Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségek! Ti elengednétek a...

Feleségek! Ti elengednétek a férjeteket hosszabb időre dolgozni, ha nagyon jól keresne?

Figyelt kérdés

Apukám munkahelyet váltott és ment vele pár munkatársa.

Az itthoni fizetés 4-szeresét keresik meg.

Csak az a gond nekik,hogy havonta lehet csak hazajárni.


Apám munkatársai viszont azt mondták ők max csak pár hónapot akarnak kint lenni,mert "nem bírják az asszony nélkül".(szex nélkül).

Apám ezen el van képedve,hogy ilyen lehetőséget eldobnának olcsó élvezetért.

Mellesleg nem fiatalokról van szó,40-es pasik.


Most komolyan ez dominál egy családos férfinél?


2017. aug. 18. 10:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 A kérdező kommentje:
Ja,mert az marha jó,mikor hazamegy aludni az apuka,12 óra munka után,és nem is látja a gyereket,és a fizetés is jóval kevesebb.
2017. aug. 18. 12:39
 52/71 A kérdező kommentje:

Amikor itthon vannak,akkor 2 hét szabi van,ilyenkor be lehet pótolni.


És sokkal több minőségi időt tölthetnek el együtt olyankor.

2017. aug. 18. 12:41
 53/71 anonim ***** válasza:
100%

"Ja,vette hitelre,lefogadom,és még ma is azt fizeti,mert ilyen ingatlanárak mellett nem nagyon tud még egy diplomás sem 5 év alatt megvenni egy lakást,mint kint."


Persze, hitelre vette...és? A hitel töredéke a fizetésének.


"Ha meg 20 évig fizeted ugyanott vagy,mintha albérletben laktál volna,csak a törlesztőt fizeted."


Dehogy vagy ugyanott. Ha a hitelt fizeted, 20 év múlva van egy házad. Amit örökségül hagyhatsz a gyerekeidnek.


Ha az albérletet, 20 év múlva nincs semmid, és akármikor fedél nélkül maradhatsz.


Azért nem olyan nehéz ezt végiggondolni.

2017. aug. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nálunk is dolgozott apám kint jó sokat, meg is látszik. Kezdjük ott, hogy hazajött, kisgyerekként nem ismertem meg, és kb. 1 hét kellett, hogy ne rohanjak el bőgve, ha meglátom. Ez sajnos közvetetten lésőbb is megmutatkozott, sosem akart megismerni, nem voltak értelmes beszélgetéseink, sosem tudta, mit szeretek és mit nem, néha azt sem tudja, hány éves vagyok. Ezt simán elcseréltem volna arra, hogy albérletben éljünk. Anyám-apám azért nem vált el kb., mert ciki lett volna, feszkó volt a kapcsolatban végig, amikor apám itthon volt, nem ismerték egymást, szexre kb. akkor került sor, amikor én meg öcsém fogantunk. Kedves szavak szökőévente 1x. Amúgy abból a "kva sok" pénzből én semmit nem láttam, mert amúgy a lakás, ahol éltünk, már a külföldi munka előtt lett véve, és rajtam is spúroskodtak, annyira fontos volt nekik a pénz. Egyetemre meg magamtól kerültem be, mert mindig jól tanultam és felvettek állami támogatottra. Azóta viszonylag jól fizető munkám is van. Persze, az tényleg a nullához közelítő bért keresi, aki középsulis korában inkább rejszol az óra alatt, mint odafigyel, és b...ik a tanulásra. Abból tényleg nem kéne gyereket vállalni.
2017. aug. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 A kérdező kommentje:

Persze,az ingatlan a tiéd lesz,csak 20 év múlva,megöregedsz,és lehet feldobod a talpad mire azt érzed,hogy van egy hitelmentes házad.


Olyan,mintha egész életedben albérletet fizettél volna.


5 év alatt ilyen fizetéssel pedig lakást lehet venni hitel nélkül,tehát nem fizeted ki a teljes lakásár 1,5szeresét.

2017. aug. 18. 13:23
 56/71 A kérdező kommentje:

Egy "igazi" anya is inkább azt nézi mi jó a gyereknek.


Szerintem,ahol gyerek van,idővel normális,hogy a pár nem azt nézi,hogy nekik mi a legjobb,hanem mindkét szülőnek a gyerek fontosabb lesz.


Az unokatesómnak is nehéz volt ez,nem elsősorban a szex miatt,hanem a távolság miatt,de tudták ha hazajött volna a férj,akkor a gyerekük álma sosem teljesült volna.

Amikor a gyerek nagy lett,akkor kiment a férjéhez ő is.

2017. aug. 18. 13:29
 57/71 anonim ***** válasza:
100%
Egy igazán jó anya akkor nem szül gyereket, ha nincsenek olyan anyagi helyzetben, hogy apunak ki kelljen menni külföldre azért, hogy ne haljanak éhen. A gyereknek meg olyan álma legyen, amit tanulással el tud érni, mert akkor simán felveszik állami támogatottra.
2017. aug. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
94%

"Persze,az ingatlan a tiéd lesz,csak 20 év múlva,megöregedsz,és lehet feldobod a talpad mire azt érzed,hogy van egy hitelmentes házad. "


Miért is öregedne meg és dobná fel 20 év múlva a lábát? Nem mindenki dolgozza ki a belét ám, míg meg nem pusztul, még akkor sem ha hitel van. Van akinek olyan fizetése van, hogy hitel mellett is tesz félre simán. Tehát az egész mondani valódnak semmi értelme.

Semmi baj azzal, ha valaki hitelre veszi a házat, amíg kényelmes munkája van és vígan kifizeti a hitelt, ami megsúgom nem csak 20 évre lehet felvenni. Ha jól megy akkor kiegyenlíted már évekkel előbb, és tádááám. Van házad.

Diplomája meg nem csak azoknak lehet akiknek a szülei házat vettek, vagy mindent a seggük alá tettek. Semmi összefüggés.

2017. aug. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
100%

"Persze,az ingatlan a tiéd lesz,csak 20 év múlva,megöregedsz,és lehet feldobod a talpad mire azt érzed,hogy van egy hitelmentes házad."


És az mennyivel jobb, ha mire megöregszem, nem lesz semmim? Na?

2017. aug. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem,ahol gyerek van,idővel normális,hogy a pár nem azt nézi,hogy nekik mi a legjobb,hanem mindkét szülőnek a gyerek fontosabb lesz."


Szerinted... Szerintem meg egy család esetében az a lényeg, hogy a családnak mi a legjobb. És a család minden tagjának az igényeit számításba kell venni.


Ha nem így működik, az egész családot megette a fene.

Én mindenesetre örülök, hogy az én gyerekem nem ilyen kis számító, önző figura, mint te.

2017. aug. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!