Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön kassza jó a pároddal...

Külön kassza jó a pároddal vagy a közös?

Figyelt kérdés
A volt párommal msjdnem 18 évig voltunk együtt.Fiatalon kerültünk össze,mindent magunknak vettünk meg az évek folyamán.Természetes volt hogy közös kasszán vagyunk.Én kezeltem a pénzt,mivel én vásároltam,csekkeket en adtam fel stb.Viszont a mostani párommal 7 honapja lakunk együtt és ha elfogy a pénzem kölcsön kérek tőle.😕Szerintem ez tiszta gáz.Így nem érzem azt a családi összetartást amit kellene.Babát szeretnénk,de így hogy?!Majd kölcsön kérek pelenkára?!Én nem tudom mondani neki ezt mert ő keresi a több pénzt.Mi erre a megoldás?
2017. ápr. 26. 20:46
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
79%
Üljetek le, mondd el neki mi bánt, de ne nyafogás, meg kiakadás legyen, hanem komolyan tárgyilagosan mondd el ezt, amit nekünk is. Ha szeret és tisztel téged, akkor meg fogjátok tudni beszélni. Neked is meg kell értened az ő oldalát, biztos van benne rossz érzés a rossz tapasztalatok miatt. DE ha felháborodik, felhúzza magát, és nem akar megoldást találni, akkor nem érdeklik őt az érzéseid, nem igazán szeret.
2017. ápr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!Deee szeret!Ez biztos!Nem egy agresszív tipus,ezen a téman kívűl mindent elmondok neki.Biztos ezt is meg lehetne vele beszélni,csak ez mégis egy kényes téma.Nyilván nem a fizetése kell,mint itt sokan hiszik.:((Mindig is dolgoztam,soha nem tartott el senki...Csupán furi hogy kölcsön kell kérnem tőle... 😕 Igaz sokszor volt hogy ugy adott hogy nem kellett neki vissza.De már én is vettem neki cipőt,kabátot,csak mert szeretem.
2017. ápr. 27. 15:26
 53/59 anonim ***** válasza:
75%

De ha te ajándékokkal fejezed ki a szereted, nem várhatod el, hogy ő is. Ő úgy fejezi ki, ahogy neki jön természetesen.


Nekem is szemet szúrt, hogy te akarod beosztani a pénzét. Mondjuk én nem akarok gyereket, így nem kell eltartani. De nekem nem menne a közös kassza. Anélkül is képes vagyok halálosan szerelmes lenni, hogy közös bankszámlánk lenne.

2017. ápr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
96%

A "külön" kassza csak akkor "jogos", ha az ÖSSZES közös kiadást felesben fizeti a két fél (vagy esetleg a több keresettel rendelkezö önként többet vállal), és a fennmaradó saját jövedelemmel mindketten szabadon rendelkeznek.


Ehhez az kell, hogy tudjátok, mennyi a közös kiadás, és itt föleg a kaja, mosószer, stb az, amit igen sokan alábecsülnek összegben. Éppen ezért célszerü minden egyes bevásárláskor elhozi a blokkot a boltokból és több hónapot figyelembe véve számolni ki a havi kiadást.


Amíg ez nincs tisztázva, addig nem lehet megmondani, hoyg ki fizet többet a közös életbe.


Adott esetben elöfodrul, hogy aki "csak" a mindennapi kiadásokat fizeti, az sokkal többet ad a közösbe, mint aki a rezsit

2017. ápr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
96%
7 hónapja éltek együtt és nem tudsz vele ilyen dolgokat megbeszélni de babát akartok??? Kicsit át kéne ezt gondolni nem? Ez alapján nem lehet szerintem jó választ adni, mert jobban ismerni kéne a körülményeket. 1 év után nem tartom gáznak, hogy még nem vagytok közös kasszán. Azt nem tartom normálisnak, hogy minden kaját te fizetsz. Ugyanakkor azt sem tartom teljesen alapnak, hogy neked elfogy a pénzed a fiadra és ő vegyen neked sport cipőt. Azt sem értem, mi az, hogy te kezeled a pénzt. Nekünk van ecy számlánk két bankkártyával, senki nem kezeli a pénzt és osztja be a másiknak. Ha hosszabb ideje együtt lesztek biztos kialakul jobban, de jelenleg annyit látok, hogy neked van egy fiad akire elmegy a pénzed, és elvárod, hogy párod akivel még csak pár hónapja élsz együtt adja oda neked a pénzét, hogy te kezeld azt. Azért ez elég fura lenne. Már a kérdésben jobban kifejthetted volna, hogy ki mire mennyit költ, kinek a hazában laktok stb. Azt javaslom, hogy beszeljetek erről, mert ha még az sem megy, akkor megette a fene de az azért nonszensz hogy 7 hónap után te akarod kezelni a pénzét.
2017. ápr. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
95%
Babavállalás előtt azért ezt meg kellene beszélni. Ciki vagy sem, mondd el neki, hogy neked ez furcsa. Muszáj a kínos témákról is beszélni. Így hogy akarsz babát?!
2017. ápr. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
93%

