Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön kassza jó a pároddal...

Külön kassza jó a pároddal vagy a közös?

Figyelt kérdés
A volt párommal msjdnem 18 évig voltunk együtt.Fiatalon kerültünk össze,mindent magunknak vettünk meg az évek folyamán.Természetes volt hogy közös kasszán vagyunk.Én kezeltem a pénzt,mivel én vásároltam,csekkeket en adtam fel stb.Viszont a mostani párommal 7 honapja lakunk együtt és ha elfogy a pénzem kölcsön kérek tőle.😕Szerintem ez tiszta gáz.Így nem érzem azt a családi összetartást amit kellene.Babát szeretnénk,de így hogy?!Majd kölcsön kérek pelenkára?!Én nem tudom mondani neki ezt mert ő keresi a több pénzt.Mi erre a megoldás?
2017. ápr. 26. 20:46
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
98%
Néma gyereknek az anyja se... Ha nem tetszik a jelenlegi helyzet, akkor nyisd ki a szád és beszéljetek! Hogy létezik az, hogy nem mersz vele ennyire alap dolgokról beszélni, de azért gyereket szülnél neki? Döbbenet.
2017. ápr. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
98%
Szóval 7 hónap után már babát akartok? Kajára, cipőre pénzed nincs, de gyereket akartok? Nem mersz vele beszélni, de egy gyerekkel magadhoz láncolnád őt? Hát meg kell mondjam, te sem vagy százas.
2017. ápr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
89%
mindenképpen beszélj vele. Szerintem ő úgy van vele, hogy majd kérsz ha kell. De neked ez meg olyan megalázó. Szóval beszélj vele. Az, hogy ő erre nem gondol az nem feltétlen az ő hibája, hisz nem érzi. Néma gyereknek meg anyja se érti a szavát. Meg fogjátok oldani!
2017. ápr. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
42%

Neked az a családi összetartás, hogy adja be az összes pénzét a közösbe, és te annyit költhess belőle, amennyit akarsz, amire akarsz. Neki nem.

Tisztában vagyok vele én is, hogy mi mennyibe kerül és mennyire fontos a pénz, de te már nagyon anyagias vagy. Sampont meg mosószert nem kell 2 emberre túl gyakran venni, a kaját ezek szerint többnyire ketten fizetitek (mert ugye neked elfogy a pénzed 2 hét alatt), a csekkeket pedig nagyrészt ő állja.

Nem is titkolod, hogy neked az fáj, hogy amíg te felesleges költesz őrá, addig ő nem vesz neked cipőt és nem adja oda szó nélkül a pénzét.

Ha a nagyobb kiadásokat közösen fizetitek, akkor ki kellene jönnöd a pénzedből, akkor is, ha csak 90ezret keresel. Annyi nem megy el kajára 2 embernek, hacsak nem esztek minden héten kaviárt meg libamájat.

Ettől függetlenül baromi nagy hülyeség együtt élnetek és pláne gyereket terveznetek, ha ennyire különbözik az értékrendetek. Te szeretnél minden pénzt kötetlenül kezelni és megengedni magadnak bármit, ő meg spórolni szeretne és külön kasszán élni. Egyikőtöket se lehet hibáztatni, de akkor sincs értelme így közös jövőt terveznetek, egyikőtök sem fogja tudni rákényszeríteni az akaratát a másikra, és nem is szabad.

Lépj inkább tovább és keress egy olyan pasit, akinek van elég pénze és szívesen neked adja, megvesz neked bármit, akár még el is tart. Azt úgysem nagyon látni rajtad, hogy érzelmek is fűznének a mostani pasidhoz.

Én legalábbis nem malacperselynek látom a páromat és nem turkálok a tárcájában, hogy mennyit keres.

2017. ápr. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
21%
Amúgy meg ne érezd gáznak, ha kérsz tőle valamire. Úgyis ad. De ezzel mégis csak előrébb vagy, mintha közös kasszán lennétek, és hónap közepére az ő pénzét is elszórnád a sajátoddal együtt.
2017. ápr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
34%
Az én párommal csak szépen legyél külön kasszán. Vele én vagyok közös kasszán. Ha elfogy a kártyámról a pénz, akkor megkérem, hogy utaljon, ha még nem érkezett meg a fizuja, akkor én utalok az ő kártyájára.
2017. ápr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
37%

"Majd kölcsön kérek pelenkára?!"

"közös kassza volt a kezdetektől.Ha nem így lenne már éhen is haltam volna a gyerekekkel együtt."


itt miért alapfeltételezés, hogy a gyerek az egyik szülő "függeléke" és a másik arra se fog pénzt adni? mi külön kasszán vagyunk, de fel se merülne bennem, hogy ha gyerekünk lenne, azt csak én vagy csak a párom tartsa el.

2017. ápr. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
82%

Ha sokan már annyira külön kasszáznak,mindent elosztanak,mindent kiszámolnak,ez sem teljesen okés! Miért fizessek én a kajába is a felét,hiszen amig én egy pár virslit eszek meg,addig a másik három párat! Hol jogos ez,ha én mondjuk 100ezret keresek,a másik 200-at?

Tehát itt megint csak az jár jól,aki többet keres és többet eszik! :)


Kérdező! Te ne szülj ennek a férfinek! Minek?Nyomorogni,megalázkodni,kunyerálni mindenre pénzt? Gyesed még annyi sem lesz mint a fizud,az meddig fog kitartani,egy hétig? Sőőt,addig sem,ha gy.tartást is fizetsz! Utána külön kérvényt fogsz benyújtani a pasinak,mikor mit kell venni,óhajtson már kitenni pénzt?Ez nagyon gáz!

2017. ápr. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!!!Félre értés ne essék,mi teljesen normális kapcsolatban vagyunk,nagyon szeretem!!Szó nincs rola hogy én el akarnám tartatni magam vele!!Az előző párommal közös kasszán voltunk és nekem nem megy ez a különködés...meg hogy ő magánál tartja a pénzét.És nem arrol van szo hogy én hülyeségekre elverném a pénzét.Csak egyszerűen nekem furcsa.Ha két fél együtt lakik,nekem alap hogy minden közös.Több mint egy éve vagyunk együtt,de 7 hónapja költöztünk össze.Ja és amíg az anyjáékkal élt az anjának adta le a pénzt,utána a feleségének.Akkor ne essen rosszul???Pedig ez természetes hogy egy nő kezeli a pénzt szerintem,mivel általában a nő vásárol,a nő fizet csekkeket....stb.És igen,szerintem ettől is igazi család egy család,hogy a férfi oda adja a pénzt,mivel megbìzik a szerelmében.El nem tudtam volna soha képzelni hogy a saját páromtol kérjek kölcsön.Amigy ezen kìvül jol meg vagyunk és tényleg szeretjuk egymást.
2017. ápr. 27. 04:48
 30/59 A kérdező kommentje:
Valaki írta hogy nem szeret engem ez a pasi.De azt azért látni,hogy szeret.Ha nem szeretne nem jönne minden nap kocsival elém a melohelyre.Most várok még,mert betudom annak hogy előttem 4 évig élt egyedül.Remélem helyre zökkenünk és kialakul.
2017. ápr. 27. 04:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!