Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyan fiatalok...

Vannak itt olyan fiatalok (10-18) akiknek a szülei hülyeségnek tartják az olvasást és nem hajlandóak könyvet venni?

Figyelt kérdés
Korábban olvastam már ilyen kérdéseket, nagyon ledöbbentem rajta. Miért kell egy gyereknek könyörögnie, hogy az egyik legtöbbet adó, legjobban fejlesztő hobbit űzze??
2017. jún. 21. 21:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
25%

Rám is sajnálják a pénzt a szüleim, ők még ruhára se költöttek, régebben évekig hordtam ugyanazt a nadrágot meg ugyanazt a 3-4 pólót cserélgettem egy évben..Nem hogy még könyvre is költsenek, az náluk már luxuscikknek számított.. Mégse kezdtem el hisztizni, hanem egyrészt feltalálták a könyvtárakat, másrészt netről is le lehet tölteni egy csomó könyvet, ami nem is foglal helyet. Ráadásul én volt, hogy kinyomtattattam egy netről letöltött könyvet és pár száz forintot fizettem így érte, úgy, hogy be is köttettem, míg a boltban meg ugyanaz a könyv 3-4000 forint.

Találd fel magad.

2017. jún. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
86%
Én nagyon sok könyvet örököltem a nagyszülőktől, dédszülőktől, diákként szinte egész nyáron olvastam. Igaz volt köztük 1-2 komcsi olvasmány, de a többség klasszikus volt, orosz irodalom mai napig kedvenc. Apum is imádott olvasni, tőle rendszeresen kapok a mai napig könyvet pedig már külön élünk. Már az új könyveknél nem tudom ti hol veszitek, de én libriben 7000 alatt nem nagyon találok olyat ami tetszik. Antikváriumok is jók
2017. jún. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%
Nem hinném, hogy hulyesegnek tartja bárkinek az olvasást, max nem szereti. A konyvvasarlas hiánya simán lehet anyagi kérdés is, hiszen nem mondhatnam, hogy olcsó egy könyv. Menjen könyvtárba
2017. jún. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
77%
Nem is kell mindig könyvet venni, elég ha ünnepre kap. A gyerekkori könyveimet mind megtartottam, a fiam még nem végzett velük+könyvtárba is járunk. Gyereknek 16 éves korig ingyenes a könyvtár, szóval ha a szülő nem akar könyvet venni, akkor ingyen olvashat a gyerek, amennyit akar!!!
2017. jún. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
71%

Miért kéne venni?


Ott a net, le lehet szedni ingyen. Én is azt csinálom, mert átlag heti 3-4 könyvet elolvaosk, és sokszor nem a 2000 ft-os fajtából.


Egyébként meg baromi drága lenne, így letöltöm ingyen. Az összes fizetésem könyvekre költeném, ha minden könyvet meg akarnák venni, amit elolvasnék :)

2017. jún. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
59%

* akarnék


Egyébként meg könyvtár is lhet opció, de én spec sokszor kiolvasok egy-egy könyvet, vagy mert annyira tetszik, vagy mert nőttem és mást veszek észre benne.

Bár nálam minden olvasásnál ez van, mindig más fog meg.

2017. jún. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
31%

Sajnos vannak ilyen szülők... és nem, nem arról beszélek, hogy nem telik rá, mert az más kérdés. Hanem "az olvasás haszontalan dolog, helyette mennél inkább kukoricát címerezni meg xy bácsinak segíteni a kohóban" jellegűek.


Mondjuk tiniként még viszonylag könnyű ingyen vagy kis pénzből olvasni. A suliban van könyvtár helyben, onnan egyesével szépen ki lehet kölcsönözni könyveket... valszeg nem a legújabb vámpírost fost, de legalább értelmesebb ifjúsági irodalmat. Most felnőttként már nem járok könyvtárba, mert tök messze van a kerületi könyvtár, kocsi nincs, tömegközlekedéssel több átszállás, így meg ugye úgy érne még, ha 7-8 könyvet vinnék, azt meg elcipelni...

De diáknak még ott van helyben, szünetekben el tudja intézni.


Pluszban csomó könyv, és új, utóbbi 2-3 évben megjelent szórakoztató irodalom és bestsellerek is fenn vannak pdf-ben a neten, klasszikusok is dögivel. Ha vkit nem zavar az, hogy monitoron olvas, akkor tökéletes. Ha zavarja, mert nem jó a szemének, akkor meg ajánlom, hogy spóroljon egy e-könyvolvasóra. Egyszeri befektetés, és kb. 4-5-6 letöltött könyvvel megtérül az ára, az enyémen meg most van vagy 500, és egyikért sem fizettem egy centet sem.

2017. jún. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Igen, amúgy pdf-et nemcsak letölteni lehet, hanem nyomtatni is, illetve az arcanum ingyenes kiadványai meg a hungaricana is sok művet kínál online.


Plusz e-book, ha esetleg zavarja az embert a gép (nem világít).


Viszint valóban van olyan könyv, amelyet érdemes megvenni is.

2017. jún. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Valaki említette: "segíts kukoricát címerezni/a kohóban". Szerintem is erről szólt volna a kérdés.
2017. jún. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!