Mi 5 éve vagyunk együtt a férjemmel, 2 éve vagyunk házasok. Fél év után költöztünk össze, gyakorlatilag addig nem tudtuk pontosan, hogy mennyit is keres a másik. Mikor szóba jött az összeköltözés, nem volt mese, "kiterítettük" a lapjainkat, hogy akkor mennyit is keresünk pontosan. Felvázoltuk mindkét lehetőséget, hogy mi lenne ha külön, illetve mi lenne ha közös kasszán lennénk.

Nekünk a közös kassza vált be, mégpedig azért mert annak idején én kevesebbet kerestem mint a férjem, és pont ezért, hogy milyen ciki lenne már ha tőle kérnék "kölcsön", vagy ha éppen nyaralni szeretnénk menni akkor pl ő megteheti, hogy 1 hétre tengerpartra menjen, én meg csatlakozok hozzá 2 napra, vagy "nagy kegyesen" meghív egy nyaralásra? :D Na meg igen, a gyerek téma is pont ilyen, hogy ha én veszek ruhát a gyereknek, akkor azt anyától kapta, ha a férjem a cipőt, akkor azt meg apától?? Kicsit furcsa ez nekem.

Úgyhogy a külön kassza ötletét hamar elvetettük, és a mai napig működik, és sosem volt ebből vitánk, vagy probléma. Amint megkapjuk a fizetésünk, egy közös helyre betesszük, és aki éppen megy csekket feladni, boltba, vagy egyéb, akkor onnan veszünk ki pénzt akinek amennyi kell. De ehhez kell egy alapvető bizalom is, hogy megbízom a másikban, hogy nem vesz ki csak úgy 30.000 forintot pl és költi el hülyeségre titokban. Ha külön igényünk van ami nagyobb összeg, akkor azt megbeszéljük, hogy mire kell, stb, vagy szólunk a másiknak.

2017. ápr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
62%

Hogy, hogyan beszéld meg vele?

A kérdésedben leírt megfogalmazás tökéletes!


" A volt páronmmal majdnem............

.......Mi erre a megoldás?"


Se több, se kevesebb!

2017. ápr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:

Itt leginkább az a baj, hogy külön elképzelésetek van a kasszáról, és nem beszélitek meg. Meg kell beszélni. Tuti megoldás nincs, mert kettőtökön áll. És ameddig nem beszéltetek erről, és ekkora gondok vannak, eszedbe ne jusson szülni! A gyerek életét is tönkreteszed vele...


Nekünk pl. külön kasszánk van, legalábbis nincs közös számlánk. Ettől még nem érzem azt, hogy nem tartozunk össze, de legalább tudok venni magamnak vagy bárki másnak úgy valamit, hogy a párom ne tudjon róla azonnal, és ne lenne az, hogy "mit vettél te a Rossmannban 3000 Ft-ért"... amíg nem herdáljuk el az összes pénzt, félre tudunk tenni, és ami kell, be van fizetve, addig meg szabad kezet adunk a másiknak abban, hogy a saját fennmaradt pénzével mit csinál.

De pont ezen a téren az is van, hogyha vmelyikünk netalántán kiüríti a keretet vagy vészesen közeledik, akkor megdumáljuk, hogy ez van, és nem esik nehezünkre kérni a másiktól, és a másik sem gondolja ezt kölcsönnek, hanem igazából közös pénznek, amiért mindketten megdolgoztunk, főleg ha fontos dolgokra ment el a pénz az illető számlájáról. Vagy ha kölcsön, akkor elintézzük azzal, hogy következő fizunál akkor majd te fizeted a nagybevásárlást.

2017. máj. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!