Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt, hogy egy...

Miért hiszik azt, hogy egy játéktól vagy egy zenei stílustól a gyerek agressziív lesz?

Figyelt kérdés

Kedvenc együttesem a(z) 5fdp, és a Burn MF számukat úgy találtam meg egy videóból, hogy a mortal kombatból lett összevágva egy jó videó. Nekem nagyon tetszik, szerintem jól meg lett csinálva a zemével együtt. Régen egy barátommal játszottunk mindig, és már akkor is momdta a mamám, hogy ne hogy még egyszer ezzel merjünk játszani, csak agresszívek leszünk meg a tipic hülyeségek... meg amikor látta, hogy ez a banda a kedvencem elkezdet megin prédikálni kezdett, hogy ettől csak agresszív leszek, meg ez nem lánynak való stílus, legyek lányosabb stb... de nekem azok nem jönnek be. Hogy kell tudtára adni az ilyennek, hogy egy zenétől illetve egy játéktól nem leszek agresszív, meg minden hülyeség? (Az ügyességik jobban felhúzzák az agyam)

18lany



2017. jún. 25. 10:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Rammstein fan vagyok, imadom a horror, háborús játékokat. Heavy metalon nőttem fel.

Emellett bölcsészkaron pszichológiát tanulok. Mi az összefüggés? Semmi.


Igen, a zene stimulalja az agyat, de relatív, hogy kinek mi a jò, a személy ízlése miatt befolyásolja a zene az agy kognitív gondolkodását.


Megkaptam mar a tarsaimtol, hogy nem tesz jot a metal, mert a vér mozgását felkavarja, de engem éppenséggel nyugtat a femzene.

2017. jún. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Öhm... pedagógiát és pszichológiát hallgatok és a tudásom legjavával állíthatom, hogy a jelenlegi kutatások szerint a videojátékok és a durvább zene nem segíti elő az agressziót. Hogyha valakinek a reakciói hevesebbek alapból (rendszerint tanult viselkedésformából adófóan), akkor valóban reagálhatnak rosszul, de ez nem kapcsolódik szorosan a fent említett dologhoz, hanem bármelyik inger kiválthatja.

Saját példám: Rammsteinen, Marilyn Mansonon nőttem én is fel. Még mindig imádom őket, meg a keményebb japán rockot is akár. Sosem emelem meg még a hangomat sem. Senkivel szemben sem.

Tehát a 2. válaszoló totál ostobaságot mond. De megpróbálhatja alátámasztani.

2017. jún. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Tenyleg! Akik azt mondjak tenyleg rossz hatassal van az emberre, indokolja meg miert! Koszonom :)
2017. jún. 25. 12:21
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Általában azért gondolnak egyesek ilyeneket, mert valahol olvasták, és vakon elhiszik.


Nézzünk pár gyerekmesét:

- Hófehérke - hiúság, féltékenység, mérgezés

- Hamupipőke - gyerekbántalmazás, öncsonkítás (egy pasi miatt)

- Jancsi és Juliska - gyerekek elhagyása, kannibalizmus


Tom és Jerry folyamatosan gyilkolják egymást.


Én zenében szinte mindenevő vagyok, elég széles az érdeklődési köröm, szeretem a keményebb zenéket is, amik stresszesebb napokon kifejezetten megnyugtató hatással vannak rám, ráadásul némelyikre tornázni is jó.


Gyerekkoromban még nem fordították le a játékokat magyarra, így pl. sokat tanultam ezeken keresztül angolul, főleg, mert nem száraz tankönyv formában kaptam a kifejezéseket, hanem vizuális képekhez tudtam kötni.


Később ezek a játékélmények meghatározóvá váltak szakmaválasztáskor, mert informatikára mentem tovább érettségi után, most pedig munkában hasznosítom is, és még további céljaim is vannak.


Aki agresszív, annak nem kell játék, zene vagy más hasonló, akinek erre hajlama van, egy szellőtől is bekattanhat. Ha egy gyerekkel probléma van, ott a szülő előbb nézzen magába, és ne valami kívülálló bűnbakot keressen, mert egy gyereknek elsősorban a szülő jelenti a mintát.

2017. jún. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
89%
"Már most is agresszív vagy te liba. És pontozz le nyugodtan, és élvezd, mert szánalmas kis életedben kb. ez lesz a legnagyobb dolog, amit el fogsz érni! Ostoba, éjsötét liba! " Hát ne haragudj, de ha ez a megnyilvánulás nem agresszív... :D Te jó ég...
2017. jún. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Néhány embernek olyan logikája van itt, hogy simán elkezdenék, hogy í víz rossz, az összes tömeggyilkos ivott vizet, ne igyál vizet.
2017. jún. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
"víz rossz, az összes tömeggyilkos ivott vizet, ne igyál vizet." - Így van, igyunk inkább bort... :-D
2017. jún. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ia mindig fel van háborodva a mamám, hogy van saját gépem, apám meg mindig meséli neki, hogy mennyit ülök előtte. :D

Szoktam játszani, de rajzolok is rengeteget. Mamám miatt párszor elvették a gépemet, mert szerinte semmi értelme nincs neki, a banyának el sem merem mondani, hogy grafikus szeretnék lenni. :D


17/L

2017. jún. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább az a rossz, hogy közömbösebb lesz az ember, ha sokat lát erőszakot/hall káromkodást. Mióta nem hallgatok durva zenéket, leépült a baráti köröm egy része, szinte zavar egy egy fuck vagy basz.dmeg, de mióta nem nézem a puruttyát és hasonlókat, azóta jobban felkavar egy kis vér/seb látványa is, pedig korábban szenvtelenül figyeltem az extrém rovatot.


Abban viszont látok összefüggést, hogy az agresszívabb emberek könnyen találnak olyan csatornát, ahol kiélhetik a vágyaikat, ahol olyat látnak, amire vágynak.


Mondjuk, aki szeret megverni valakit, az küzdősportra megy ugyanúgy, mint az, aki csak meg akarja védeni magát vészhelyzetben. Szerintem innen jön a félreértés, felcserélték az ok-okozat összefüggést.


Nem lesz erőszakos az ember az erőszaktól, hanem aki erőszakos, az az erőszakos tevékenységekben fejezi ki ezt.

2017. jún. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

20as. Nagyon jo a hozzaszolasod, tetszett, ment a zold :)

Amit a karomkodasrol irtal, tobb zemeszamban is megy a f*ck meg a shit meg tarsai. Ezt zenebe elviselem de egy basz.dmegot magyar zeneben (ritkan hallgtok magyart) vagy egy sima beszedben kifejezetten utalom en is. Jo, persze az ember neha kimondja, de nem az egesz beszedem epul ilyenekre. Mivel lany vagyok mellozom is (probalok a basszuskulcsra vagy basszusra atterni, mert ha ugy nezzuk az mast jelent, de az enek tanarom jegyezte meg viccesen: azert az ember tudja mikor mondja :D ), es max a barati koromben karomkodok egy kicsit mikor mas nem hallja (nem ugy mint nehany tizeneves akinek minden 3.szava a g,ec'i, tudom regen em is azt hittem "memobb" leszek, de rajottem, hogy nem). Es a barati korom az nagyjabol ugyanabbol all, meg mielott raszoktam a metalra, ok meg elfogadjak, hogy ezt szeretem :D

2017. jún. 26. 08:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!