Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kapcsolatfüggő vagyok vagy...

Kapcsolatfüggő vagyok vagy mindenki ilyen?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok.

Gyakorlatilag 7 éve folyamatoan volt valakim. az leső barátommal 3 évig voltunk együtt, de amint megismertem az új szerelmet szakítottam, aztán második vége után 1-2 hónappal már volt valakim. a harmadiknak egy féléve lett vége, 2 hétig szenvedtem, majd bejött a képbe valaki és szinte azonnal belezúgtam. azóta folyamatosan rágondolok, csak a baj az, hogy zűrös pasi, volt bnője is, szenved, stb. szóval vele most nincs semmi, de én kikészülök.


nekem kell valaki, nem bírok egyedül lenni, egyedül lakom amióta az utolsó barátommal szakítottunk, és élvezem is valamilyen szinten az önállóságot, függetlenséget, de esténként egyedül elaludni a nagy ágbyan....beleőrülök, hogy nem szerethetek valakit, hogy nem érzem, hogy valaki csak engem szeret, hogy nem bújhatok oda hozzá. rájöttem, hogy nekem mindig kell valaki, akire gondolhatok, akivel együtt vagyok, csak így tudok normálisan létezni.

mindig azt hiszem, hogy az a nagy ő, akivel épp vagyok, tervezgetek és mindig elmúlik a szerelem vagy koppanok.

pszichológushoz kéne mennem vagy normális ez és senki nem szeret egyedül lenni?


2010. máj. 20. 21:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

én is ilyen voltam, 14 évesen voltam elöször szerelmes, az egy évig tartott, utána rögtön jött az új fiúm 15 évesen, szintén köröbeül egy évig voltunk együtt. Aztán 16 évesen jött az eddigi legnagyobb szerelmem, vele nemrég lett vége 3 év után. Amikor szakítottunk már rá egy nappal azon járt az eszem, hogy vagy vissza kell szereznem, és rendbehoznunk a kapcsolatunk, vagy sürgősen találnom kell valakit, mert megőrülök egyedül. Végül a kapcsolatunkat nem sikerült megmenteni, tehát az utóbbi mellett döntöttem. Elmentem egy buliba, és úgy éreztem muszáj, hogy észrevegyen valaki! Végül ott a buliba összejöttem valakivel... vele csak pár hetet voltam. Ugyanekkor ismertem fel kb, hogy gáz van velem, ha ennyire nem tudok egyedül lenni. Sőt felismertem, hogy ez nem jó, hogy 19 éves vagyok, és gyakorlatilag mindig volt valakim, fogalmam sincs milyen szingli csajnak lenni. Mivel mindig volt valakim, amik ráadásul komoly kapcsolatok voltak, nem jártam bulizni a barátnőimmel, nem flörtöltem pasikkal, nem ismerkedtem egyáltalán...Sőt, sajnos még csak a szerelmeimet se válogattam meg, hanem mindig amint, hogy vége lett az egyiknek, hatalmas lelkesedéssel beleugrottam az újabba. Nem ismerkedtem meg semmmi. És sajnos, ha rossz volt a kapcsolat se tudtam kiszálni, egyre világosabb, hogy csak azért voltak eddig hosszabb kapcsolataim, mert nem mertem kiszálni. Azzal akivel pl 3 évet együtt voltam, már 1,5 év után gyakorlatilag nem voltam boldog, sokszor megcsalt, egyszer meg is ütött, én meg voltam akkora idióta, hogy eltűrtem.

Na ezért vagyok én most egyedül, hogy egy kicsit magamra találjak. Mondjuk ezt csak május elején döntöttem el, hogy márpedig mától jóideig egyedül leszek, tehát még nincsen egy hónapja. Nem tudom meddig fogom bírni, tényleg nehéz, sokszor nézelődök cset oldalakon azon vacilálok, hogy regisztráljak e, de eldöntöttem, hogy erős leszek és nem fogok, sőt az egész nyarat eltöltöm egyedül. Egyébként mindenkinek ezt ajánlom, aki hasonló helyzetben van/volt mint én. Muszáj az embernek felfedezni saját magát, és ha már felismerted, hogy kapcsolatfüggő vagy, akkor te is tudod, hogy gáz van...Ez hülyeség, hogy neked mindig kell valaki...Nem birtokolhatsz senkit!

2010. máj. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
elég gáz hogy kapcsolatfüggő vagy. Épp itt az ideje, hogy önállóan kezdj valamit az életeddel! :) Hobbi, önkéntes munka, bármi, amiben kiteljesedhet a személyiséged.
2010. máj. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
sztem ez még nem kapcsolatföggőség. A volt barátom miután mi szakítottunk egy hét után összejött a jelenlegi barátnőjével. Már lassan egy éve együtt vannak,de a volt barátom nem szereti a csajt,csak " jol megvagyok vele" alapon van vele. Sajnálom szegény lányt mert borzasztó érzés ha vki szeret vkit,és a másiktól nem jön ugyanaz a szeretet(igaz az exenm jó színész). Folyton nekem irogat h még mindig nincs nap h ne gondolna rám,meg hiányzok neki,stb... Bár ezzel sztem nem csak a csajjal hanem magával is kiszur. Ez már tényleg kapcsolatfüggöség.
2010. máj. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem az a veszélye, hogy olyan kapcsolatokba is belemész, amikbe nem kéne, ezért véget is érnek ilyen rövid idő alatt.

Én nem vagyok kapcsolatfüggő. Tudom milyen egyedül lenni, és tudom milyen szerelmesnek lenni. Persze, tudom melyik a jobb, de ha egyedül vagyok, sokkal több időm van más dolgokra, és ezt tudom értékelni :)

2010. máj. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szia, az a baj, hogy nem találtad meg az életed értelmét, illetve nem alakult ki az egyéniséged, ezért támaszkodnod kell valakire. Az autonóm, autentikus egyéniségek magukban is jól elvannak. Szerintem találj valami célt az életednek, de ne olyat, ami más emberektől függ (férj, gyerek stb.), hanem, ami csak saját magadtól. Akkor elmúlik majd. Amúgy szerintem kapcsolatfüggő vagy, mert valószínűleg nem azért létesítesz kapcsolatot, mert annyira szerelmes vagy, hanem azért, mert pont akkor nincs senkid, és a kapcsolatfüggésed miatt az első szembejövőbe beleszeretsz.
2010. máj. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Én szakemberhez fordultam mert folyton olyan kapcsolatokba bonyolodtam bele ami igazábol nem is tett boldoggá max csak az elején és aztán nehezn léptem ki belőle...ö segitett rádöbenni arra hogy ez a szeretet hiány miatt van hogy nem birjuk ki egyedül...sajnos ezt magadban kell helyre raknod... egy szakember tud segiteni megtalálni esetleg az okát a miértjét de egyedül kell megbirkoznod vele...önismeretről olvass sokat nekem ez segitett...én azt tudom neked tanácsolni még, hogy keress olyan elfoglaltságot ami leköt de nem tudod elvesziteni..olvasás, kártyázás..vers olvasás...nekem az írás segitett és az olvasás...vagy különbözö közösségi portálokon kifejezetten ilyen embereket keress akik egyedül állóak függetlenek és akár velük eltöltheted a magányos estéket...
2011. nov. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!