Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Veletek is így bántak/bánnak?

Veletek is így bántak/bánnak?

Figyelt kérdés

Mikor fiatalabb voltam kb.10 14 év között folyton vert apám nem tudom miért. Ha éppen nem vert vagy néma csönd vagy veszekedés minden apró ügyből.hogyha beszéltem soha se lettem komolyan véve mindig le lettem szarva.És most érettebb fejjel is azt látom hogy nem volt helyes amit tettek. Otthon fagyos hangulat volt főleg ha apám hazajött. A testvérem mesélte hogy 1 éves koromban megvertek mert sírtam.nagyon rossz volt.nagyon örülök hogy végre egyedül lakom egy ideje.


Kérlek értelmes válaszokat írjatok és a fenti kérdéstől független még egy kérdésem van a gyerekeket miért nézik le miért nem veszik komolyan? engem ez anno nagyon zavart.

Bocsi ha van valamilyen helyesírási hiba telefonról írok.


24/F



2017. aug. 17. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem anyukám vert minden apróságért. Igen. Azért is mert sírtam. Egy idegbeteg. És még csak 17 vagyok. Mostmár nem nagyon szokott, de neha vagy lökdös, vagy annyira kiabál, hogy a sírás rámjön. Apa ritkán emelt kezet rám, de nálam elásta magát, mivel végignézte folyton, ahogy anya idegbeteg módjára ütlegel.

Fel a fejjel. Legalább te már külön élsz.:)

17/L

2017. aug. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Persze, hogyne, minden gyereket félholtra vernek kétnaponta, hogy tudja hol a helye.
2017. aug. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem vagy egyedül és ez a helyzet felnõttkorban is kihat az emberek életére.
2017. aug. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Kettes ez komoly téma, de látom marha humorosnak tartod magad. Engem anyám vert folyton, miután apám otthagyta, illetve még aztán is hogy 14 éves koromtól újra együtt éltek. kb. 5 és 15 éves korom között. Az ételt mindketten sajnálták tőlem. Amikor majdnem lett barátnőm anyám inkább elmarta tőlem. Most melegnek érzem magam, és rákos vagyok. 30/ffi
2017. aug. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Engem egész kicsi koromtól 16 éves koromig vert az apám. Mikor rájött az idegbetegség akkor vagy hozzám vágott valamit vagy nekem esett. Anyám pedig mindig végig nézte vagy inkább elment onnan...

18/L

2017. aug. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Velem nem így bántak.

Bizonyos dolgokban szigorúak voltak, vertek is időnként, de nem napi szinten. Aztán ahogy nagyobb lettem, egyre ritkábban ütöttek meg. Néha volt fagyos hangulat, volt őközöttük is veszekedés, de azért nem olyan gyakran.

Ha nem is ideális, de normális volt otthon a helyzet.

Azt sem mondanám, hogy lenéztek, ne vettek volna komolyan. Igaz, én mindig próbáltam velük egyenrangúként megnyilvánulni (már kisiskolás koromban is) és rossz néven vettem, ha valamilyen kérdésben nem tekintettek magukkal egyenrangúnak mondjuk nyolcévesen. Szóval önérzetem már akkor is volt. :DDD

2017. aug. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, apám hazajövetelével megfagyott a levegő ha rossz hangulata volt. Testvéreimmel mi már nem kell ezt átéljük ezt, de szegény anyám még a terror alatt van. Ha ő számítógépezik, apámat zavarja a billentyűzet kattogása (valójába az, hogy anyám levelet ír nekem, vagy a testvéreimnek). Durván beszél vele, régen verte is. Lehet hogy az elmúlt 20 évben is, csak anyám nem mondja. Minket is vert, de a lelki terror rosszabb volt. Amúgy kifelé meg játszotta az arisztokratát, a családjáért élő, kutyaszerető (azt is megrugdosta néha)művészembert.


A gyerekeket miért nem veszik komolyan? Régen a gyerek csak gyerek volt, semmi több. A mai liberális nevelési elv mentén ez nem így van, egyenrangú, vagy épp maga a csoda a gyermekünk- ámbár a primitív családokban még más eszköz híján mindig a veréssel nevelik a gyerekeket.Engem se vettek komolyan, nagyon rosszul esett, hogy egy családi összejövetelen csak hallgatóság lehettünk. H véleményem volt, megmosolyogták (senki nem kérdezte a gyereket)

2017. aug. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!