Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit tehetnék ilyenkor?...

Most mit tehetnék ilyenkor? Várjam meg hogy lehiggadjon? Hogyan kéne viselkednem amikor találkozunk?

Figyelt kérdés

Páromnak most kb5napja halt meg 1 közeli hozzátartozója, és azóta zaklatott, főleg hogy otthon is problémák vannak a temetéssel és az örökséggel kapcsolatban.

Szóval az utóbbi időben a párom eléggé rosszkedvű, lehangolt, szomorú... gondterhelt.

Ma találkoztam vele, kiutaztam az ő sulijához, így volt megbeszélve.

De olyan kedvetlen volt. Én kérdeztem, hogy mi baja... erre elmesélte hogy az anyja küldött neki sms-t hogy megint gáz van otthon náluk...

Ezzel nem is lett volna baj, csak hogy ma reggel kivételesen én hívtam barátomat, hogy beszélgessünk telon, de Ő ma engem nem keresett...

És rosszul esett.

Szóval kedvetlen volt, és én ma folyton kérdeztem, hogy miaz velem van baja? Erre mondja, hogy "nagyon jól tudod, hogy mibajom, otthoni. Ha veled lenne baj vagy velünk, akkor tudod megmondanám."

Én eg nemigazán hittem el, hogy nem velem van a baja. Ere azt mondta, hogy "Én velünk kapcsolatban nem érzek bajt, szerintem velünk minden ok, és nemhiszem hogy csak én emelhetem fel a h*lye telefont, hogy keresselek. Néha te is megtehetnéd... Amugy nem akarlak megbántani, de a kapcsolatunkon kivül nekemis van otthoni életem is, el is mondom. Neharagudj, de nem mindig körülötted forog a világ, hogy azthidd, hogy veled van baj"

Csak nem hagytam a kérdéssel... erre felállt aztmondta: "najó, ez igy nemjó...majd eldöntöd hogy akarsz-e hnap látni... Én tegnap elmondtam neked, hogy engem mibánt, az hogy folyton bajt keresel köztünk, és belém akarod beszélni, hogy haragszom rád, pedig nem. na szia" És elment. Azóta ma nem kerestük egymást.

Mert amióta meghalt a nagyija nem is közeledik úgy annyira felém, meg kedvetlen... én meg nemtudom hogy ilyenkor mivan. MiBAJA?

De most ennyire bántja az otthoni dolog?


2010. máj. 28. 19:44
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Vagy rám haragszik valami miatt?

Vagy nemtudom:(

2010. máj. 28. 19:46
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan nem érted???

Meghalt a nagyanyja, szerintem ne várd tőle azt hogy ugyanúgy fog hozzád állni. Hagyd nyugodtan békében, hagy gyászoljon. Mikor nekem meghalt mamám a kapcsolatom elején, a barátom velem tök megértő volt, nem zaklatott, nem hívkált, nem állt nekem hogy miért nem keresem. Elég baja van most otthon, várd meg míg elmúlik és ne pattogj neki mert abból csak a baj lesz amint látod. és NEM, NEM VELED VAN BAJA, csak gondolom már elege van a problémákból.


Szerintem hagyd békén pár napig, írj neki sms-t hogy szereted, vele vagy, ha tudsz vmiben akkor segítenél neki. Ne erőltess rá semmit, a gyász majd úgyis elmúlik, rád pedig csak büszke lesz hogy milyen jó csaja van.


Úgyhogy ne aggódj ;)

2010. máj. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kérdező te hülye vagy és buta. Ennyi a baj hogy nem vagy képes felfogni.
2010. máj. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez kicsit hosszú kérdés nem gondolod?

Mindenesetre együtt kell érezned vele!

Ne hagyd hogy kihaljon belőle a szeretet!

2010. máj. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

igen, de nem szerette a mamáját, de oké értem hogy felzaklatta.

De a holnappal mi legyen: hagyjam békén, vagy találkozzak vele? ha találkozunk akkor hogyan viselkedjek?

2010. máj. 28. 19:59
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
kérdező neked mi bajod van? olvasd el amit írtál és rájössz, hogy mi a "párod" problémája
2010. máj. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehetőleg normálisan viselkedj, és ne akarj mindenáron problémát. A férfiak egyszerűbben működnek, mint a nők. Ha azt mondta nincs baja veled, akkor nincs is, ne akarj kicsikarni valamit, ami nincs. Csak az agyára mész vele.

Érezze, hogy szereted, ennyi.

2010. máj. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
Ne aggódj! Szeret téged és fontos vagy neki. Nehéz feldolgozni közeli hozzátartozó elvesztését. Biztosítsd róla, hogy együtt érzel vele, "fogd a kezét" és könnyebben túl lesz rajta. Büszke lesz rád!!!!
2010. máj. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyenkor vele vagy, és mellette vagy, azt SOHA nem fogja elfelejteni!

Egyszerűen hozzáköt a mamája gyászához, és ha arra gondol, hogy Ő mikor halt meg, eszébe jutsz Te is!

Ez sokat jelent, többet mint hinnéd!

Nagyon fontos az hogy ilyenkor mennyire vagy mellette!

Ne félj együtt érezni vele!!!

Ha a kapcsolatotok ellaposodna és megakarna csalni, számba fogja venni ezt is!

Le lehet pontozni de ez igy igaz!

Segits neki felállni, helyrejönni!

De ne is légy túl rámenős!

Ha nem mutatod ki az együttérzésed, elveszítheted!

Nekem a papám halt meg, 24 éves fiu vagyok hidd el tudom miről beszélek!

Türelmes legyél, segítőkész, kedves, és ne traktáld idétlen kérdésekkel!

Ilyenkor nem kérdésekre van szüksége!

24/F

2010. máj. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Hanem szeretetre és időre!

Ilyenkor sok gyerek képes arra hogy ha közeli rokona meghal, szakít az amugy sem működö kapcsolatával. Hogy a gyászokat összekötve együtt dolgozza fel!

Ha a mamája nélkül tud élni, tudna nélküled is!

Finoman tartsd a kezedben a dolgot! Ne akard szorongatni! Úgy tartsd a kezedben mint a vizet! Ha rászoritasz, kifolyik az ujjaid között!

Mutasd ki a sajnálatod.

24F

2010. máj. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!