Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lelkiismeret-furdalásom van...

Lelkiismeret-furdalásom van amiért 37 és fél évesen leszek először anya, kaptam bántásokat és rosszul viselem lelkileg, miért kell megszólni?

Figyelt kérdés

Betegség,rossz régi párkapcsolat stb. miatt sajnos nem tudtam,nem voltam kész és nem volt megfelelő alkalom ahhoz hogy én fiatalabb korban szüljek.

Megkaptam már azt,hogy miért kellett ennyit várni,megkaptam azt,hogy akkor egyke lesz az nem jó,hiszen nem tudok már másikat bevállalni és így tovább. Körülöttem mindenkinek van már gyereke több is ebben a korban,fiatalon szülték az elsőt és valahogy kirekesztve éreztem magam sokáig.

Még anya is mondja,hogy nem lesz majd aki vigyázzon rá ha én nem tudok otthon maradni mindig a gyerekkel (60 elmúlt már anya), hogy nem lesznek nagyszülei és sorolhatnám.

Miért ilyenek az emberek?



2017. jún. 15. 10:38
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
85%

Jók a válaszok, jó olvasni, úgy látszik most az intelligensebb réteg van fent gyakorin. :D

Pedig ettől a témától általában megőrülnek az emberek.

Lehetsz börtönviselt, az sem tekintik sokan súlyosabbnak, mint a tényt, hogy később, vagy urambocsá egyáltalán nem lesz gyereked. Én rengetegszer hallgattam már a mantrát,

a legviccesebb amikor GYEREKTELENEK (amikor hírportálon van erről a témáról cikk sokszor kamaszfiúk és gyerektelen huszonéves fiúk jártatják a pofájukat) osztanak ebben a témában, nekem két olyan gyerektelen barátnőm is volt, akik feljogosítva érezték magukat a mikor-lesz-már gyereked észosztásra.

De volt arra példa, hogy olyan khm white trash rokon gondolta, hogy neki joga van kioktatni,

aki az anyja nyakára vállalt gyereket egy apró panellakásba. Aztán ugye ment a sírás, hogy jaj milyen szűkösen vannak, meg a gyerek is néha belefúl a cigifüstbe, de a szeretet mindent megold, lol.

Meg a "háborúba is születtek gyerekek" mantra, ja más gyereke szívott, szívjon az enyém is, aha.


Még rengeteg idióta csesztetést fogsz hallani, főleg nem releváns személyektől, idegen néniktől az utcán, játszótéren,

tanácsokat, amiktől eldobod az agyad, ilyen a világ sajnos.

Anyudnak meg mond meg, hogy ne stresszeljen, mert terhes vagy! Ez nem lesz majd, aki vigyázzon rá meg nagyon gáz, idős nagynénémet pl. kizsigerelik ezzel, non-stop ő vigyáz az unokáira és hát annyira azért nem élvezi a fájós hátával és lábával...

2017. jún. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne foglalkozz senkivel. Te nagyon jó anya vagy. A legjobbak egyike. Hogy miért? Mert már azelőtt gondoltál a gyermekedre, mielőtt megfogant volna (hogy nem szülöd rossz párkapcsolatba stb). Szerintem az sokkal rosszabb, mikor felelőtlenül gyereket szülnek fiatalon, eltartani nem tudják, következetesen nevelni nem tudják, a családban mivel anya-apa nem jól jönnek ki egymással állandóan megy a cirkusz, de jajj azért van gyerekünk. Ezért a gyerekért Te felelsz. És Te a Tőled telhető legjobbat adtad neki, átgondoltan. Semmi baja nem lesz. Érett anyukája lesz, aki jól fogja nevelni. Más is egyke és nem halt még bele senki...

Az emberek azért ilyenek, mert divat a nyáj hatás. Mindenki szül, házasodik ha Te nem vagy később akkor jajj ilyen vagy meg olyan... Nem kell beállni a nyájba, ebben sem másban sem. Élvezd, hogy várod a picit és örülj minden pillanatnak. :) Jó anya leszel :)

2017. jún. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató és kedves szavakat! Sejtettem hogy lesznek itt nézeteltérések, sajnos ezt itt sem lehet elkerülni.
2017. jún. 15. 13:38
 24/35 A kérdező kommentje:
Tudod kedves "10"-es hozzászóló, ha manapság több érzékeny és empatikusabb,megértőbb ember lenne akkor nem lenne annyi probléma és konfliktus a világban. Én személy szerint örülök ha a számodra oly degradálónak tűnő érzékeny emberrel találkozom.
2017. jún. 15. 13:53
 25/35 A kérdező kommentje:

Egyébként én is egyke vagyok és habár sokáig szerettem volna kistestvért, a szüleim sokkal több figyelmet tudtak rám fordítani és megadni nekem mint olyanoknak akiknek volt több is.Nem,nem lettem önző,mielőtt még valaki esetleg írná,hogy önzőek az egykék. Több időm volt merengeni és elemezni mindent ami segített a tanulásban is. Az érzékenység pedig családi vonás,tehát nem kell itt sztereotípiákat gyártani egyeseknek.


Remélem tényleg jó anya leszek,köszönöm! :)

2017. jún. 15. 13:58
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb barátnőm 40 évesen lesz anya, és én örülök neki, pedig az én gyerekeim már kamaszodnak. A másik opció az lett volna, hogy egyeltalán nem lesz gyereke. Az jobb lenne?
2017. jún. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Dédim 18 évesen ment férjhez, 19 évesem szült. A legjobb barátnője 20 évesen ment férjhez, és 35 volt, amikor életében először teherbe esett. Együtt örültek neki. Nem lehet egy életet előre eltervezni, vagyis tervezni igen, de millió módosítás lesz ám még közben.

Röviden, vagy tudnak veled örülni, vagy a saját frusztráltságukat ne rajtad vezessék le. Pá a gonoszoknak

Neked pedig gratulálok, sok örömet, erőt, minden jót kívánok.

2017. jún. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
Én negyven alatt eleve nem tervezem, de az se zavar, ha nem lesz. Ne foglalkozz másokkal.
2017. jún. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Feleségem közel 36 évesen szülte az első gyerekünket, 39 évesen a másodikat. Simán lehet két gyereketek, ha egészségesek vagytok és mindketten úgy szeretnétek.

Egyébként az sem tragédia, ha egy gyereketek lesz. Sokáig mi is azt hittük, nem lesz második, mert az első sem jött könnyen.


Anyukád is nagyon böszme, már ne haragudj! 60 éves múlt, tehát 61 lesz, mikor szülsz. Ennyi idősen már a sírba készül? 4 évig még nyugdíjba sem mehet! Ha csak nem 40 év szolg. idő alapján. És amíg nyugdíjas nem lesz, addig betegség esetén épphogy nem tud otthon maradni a kicsivel. Direkt jól jön ki, hogy nem fiatalabb! Ha 10 évvel fiatalabb lenne, akkor a gyereked 14 éves lenne, mikor nyugdíjba menne - amikor meg már úgysem kellene rá vigyázni.


És miért ilyenek az emberek?

Mert nincsenek keresetlen stílusban helyre rakva! Emelt hangon odavágott "Mi közöd hozzá!" "Törődj a magad dolgával!" "Muszáj neked mindenbe belepof..nod?!" és hasonló megjegyzések segítenek helyre rakni a ilyen férgeket. Ebben kérd férjed segítségét is. Nyilván őt is sérti, ha téged bántanak.

2017. jún. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartozol senkinek magyarázattal, a re életed. Ne törődj az emberekkel.
2017. jún. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!