Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lelkiismeret-furdalásom van...

Lelkiismeret-furdalásom van amiért 37 és fél évesen leszek először anya, kaptam bántásokat és rosszul viselem lelkileg, miért kell megszólni?

Figyelt kérdés

Betegség,rossz régi párkapcsolat stb. miatt sajnos nem tudtam,nem voltam kész és nem volt megfelelő alkalom ahhoz hogy én fiatalabb korban szüljek.

Megkaptam már azt,hogy miért kellett ennyit várni,megkaptam azt,hogy akkor egyke lesz az nem jó,hiszen nem tudok már másikat bevállalni és így tovább. Körülöttem mindenkinek van már gyereke több is ebben a korban,fiatalon szülték az elsőt és valahogy kirekesztve éreztem magam sokáig.

Még anya is mondja,hogy nem lesz majd aki vigyázzon rá ha én nem tudok otthon maradni mindig a gyerekkel (60 elmúlt már anya), hogy nem lesznek nagyszülei és sorolhatnám.

Miért ilyenek az emberek?



2017. jún. 15. 10:38
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%
Az én környezetem be kb mindenki ekkor lesz. Soha nem értem ez miért furcsa? Nekem az furcsa, ha 30 körül van a ami világban gyermek. Férfiak meg pláne ilyen korban lesznek, sőt később. Én 40 körül vagyok, de fele volt általános iskolai osztálytársamnak nincs gyermeke, ha férfi, ha nő. És nem eldugott alföldi faluról beszélek, hanem nagyváros közeli, nyugati határ melletti rész.
2017. jún. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
És ha nem is akartál volna gyermeket? Akkor mi lett volna? Nem is akar mindenki, nem is lehet az életcél. Ne foglalkozz senkivel, teljesen normális ez a mai világban, hogy ennyi idősen szül az ember. Manapság nehéz olyan párt találni akivel mer az ember vállalni, nehezebb az anyagi része, a munkarésze.
2017. jún. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
Így van utolsó,még azt sem kellene lenézni aki nem akar gyereket. Az egyik barátnőm soha nem akart,nem is lett neki,nem volt meg benne az anyai ösztön. Nem szóltam meg érte,nem kritizáltam,ő döntése.
2017. jún. 16. 09:15
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy dolog ez már manapság, ne törődj velük. Szánalmasak, hogy nincs jobb dolguk mint más életében turkálni. Ha meg csak arra tud büszke lenni hogy ő fiatalon szült az meg elég sajnálatos.
2017. jún. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
79%

Egyre többen vállalják az önkéntes gyermektelenséget is morális okokból, ez is nagyon tiszteletre méltó. Gyermeket a világra hozni felelősségteljes dolog, különösen egy erősen túlnépesedett, környezetileg túlterhelt, szennyezett, feszült, agresszív világba, amilyen a Földünk most.


Az ember várható élettartama az EU-ban 80 év. Ha tehát 40 évesen szülsz gyereket, előreláthatólag annak 40 éves koráig segítheted az életét, követheted nyomon a fejlődését, támogathatod érzelmileg, szellemileg, anyagilag, fizikailag ha szükséges. A gyerekeknek nem feltétlenül jó, ha testvéreik vannak és a nagy rokonság sem feltétlenül előny. A lényeg az, hogy a gyereket a szülei szeressék, gondoskodjanak róla, érzelmi biztonságot adjanak számára, támogassák szellemi fejlődését, beszélgessenek vele sokat. Ehhez fontosak a jó anyagi körülmények is és, hogy a szülei ne legyenek túlterheltek. A 40 éves kor ideális társadalmi értelemben a gyermekvállalásra. Nagyából az élet dele, amilyen életkorban majd ő is eldöntheti, hogy akar-e gyereket. Ha 40 éves korban szül mindenki és 80 évig él, akkor a nagyszülők 20 éves korukig támogathatják unokáikat, szerintem ez ideális.

2017. jún. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!