Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van jovoje egy...

Szerintetek van jovoje egy olyan kapcsolatnak, ahol a no muveltebb, mint a ferfi?

Figyelt kérdés
A ferfivel nincsen kulonosebb baj, rendes, jol keres, jo az agyban, stb.Viszont, ellentetben a novel, nem tanult, nem erdeklik a muveszetek, nem szeret olvasni.Mukodhet jol egy ilyen kapcsolat?
2010. máj. 26. 21:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Igen, ha legalább 1 db közös érdeklődési területük van. Akkor már működőképes.

2010. máj. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Ha normális mindkét fél (pl. a nő nincs elszállva a műveltségétől, a pasi meg nem egy tapló állat), akkor tökéletesen működhet.
2010. máj. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk 10 éve így működik. :)Nekem diplomám van, a férjem meg szakmunkás. Nem ezen múlik a boldogság.
2010. máj. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%
Buta férfi + Okos nő = Házasság
2010. máj. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
95%
Igen,ha azért lehet a pasival beszélgetni olyan témákban, ami mindkettejüket érdekli. Akárhány diploma után sem beszélget az ember folyton "vérkomoly" dolgokról. S nem árt, ha a pasi ebbéli komplexusát nem akarja agresszióval elfedni... De ez csak egy kívülálló véleménye.
2010. máj. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
61%

Hát az én esetemben biztos nem működne. Volt 2 ilyen kapcsolatom is, és bár az elején a "szerelem mindent legyőz" elve érvényesült, aztán végül mégis győztek a különbségek. Engem pl. kimondottan taszít az olyan férfi, aki azt mondja, hogy nem szeret olvasni (MIT nem szeret olvasni? Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy nem szeretek filmet nézni. Ezer féle film van, ahogy ezer féle könyv is.). Nem mondom, hogy én a világon mindent tudok, de azért az meg nekem a legillúziórombolóbb dolog, ha valakinek kritikán aluli a helyesírása. Vannak dolgok, amikben én sem vagyok biztos, hogy hogy is kell írni, de azért némelyek olyan pocsékul írnak, hogy brr... Ettől sokat tud valaki esni a szememben, bár nem akarom, hogy ez befolyásoljon, de azért mégis befolyásol eléggé.

Az, hogy nem tanult, egy dolog, a műveltség nem kizárólag az iskolától függ, de legyen tájékozott, meg lehessen vele beszélgetni könyvekről, filmekről, színházi élményekről is, vagy pl. ne ásítozzon végig látványosan egy kiállítást. Nem vagyok ez a sznob izé, meg stréber sem, lehet velem nagyon jókat bulizni, szórakozni, kirándulni is, de azért a kultúra is sokat jelent nekem, és szükségem van arra, hogy a párom ebben is partner legyen.


23/L

2010. máj. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
51%

Nem akarom elkiabálni, de szerintem hosszútávon nem nagyon:-S

Azért elég gáz, amikor beszélgetnél vele, de nem lehet, mert hozzá sem tud szólni a témához...

Elmennél vele társaságba, de ő ott nem érzi jól magát:-S


Persze ezek a szélsőséges dolgok. Ha van általános műveltsége és van közös téma stb. akkor oké, nem számít a diploma...:)


Nektek kell ezt érezni

2010. máj. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
88%
Hiába lapul az én zsebemben a diploma, a férjem pedig szakmunkásképzőbe végzett, majd egy huszadrangú kisvárosi esti gimiben leérettségizett, néha leesik az állam, hogy sokkal műveltebb és tájékozottabb jónéhány területen tőlem. Az eltérő műveltségi foktól még lehet jövője egy kapcsolatnak.
2010. máj. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
83%
igen
2010. máj. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
77%
Az én szüleimnél nem működik. Apámnak van kissebb végzettsége de teljesen elvan szálva magától meg a nagy eszétől, mert ő az atyaúristen aki mindent jobban tud s leszólja anyám akinek diplomája van. Magyarán pofátlan alaptalanul. Ha anyu főz valamit akkor az ehetetlen, mert nem ELÉGzsíros, a párom nemférfi mert megveti az alkoholt (apám alkoholista), az orvos hülye ha azt mondja magas a cukra s diétázni kéne vagy meghal. A gyerekorvos ne vegyen vért, ne írjon gyógyszert s ne szűrkálja a kötelező oltásokkal a gyereket mert ugye ő csak jobban tudja, csak bántják a babát. Én meg hülye vagyok azért mivel nemadok cukrot s felnőtt ételeket (babfőzeléket!) a 6hós fiamnak. Ugyhogy ilyentől mindenkit mentsen az ég.
2010. máj. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!