kommentekre: jézusom, hagyd el. ez nagyon gáz így.

2017. ápr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!