Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van a barátnőmnek?

Igaza van a barátnőmnek?

Figyelt kérdés
A történetem annyi, hogy barátnőmmel és a barátjával nem rég elmentünk bulizni. Barátnőm enyhén illuminált állapotban volt, megérkeztünk egy szórakozohelyre, ahol ő maradni akart, a barátja és én viszont nem. azt mondta menjünk nyugodtan át máshova(fél percnyire tőle kb)ő ott lesz.átmentünk máshova aztan később vissza hozzá. másnap a barátnőm egy szót sem szólt hozzám. indok: rámásztam a pasijára, otthagytuk a szórakozóhelyen. szerinte én ezzel teljesen tönkretettem a barátságunkat, minden szálat meg akar velem szakitani, mert én állitasa szerint tönkre akarom tenni a nagy szerelmét. hogy a szerelem fontosabb neki már mint a barátság, az abból is kiderült hogy elég komoly távlati tervünket le is mondta. pedig rengetegszer beszéltük hogy egy pasi soha nem állhat egy barátság utjába, és hogy előbb a barátok aztan a szerelem. most akkor? barát az ilyen? azt mondta, nem érdekli, h nem lesznek barátai, neki a szerelme a legfontosabb, bármit megtenne érte! a másik dolog amiért teljesen felháborodott szintén és ami miatt nem beszél velem az az, hogy félreléptem az akkori párom mellett. szerintetek egy barát elitélhet egy ilyen miatt? nem az a barát, aki mindent tud rolad, mégis szeret???
2010. máj. 23. 18:20
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
85%
Sok minden rosszul lát a barátnőd. Úgy érzem szinte kisajátítja a párját magának. A barátok mindig ott lesznek mellettünk jóban-rosszban! Egy pasi/nő miatt barátságot felrúgni nem szabad. Az, hogy Te félreléptél a barátod mellett, annak oka volt. Nem elítélnie kellene Téged, hanem megértenie. :-)
2010. máj. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
48%
Rámásztál a pasijára?
2010. máj. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
nem másztam, régóta ismerem, jóba vagyunk, de az ilyen dolog mindig is tabu nálam!
2010. máj. 23. 18:29
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
A barát. Hát szerintem barát, de félti a szerelmét én ezt teljesen megértem. Valószínű,hogy a bulis eset miatt azért fordult meg a fejében a gondolat,hogy összejöttél a sráccal, mert elmesélted,hogy te a párod mellett félreléptél. Sajnos nekem volt ilyen jellegű tapasztalatom. Volt egy barátnőm aki minden pasiját megcsalta. Aztán egyszer az én pasim kellett neki. Azóta nem vagyunk barátok. Szerintem várd meg míg kicsit lehiggad, utána beszéljetek. Nem kényszeríthet senki választásra barát és szerelem között. Te nem fogsz vele élni, gyereket nevelni, de ott leszel, ha bajban vagy. Nekem van olyan barátom akivel nem beszélünk minden nap sőt még havonta se, de tudom, ha felhívnám az éjszaka közepén,mert a párom elment akkor jönne egy kérdés nélkül. De ő is így számíthat rám. Ez a barátság.
2010. máj. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
ez a két dolog egy éjszaka alatt történt, előbb átmentünk egy másik helyre, a barátja vissza, én meg elmentem "félrelépni", aminek nyilván oka volt, nem ez most a téma.. de egyébként nem az a tipus vagyok aki minden barátját megcsalja,ezt ő is tudja nagyon jól. a kisajátitással addig nincs baj, mig a pasi rá nem un...csak igy mindenkit elmar maga mellől, hogy ennyire tulreagálja a dolgot, meg félti mindenkitől.
2010. máj. 23. 18:31
 6/30 anonim ***** válasza:
56%

Igaza van és nincs.

Igaza van abban hogy a szerelem fontosabb. Érett embernek legalábbis. Hiszen nem veled fog összeházasodni, együtt élni, gyereket szülni. Lehet hogy nem is a pasival de vele legalább gyakorolhat az életre! Gyerekes már az ilyen barátok örökre duma! Már hogy lehetne fontosabb amikor az egész felnőtt élet a család körül forog?

A másik meg hogy általában az ember olyanokkal van akik egyeznek az elveivel. Nos ha az elveivel nem egyezik hogy te félreléptél akkor megértem őt. Én is eltávoldonék a barátnőmtől, ha megtudnám hogy olyat tett amit én mélységesen elitélek. Akinek baja van a kapcsolatával az beszélje meg, ha nem megy akkor szakítson de ne csalja meg. Tudod a barátokért sokat elfgoadunk, tűrünk, de aztán jön valami amit nem bírnak el az elveink és akkor előjön a sok kicsi dolog is amit elfogadtunk előtte bár mi nem értettünk vele egyet. Velem is ez volt egy barátnőmmel kapcsolatban.

Normális barát megérti ha a másik felnő és megkomolyodik és más lesz neki a fontos. És mint láthatod a barátság ugyanolyan gyorsan elmúlhat mint a szerelem, nem örök.

Abban nincs igaza, amit a bulin csináltatok mert azt ő ajánlotta! Én nem tudom hogy hat az alkohol mert nem iszom és nem is szándékozom, de elképzelhető hogy amiatt látja máshogy a dolgokat arról meg nem nagyon tehet, bár akkor sincs ebben igaza.

2010. máj. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
azt megértem, hogy fontos neki a szerelem, de ez elég friss kapcsolat 2-3 honapos. és mi van ha a nagy szerelem 2 hét mulva otthagyja? akkor majd jön az "örök barátság" szisztéma? egyébként az elveket inkább hagyjuk, ő csinált ettől 100szor durvábbat, ami az én elveimnek nem felelne meg, mégsem itéltem el...
2010. máj. 23. 18:35
 8/30 anonim ***** válasza:
78%

Te meg azt értsd meg,hogy szereti és ragaszkodik hozzá. Most te is ítélkezel, nem? Nem bántani akarlak félre ne értsd. Csak most te akarsz belemászni valami olyanba ami nem a te dolgod. Tartom,hogy várj egy kicsit, nyugodjatok le mind a ketten. Aztán üljetek le beszélni. Lehet,hogy mind a ketten ugyanazt gondoljátok csak elbeszéltek egymás mellett. Nagyon fontosak a barátok, de ők is átvághatnak ugyanúgy mint egy párkapcsolatban a másik fél.

Tehát nem törvényszerű,hogy egy barát vagy egy párkapcsolat örök...

2010. máj. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
nem hiszem, hogy ezt akármikor meg fogjuk tudni beszélni, mivel szóba se áll velem. de ha neki igy jobb, akkor élem tovább az életem!nélküle!
2010. máj. 23. 18:39
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs de ha a barátnőd ittas volt akkor neked se és a barátjának se kellett volna őt egyedül hagyni! Még akkorse ha ittas volt, vigyáznotok kellett volna rá, nem félrelépni!

Tudod az én legjobb barátnőm is mindig részegre issza magát bulik alkakmadtán, de sose hagynám őt egyedül mivel ki tudja kivel köt ki a wc-n ha nem vagyok ott... te sem viselkedtél igaz barátként!

2010. máj. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!