Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ez? Van egy ismerősö...

Miért van ez? Van egy ismerősöm olyan gazdag de egyáltalán nem villog a lány megveszi a kínaiba is a cuccokat. Nem jár nagy luxus autóval se

Figyelt kérdés
Ha ilyen gazdag lennék biztos hogy nem sajnálnám a pénzt..de a megfigyelés alapján mindig ezt vettem észre..
2010. máj. 23. 17:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

lehet hogy gyűjt valamire

nekem egyébként szimpatikus ez az életvitel

ha gazdag legalább nem villog vele

2010. máj. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem közvetlen ide tartozik, de a tőzsde egykori elnöke mondta egyszer, hogy a gazdag ember az, aki megtakarít. Nem feltétlenül annak van a legtöbb pénze, aki egyből el is szórja azt! - Na, persze, aki elszórja, az nem is sokat dolgozik érte ..!
2010. máj. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

ezt én sem értem.

ha sok pénzem lenne, én sem szórnám két kézzel, de egy kis luxust megengednék.

kényelmes, biztonságos autót, minőségi, egyedi ruhákat, és luxusnyaralásokat.

a lakást illetően nincsenek nagy igényeim, ház nem kéne, csakis lakás, persze zöldövezetben. és max. 2,5 szobás.


nekem is van egy ilyen ismerősöm, a főnököm amúgy, iszonyú gazdag, mégsem látszik rajta.

2010. máj. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

ja, és kimondottan spórolós a főnököm.

mondta amúgy, hogy gyerekkorában szegények voltak, talán ezért alakult ez ki nála.

bár mi is azok voltunk, és mégsem élnék ugyanígy, mint most, ha több pénzem lenne.

2010. máj. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes,milyen sokan vagyunk egy véleményen.

Én is boldog lennék egy kis lakás,kis autó,sok szeretet kombinációval.Amúgy meg szimpatikus nekem is,nagyon józan gondolkodású lehet,mellesleg biztosan tudja,hogy nem feltétlenül a nagy autó és drága,csilli ruci az érték....

2010. máj. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek olyan a természete mint neked! Nyilván ő nem ruhákra akarja költeni a pénzt, inkább elmegy belőle egy messzi szép országba nyaralni. Nekem is van olyan ismerősöm aki gazdag, vehetne magának egy csomó márkásnál márkásabb ruhát, vannak neki máskás ruhái ugyan de a ruhái fele a kínaiból való. Gondolni kell arra is hogy mi lesz később! Attól, hogy most van sok pénze még nem muszáj drága cuccokra elkölteni, mert a pénz hamar elfogy! Az is lehet , hogy csak nem akar kitűnni a többiek közül, mert akkor mindenki csak irigykedne rá és kihasználnák a pénze miatt. Én vele értek egyet nem pedig veled! Okosan gondolkodik, ha nekem annyi pénzem lenne mint neki és sem költeném el drága holmikra!
2010. máj. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért, mert tudja, hogy a pénz gyorsan elszáll, ha nem okosan bánik vele az ember. "ha ilyen gazdag lennék biztos nem sajnálnám a pénzt" --- igen az ilyen felfogás eredménye, hogy a pénz elúszik és marad a szegénység. Akkor pedig az ember csak pislog, hogy most mi lesz. A luxushoz könnyen hozzá lehet szokni, a pénztelenséghez már kevésbé. Akinek esze is van, nem csak pénze nem szórja két kézzel.
2010. máj. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én szegény vagyok, de ha sok pénzem lenne se szórnám és nem hivalkodnék. Minek?

Jó, eleinte biztos költekeznék kicsit, de csak mert sosem volt semmim és tetszene az új helyzet. De ez max 1-2 hét lenne.


Egyébként pedig van egy mondás:

"Ma az emberek tudják mindennek az árát, de semminek az értékét" Lehet, hogy ez a lány látja a dolgot valódi értékét...

2010. máj. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
dolgok*
2010. máj. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem értettem ezt a márkás cuccok iránti nagy rajongást! Kiadni nagy összegeket,csak azért,hogy egy évig villoghasson benne. Akkor eldobhatja,vagy a szekrény mélyére rakja,mert már újabb a trendi. Sokszor még nem is látszik meg rajta,hogy milyen drága volt!

Bármennyi pénze van valakinek,inkább hasznos dolgokra költse,vagy tegye el szűkebb időkre.

Nekem is van nagyon gazdag rokonom,de konfekció öltönyben jár. 1-2 öltönye van,ami méretre szabott,a különleges alkalmakra. A feleségének is csak alkalmi ruhája készült méretre,és az sem a legutolsó divat szerinti,hanem olyan,amit néhány évig is felvehet.

Régen volt egy mondás: Nem az a gazdag,aki sokat keres,hanem az,aki nem szórja szét.

Az ismerősöd tudja,hogy a márkás cucc nem érték,csak külsőség.

2010. máj. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!