Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol a határ egy váláshoz?...

Hol a határ egy váláshoz? Tudom egyedi, de mi az általános? Vagy én vagyok teljesen hülye?

Figyelt kérdés
Férjemmel 27 éve vagyunk együtt, 21 éve házasok. Gyerek, anyagiak rendben vannak, megcsalás szóba sem jön. Mégis elfutottunk egymás mellől. Ő otthon ül, munkahely van, de nincs karrier, nem lendületes-fiatalos. Én az ellenkezője. Nagyon szeretem a mai napig, de nem vagyok biztos benne, hogy ő is így érez. Engem hibáztat azért, amiért nem halad jobban az életben. Én mindig úton lennék, szeretek vidám lenni, tele vagyok mindig ötletekkel, szerinte engem nem lehet követni. Milyen öregkor lesz ebből így? Hozzá tartozik, hogy én rá sosem mondanék rosszat, ő viszont rendszeresen sérteget engem, ha vitáink vannak. Én mindig afelé terelem a beszélgetést, hogy min kellene változtatni,meg hogy mennyire szeretem, ő pedig visszavág, hogy mellettem senki nem bírná, én még a sírból is visszanyúlok majd, meg ilyenek. Ezek nagyon bántanak engem. Tudom, hogy ő ezt a mentalistást gyerekkorából hozza, de ez egy hosszú történet. Én többet nem tudok már ezért a kapcsolatért tenni. Lehet, hogy túl sok romantikus filmet néztem, de olyan párt szeretnék, akire lehet számítani, ha gondom van, ha beteg vagyok, aki néha odajön és átölel, akinek nincs nehezére sétálni, kirándulni velem. Hol a határ egy váláshoz? Tudom, hogy vannak emberek, akik mit nem adnának az én egy napomért, annyira sz@rul élnek. Nekem viszont ez így nem jó. Az utóbbi időben a férjemnél bejött az ital is, 2 sör, 1-2 pálinka esténként. Félek, nem jófelé megyünk.
2017. szept. 4. 15:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
BOCSÁNAT, 5-ÖS ÍRTA A LEHARCOLT 50-EST. Szomorú ilyet olvasni. :(
2017. szept. 4. 17:59
 12/17 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem forduljatok mediátorhoz vagy pszichológushoz.

21 év házasságot ilyen könnyen ne dobj ki a szemétbe.

2017. szept. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ott a probléma gyökere,hogy a házasságot a kémiára alapoztátok,nem a barátságra. Próbáljatok meg "barátkozni",beszélgetni,közösen filmet nézniarról beszélgetni. És légyszi,ne nézz több romantikus filmet ! Én csak"11 év házasság után mondom,próbálj kicsit te is otthon ülni vele. Van,aki szeret otthon lenni. Én is. Nálunk a férjemnek van mehetnékje,ezért néha itthon ülünk,TV-zünk,filmet nézünk,máskor nagyokat sétálunk,túrázunk,de van,hogy csak kutyát sétáltatunk. DE! Mindig tudunk miről beszélgetni van közös téma. A leírásodból úgy gondolom,nálatok nincs. Ha így van,az nagy baj. Próbáld meg megtudni,hogy mi érdekli. Az nem igaz,hogy semmi,legfeljebb te semmiségnek tartod azt,ami őt érdelki. Kicit álomvilágban élsz,na jó,nagyon. És igen,túl sok romantikus filmet nézel.Azt ne várd az élettől,meg a férjedtől,hogy lovag legyen fehér lovon. Ajánlom a Bovary-nét olvasásra,hátha kijózanít picit.
2017. szept. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Olvastam a Bovarynét, az Anna Kareninát, Dr. Zsivágó stb. és nagyon-nagyon tetszenek. :) Örülök annak, amiket írtatok, mert talán rávilágít arra, hogy mi a hiba bennem. Próbálok előrelépni. Az a baj, hogy sokszor mondja azt, hogy szenved mellettem. Pedig a gond csak az, hogy túl pörgős és önálló vagyok, ami neki néha sok. Ő 2-esben van, én folyamatosan 5-ben. Az élet dolgairól egyébként többnyire azonosan gondolkodunk.
2017. szept. 5. 12:20
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor néha lassíts,ahogy a férjem is teszi. Hidd el nekem,valóban lehet szenvedni attól,hogy pörögsz mellette. Nekem is iszonyat teher tud lenni néha túrázni menni,főleg télen,mikor én a kanapén ülnék a jó meleg házban egy csésze forró teával. Persze,neki nem mutatom,és egyre ritkábban teher,meg amikor elindultunk,akkor már belelendülök én is,mert szeretem a természetet,de én egy padon csodálnám inkább a hulló leveleket meg a sétáló bogarakat(nem lustaságból,hanem mert szépek),nem teljesítménytúráznék. De miatta megteszem,és cserébe ő is ül velem a padon. Sok meló,de hidd el,lehet javítani a kapcsolatotokon. De először magadon kell. Vedd fel kicsit az ő "szemüvegét". Neked nem szenvedés az ő csiga tempója? De,külömben nem gondolkodnál váláson. Csak te nem mondod ki,hogy "szenvedek melletted",hanem válni akarsz(vagy megfordult a fejedben). Te mit szólnál,ha ő akarna válni,és azzal indokolná,hogy túl sok vagy neki?

Nem bántani akarlak,csak elgondolkodtató kérdéseket próbálok feltenni.

2017. szept. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

3: "Ha beteg vagyok, nem érdekli, kiröhög. Ha a gyerekekről van szó, felhozza, hogy nem is biztos, hogy az övé. Hogy lehet így élni?"


Na ITT mar latok valookot. A minimalis bizalom hianya, es a masik fele koteles tisztelet mellozese, ezenkivul serto, banto hozzaallas.

De elso korben azt kene kideriteni, mitol lett ilyen, mi valtoztatta meg?

2017. szept. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Leht ilyen kapcsolatban is élni, de csak úgy, ha nem adod fel a saját egyéniséged. Menj el nélküle, találj társaságot, akikkel jól érzed magad, stb. Nem vagytok összekötve.


Ha meg nem megy, akkor én azt mondom, hogy hiába ennyi év, van olyan helyzet, amikor jobb egyedül. Sokkal felszabadultabban tudnál élni, nem "húzna vissza" senki.


Bár szerintem a férjed azért enged meg magának ennyi bunkó dolgot, mert biztos abban, hogy mellette maradsz. és ennyi év után biztonságban érzi magát a kapcsolatban. Lehet, ha vázolnád egy kicsit a jövőre vonatkozó lehetőségeket, összekapná magát. Ha meg nem, akkor ne sajnáld, hagyd ott, ne menj tönkre mellette érzelmileg.

2017. dec. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!