Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állitsam le a sógoromat?

Hogyan állitsam le a sógoromat?

Figyelt kérdés
2 gyerekem van, jelenleg a húgoméknál élünk párkapcsolati problémák miatt. Azóta a sógorom állandóan beleszól abba hogyan neveljem gyerekeimet, a hugom is néha, de most konkrétan megfenyegette a volt páromat hogyha mégegyszer hozzányúl a gyerekhez akkor többet nem láthatja a saját fiát! Persze az 5 éves fiamnak meg a húgom a kedvence mert ő meg mindent megvesz neki. Nem tudunk még elköltözni albérletbe. Én a sógorommal nem tudok beszélni, esetleg a testvéremmel de nem hiszem hogy mellém állna. Mikor idejöttünk azt igérte a húgom hogy náluk majd megnyugszom de igy nem lehet! Mit tegyek??

#gyereknevelés #sógor #miért ne hagynak minket
2017. aug. 20. 18:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
86%

"A sógoromra visszatérve még mindig nem értem miért van joga beleszólni, megfenyegetni a gyerekem apját"


Azzal, hog odaköltöztél hozzá két gyerekkel, JOGOT adtál neki erre.

2017. aug. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, lehet hogy téged kisz*rt az édesanyád, de én a saját gyerekeimet szültem! Undoritó vagy!
2017. aug. 20. 19:30
 13/24 anonim ***** válasza:
87%
Tiplizzél vissza a gyereked apjához, hagyd csak pofozgatni a gyereked aztán edd meg amit főztél és ne várj segítséget a testvéredtől és a sógorodtól. Attól még,hogy szültél, nem lettél tökéletes anya. Sőt,amit itt leírsz egyszerűen elkeserítő
2017. aug. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat, utolsó előttinek ment. Utolsónak: attól mert egy házban lakunk még nem vagyunk egy család. Én értem hogy ők is szeretnének gyereket, de ez nem igy műkődik.
2017. aug. 20. 19:34
 15/24 anonim ***** válasza:
89%

Komoly gondok vannak a viszonyotokban. Utálod őket, ütközőpontnak tekinted, hogy neked van gyereked, nekik meg nincs, féltékeny vagy a húgodra, mert a fiad őt kedveli.

Nekem az az érzésem, hogy nem szereted a gyerekedet. Csak valami nevelésre szoruló gonoszságzsáknak nézed. Azt akarja, hogy mindig az történjen, amit ő akar? Hát te nem? Szerinted te gyerekkorodban nem voltál ugyanilyen hisztis? Ez a normális, az lenne a normától eltérő, ha nem hisztizne. Az azt jelentené, hogy nincs akarata. Te egy akarat nélküli bábut akarsz nevelni? Te azt hiszed, hogy a nevelés a fizikai erőfölényünkkel való visszaélésből áll? Nem lehet, hogy a pároddal is azért mentetek szét, mert téged is vert? A gyerek kifejezi az akaratát. Merthogy van neki. Ha az bármilyen okból ellenkezik a te szándékaiddal vagy veszélyes, akkor nem haragszol rá, hanem barátságosan, a gyereket tisztelve elmondod, hogy miért nem történhet úgy. És ne várd el tőle, hogy ennek örüljön! Te nem vagy frusztrált, ha más történik, mint amit te akarsz? Dehogynem, csak te már kinőttél abból a korból, hogy földre vesd magad. Szeresd azt a két gyereket, legyél velük nyugodt, vidám. A nevelés nem irányítást jelent, hanem élményszerű örömteli együtt élést. És akkor majd jobb lesz a közérzetetek.

2017. aug. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
85%
Nekem nincs gyerekem, de vannak unokahúgaim. Azt tudom, hogy ha az apjuk vagy az anyjuk kezet emelne rájuk én is hasonlóan ki lennék akadva. Érdekes, mert amikor hisztiztem engem is volt, hogy nyakonvágtak. Biztos sokatokkal megesett, de nem hinném, hohy valaki is hálás lenne azokért a nyaklevesekért. Egy anyának nehezebb lehet ezt átlátni elvégre benne lenni a szituban, a te felelősséged, hogy a gyerek ne legyen "rossz", mellette a volt párod iránt is biztos érzel valamit. Emiatt úgy gondolhatod, joga van ilyesmihez elvégre az ő gyerekei is, de neked a gyerekeid mellett kell kiállnod, nem az apjuk mellett. A sógoroddal pedig biztos meglehet beszélni a dolgot, aki egy gyereket megvéd a saját apjával szemben, az nem hinném, hogy olyan szörnyű ember lenne. Ha belegondolsz ezzel téged is támogat, hogy lásd egy kicsit külső szemmel a szituációt. De biztos vagyok benne, hogy jót akarsz a gyerekeidnek csak még új a helyzet és furcsa, hohy hirtelen "idegenek" szólnak bele a nevelési elveitekbe. Szerintem akkor sem jó dolog egy gyereket megütni, ez egy baromi megalázó dolog lehet egy ilyen kis embernek.
2017. aug. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
80%

A gyerek csak kicsi, de nem hül.ye. Nekem is van 3 évesen, és ő is akaratos. Ki is nyilvánítja, ha valamit másképpen szeretne. De ha nyugodtan és határozottan nemet mondok, megérti, mert tudja, hogy komolyan gondolom.


Neked is inkább megnyugodni kellene, és határozottabbnak lenni, nem nyakleveseket osztogatni a kicsikének.


Most már megtörtént, ez van, de szerintem gondolt ezt át, hogy mennyire volt etikus a kicsivel szemben. Vagy ha majd ő lesz erősebb nálad, és ő is így fog érvelni neked, vajon fog tetszeni a saját módszered?

2017. aug. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
46%

Azért nem kell világvége tragédiát csinálni egy füles miatt!! Nem szabad verni a gyereket, de amikor állandóan hiszti van, ha nem az és úgy történik, amit és ahogy a gyerek akarna, akkor sok szülőnek borul el az agya és csap egyet például a seggere a gyereknek! Kutya baja nem lesz, de ha egyszer nem ért a szóból...

Én is volt h milliószor mondtam el a lányomnak hogy ne turkáljon bele kézzel az ételbe és ne kenje szét, mind hiába. Mondtam szépen, csúnyán. Miután racsaptam egyet a kezére, felfogta h nem csinálunk ilyet.

2017. aug. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
89%

Tehát, a kedves "exed" veri a gyerekét, és te a SÓGORRA fújsz, amiért legalább ő kiáll az idegbeteg apja ellen - ami a TE feladatod lenne.


De amíg szerinted nem gáz, ha a gyerek kap "egy-két taslit" = rhadt nagy pofont, addig nincs miről beszélnünk.


Nem vagy anyának való és pont.

2017. aug. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
22%

ez kész vicc, hogy egy füles ilyen "botrányt" generál...

igenis egy gyerek ne tegyen meg mindent amit akar, tudom a mai liberális nevelés arról szól hogy a gyerek az isten, de igenis kellenek a gyereknek határok és pont.

Ami a sógort illeti, az még elment volna hogy finoman utal rá, hogy ez nem tetszik nekik(van aki nem bírja nézni sem), deahogy ezt közölte az már gáz. üljetek össze és beszéljétek meg felnőtt módjára.

2017. aug. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!