Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lelkiismeret-furdalásom van...

Lelkiismeret-furdalásom van amiért 37 és fél évesen leszek először anya, kaptam bántásokat és rosszul viselem lelkileg, miért kell megszólni?

Figyelt kérdés

Betegség,rossz régi párkapcsolat stb. miatt sajnos nem tudtam,nem voltam kész és nem volt megfelelő alkalom ahhoz hogy én fiatalabb korban szüljek.

Megkaptam már azt,hogy miért kellett ennyit várni,megkaptam azt,hogy akkor egyke lesz az nem jó,hiszen nem tudok már másikat bevállalni és így tovább. Körülöttem mindenkinek van már gyereke több is ebben a korban,fiatalon szülték az elsőt és valahogy kirekesztve éreztem magam sokáig.

Még anya is mondja,hogy nem lesz majd aki vigyázzon rá ha én nem tudok otthon maradni mindig a gyerekkel (60 elmúlt már anya), hogy nem lesznek nagyszülei és sorolhatnám.

Miért ilyenek az emberek?



2017. jún. 15. 10:38
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
20%

Nem a megszólások zavarnak valószínűleg, hanem az, hogy magad sem tudod miért húztad eddig. Ugyanis a külső körülményekről nem tehetsz, ennek nem szabadna zavarnia.


Az viszont egy nagyon rossz duma, hogy "nem voltam készen rá". A hárommal ezelőtt kérdező 16 és fél éves kiscsajnál ez tök érthető, 25-30 felett viszont csalhatatlan jele az infantilizmusnak.


Tehát most 37 és fél évesen tessék felnőni, és letojni mások véleményét.

2017. jún. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Te tényleg foglalkozol velük? Ki nem szrja le, mit kárognak? :D

Ha meg 23 évesen szülnél, azért szólnának be... nagy levegő és felemelt fej.


Mellesleg a yereked érdekében sem ártana összekapni magad. Vagy úgy neveled, ahogy marika szeretné?

2017. jún. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek gonoszak. Ráadásul, a butább és ostobább emberek ahhoz, hogy megértsék a világot, beraknak mindenkit egy kis dobozba. Pl.: első gyerek 30 éves korig. Aki pedig kilóg a kis dobozaikból, az annyira összezavarja őket, hogy bántással reagálnak.


Egy csöppet se legyen rossz érzésed ebben a legszebb időszakban! Ne találkozz senkivel, akik bántanak!


Gratulálok az anyaságodhoz! Légy boldog és elégedett! Mami lettél :)

2017. jún. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
87%

#11

1, Semmi közöd hozzá.

2, Senkit nem érdekel a véleményed.

3, Károgó varjú.

2017. jún. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

majdnem 36 évesen szültem, éppen ma 9 hónapos a kisfiam.


soha, de soha nem kaptam semmilyen negatív visszajelzést, mindenki örült körülöttem, pedig túl voltam egy rossz házasságon, több zsákutcán, amikor egy 2 hónapja tartó kapcsolatban megfogant a kisfiam.


az én szüleim is 60-on túl vannak, de nem gond négykézlábazni az unokájukkal - ha a gyerekről van szó, nem fáj semmijük. rájuk is bízhatom egy pár órára, de tervben van a mamánál alvás is. szeretnénk kistestvért is, 3 év korkülönbséggel.


a családodat nem változtathatod meg, de a barátaidat, ismerőseidet megválogathatod.

2017. jún. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy látszik hogy akkor én veszem ennyire a szívemre a válaszokat. Én amúgy nem foglalkoznék ezzel, ha mások nem foglalkoznának ezzel. Szóval, immunizálni kellene magam ezektől a megszólásoktól. Én sem szoktam megkérdezni idősebbektől,hogy miért nincs még gyereked,mert lehet nem is lehet neki és azzal megbántanám.
2017. jún. 15. 11:28
 17/35 A kérdező kommentje:
Pontosabban nem a válaszokat veszem a szívemre,hanem az emberek véleményét.
2017. jún. 15. 11:28
 18/35 anonim ***** válasza:
83%

Én 28 évesen szültem a gyerekem, mégis egyke marad. MERT ÍGY DÖNTÖTTÜNK. Így szeretnénk. Szülhetnék még, egészségileg rendben vagyok, anyagilag simán beleférne, de nem akarjuk!


Anyósom 47 évesen lett nagymama. Most 53 éves, 3 unokája van, de dolgozik, így ő sem tud vigyázni rá ha én nem tudok otthon maradni (arról nem is beszélve, hogy 130 km-re lakik...).


SZóval ne túrázz ezen. Ha meg fiatalon szülsz, akkor felelőtlen vagy, meg rossz anya vagy, amiért elvált szülők gyereke a gyereked...

Nincs jó megoldás.

Ja, de van. Mindenkit magasról letojsz, és úgy éled az életed, ahogy NEKED jó.

Ja, és ha javasolhatom, az ilyen negatív embereket meg zárd ki az életedből, mert csak megkeserítik az életed! Olyanokkal vedd körbe magad, akik pozitívak, támogatnak, nem pedig visszahúznak. Hidd el, boldogabb leszel!

2017. jún. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
49%

#16

Elég nyomorult az az élet, amiben feltétlenül ide kell ezt köpni ahhoz, hogy sikeresnek érezhesd magad.

2017. jún. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már, 37 évesen még csak nem is vagy öreg, ne törődj senkivel, ne hagyd, hogy beárnyékolják a boldogságodat. Kis lelki stabilitásra és magabiztosságra lenne most szükséged, ebben akár a párod, vagy pszichológus is segíthet.
2017. jún. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!