Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztanyámnak nagyzási...

Keresztanyámnak nagyzási mániája van, és már mindenkit idegesít?

Figyelt kérdés

Pár éve teljesen normális volt, imádtam nála lenni, pótanyukámnak tekintettem. 2 éve van egy vállalatuk, olyan fél éve bejött a biznisz. Amióta jobb az életük, mindig van valami beszólása arra, ha kapok valamit.

Pl.: -Kaptam új telefont, és keresztanyám ott húzogatta a szemöldökét, hogy nekünk így telik stb., de neki nem, mert "ő csak egy vállalkozó felesége". Amióta náluk vagyok és előveszem a telefonom, csak azt hallom, hogy ő azért is iPhone 8-at fog venni, nehogy már ugyanolyanja legyen mint nekem. (Nem vicc, ezt mondta többször is és komolyan gondolja szerintem :D)

-Barátnőmmel a plázában voltam, és keresztanyám vitt haza. Kérdezte, hogy miket vettem, és mutattam a pénztárcámat, amire azért kaptam pénzt, mert első hely lettem egy angol versenyen. Megint csak húzogatta a szemöldökét, meg se érdemlek ilyen drága cuccot, és 1 hónapra rá direkt vett egy hasonló árban lévő pénztárcát picit olcsóbban, és azt mondta, hogy "nekem csak ennyire telik, én csak egy vállalkozó felesége vagyok". :)


Hogy állítsam le erről a nagyzási mániáról? Nem vagyok irigy rá, örülök hogy bejött az életük, de miért kell ezt a "én csak egy vállalkozó felesége vagyok" dumát nyomnia FOLYTON? Az a baj, hogy ezt nem csak én vettem észre, hanem nagymamám és szüleim is. Próbálok nem törődni vele, de én undorodom az olyan emberektől, mint Ő. Ha elmondom ezt az arcába, akkor én leszek a tiszteletlen kisk*csög.


2017. szept. 10. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
k
2017. szept. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem abszolút semmi fogalmad sincs a "nagyzási mánia" jelentéséröl!
2017. szept. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyzási mániája van, csak simán irigy.

Azelőtt is az volt, csak akkor te még kicsi voltál és nem vetted észre, mivel téged gyerekként nem érintett.

2017. szept. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 szántóvető ***** válasza:
20%
fedd fel hogy miket szövegel és játszd le keresztatyádnak,szüleidnek,rokonoknak stb.vagy töltsd fel facere és küldd szét az ismiknek.
2017. szept. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem muszáj tartani vele a kapcsolatot...
2017. szept. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tud normálisan reagálni, akkor nem kell megmutatni neki mit vettél/kaptál. Ha kéri, akkor megmondani, hogy nem mutatod meg, mert nem szeretnéd a hülye megjegyzésetit hallgatni.
2017. szept. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne beszélgess vele a dolgaidról, ha meg kérdezi, akkor se válaszolj, csak olyat, hogy "semmit", "hagyjuk", ha erőlteti, akkor meg mondd meg a véleményedet a viselkedéséről.
2017. szept. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet azért mondja h neki bezzeg nem tellik , mert nem akar nektek adni, most h hámlik a hárs, nehogy azt higgyétek hogy most adni fog.

De az , h azt is irigyeli , amit a szüleidtöl kapsz , simán pofátlanság.

Egy rosszindúlatú

2017. szept. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

5: de muszaj, anyum testvere es en meg mindig a szuleimmel elek. Plusz ott van unokatesom, akivel napi szinten beszelek, az anyja miatt meg nem akarom elkerulni ot, olyan mintha verszerinti testverem lenne.

Utolso az elso mondatodat nem nagyon ertem, nem kell nekik semmit sem adnia nekunk (?)

Amugy megprobalom elkerulni ezt a temat vele, ha max nagyon feszegeti a hurt visszaszolok valamit, most mar tenyleg nem fog erdekelni mit reagal. Mindenkinek ment a zold😄

2017. szept. 10. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!