Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kétszer elhagytam, el akartam...

Candy doll kérdése:

Kétszer elhagytam, el akartam válni de visszakönyörögte magát. Van valaki aki a tud nekem tanácsot adni hogy mitévő legyek? Vagy van-e valaki olyan aki esetleg ilyen helyzetben volt? Hogyan jutott ki belőle?

Figyelt kérdés
19 éve vagyunk házasok a férjemmel, van három gyermekünk mind a három tinédzser. A 19 év alatt nagyon sok gondunk meg problémánk volt de megpróbáltunk mindent helyre hozni. Kétszer elhagytam, el akartam válni de visszakönyörögte magát. Ideig óráig jó volt de vissza estünk ugyan oda ami végett el mentünk.Sírt mindent megigért és azzal fenyegetőzött hogy öngyilkos lesz ezért visszajöttünk hozzá.Nem tudom hogy mit tegyek, hogyan mondjam meg neki hogy nem szeretem és el akarok válni. Én is és a gyerekek is nagyon félünk a férjemtől mert nagyon erőszakos ember, nem ver minket de ordítozik ránk erőlteti az akaratát lelkileg terrorizál minket. Nekem jelenleg van egy kapcsolatom és az új barátom szeretné ha hozzá költöznénk szereti a gyerekeket is jól kijönnek, csak nagyon félek mert a férjem aztmondta hogy ha megtudja hogy van valaki más akkor megöli. A kapcsolatot számtalanszor próbáltuk már rendbe hozni de mindig azt mondja hogy én vagyok a hibás és én nem vagyok család építő. Én már csak úgy szeretem őt mint a gyerekeim apját, nem szerelemmel és ezt hiába tudatom vele mindig azt mondja hogy ezen még lehet változtatni csak akarni kell. Sokszor vagyok depressziós sokat sírok, és már az öngyilkosság is eszembe jutott. Ha elköltöznénk mindenki ellenünk fordulna mert mindeninek a szemében én lennék a rossz. Gondoltam hogy pszichológushoz fordulok de a férjem azt mondta hogy oda csak a hülyék járnak.

2017. okt. 10. 08:55
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek elhatároztam hogy elhagyom mer szeretem a mostani párom és megfogadom a tanácsaitokat nem fogok vele beszélni nem fogok vele kommunikálni csak összepakolunk és elmegyünk.Le akarom zárni :)Remélem egyszer minden rossznak vége lesz és nyugodtan élhetünk majd.
2017. okt. 10. 10:27
 12/22 anonim ***** válasza:
17%
Kedves lúzer ötöske! Én is nő vagyok, és rengetegszer voltam már nehéz helyzetben, de tudod, mindenki a saját sorsának a kovácsa! Csak egyszerűbb a pénzért benne ragadni a mocsokban! Erre nincs mentség, nem érdekelnek a hülye kifogások, hogy kinek jahhajjjjajj mennyire nehéz! Aki javítani akar az életén, megteheti! Csak a többség nem akar, mert könnyebb nyavalyogni, meg "apa" f...szán ülni, aki eltart!
2017. okt. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon nehéz kilépni a verbális bántalmazás bűvköréből, sokszor évekbe telik.

Az exbarátnőm repertoárja is hasonlókból állt, ígérgetés, kényeztetés (pár hétig), megfélemlítés, zsarolás, gyerekekkel fenyegetőzés (nem látom őket többé), bűntudatkeltés.

Az első lépés tudatosítani magadban, hogy ez nem fenntartható és egészséges kapcsolat, a szeretet nem ilyen és az élet így nem élhető. Gondold át a férjed tetteit, a fájdalmas pillanatokat, mindazt amit okoz neked és a gyerekeknek. Mérgesnek kell lenned, hogy lépj. Fejezd be a tettei mentegetését (nem úgy gondolta, megváltozik, jobb lesz), ennél csak rosszabb lesz. Itt a cselekvés ideje.

Dokumentálni kell azokat, amiket mond és tesz.

Én elkezdtem diktafont hordani magamnál, hogy felvegyem mindazt a mocskot amit a rohamai alatt a fejemhez vágott az ex (néha a gyerek előtt). Majdnem 1 napnyi felvételem lett 1 hónap alatt. El kell menteni a fenyegető mailjeit, üzeneteit. El kell kezdeni felkészülni az anyagi függetlenedésre, azaz külön számlát nyitni, közöset megszüntetni, spórolni.

Utána lehet menni ügyvédhez az összegyűlt dokumentációkkal, ő majd eligazít. Nem szabad spórolni rajta, mert rengeteget segíthet. A dokumentáció ahhoz kell, hogy ne tagadja le a nevét is a bíróságon, mert le fogja és megpróbál hülyének beállítani. Egy gyilkossággal fenyegetőző embert nem szabad a gyerekek közelébe engedni és távoltartási végzést is kell kérni ellene. Túlzásnak tűnhet, de hidd el hogy nem az. Egy instabil ember veszélyes és fel kell lépni ellene, éppen ezért a hivatalos ügyek intézésénél se maradj soha kettesben vele, mindig legyen ott legalább egy férfi tanú, lehetőleg olyan aki meg tud védeni, ha baj lesz. A bántalmazók mindig erősek a párjukkal szemben, de gyávák a jó fellépésű harmadik féllel szemben.

Nagyon fontos, hogy ne maradj a bántalmazóval egy háztartásban, szóval irány a párod lakása. Ezt csak félszívvel ajánlom, mert sosem jó ötlet egyik ember házából a másikéba menekülni, inkább ajánlott az albérlet amíg a dolgok stabilizálódnak. Ne feledd, neked kell talpra állnod és ezt az önállósodás sokkal jobban elősegíti.

Félelemből ne mondj le az anyagi juttatásokról, tehát a fenyegetőzés miatt ne hanyagold a gyerektartást, az a gyerekek érdeke. Ha kap is láthatást az ex, akkor is felügyelettel lesz a fenyegetőzés miatt (+ pont a dokumentációnak), ettől nem kell félni.

A gyerekeknek ne hazudj, ne túlozz nekik és ne hallgass el dolgokat, úgyis tudják. Mondd el nekik hogy miért történik minden, főleg ha elég idősek hozzá. Nem kell ostorozni az exet, de védeni sem, sőt.

Sok sikert.

2017. okt. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%

"Kedves" 12. Az a baj, hogy annyira korlátolt az agyi kapacitásod, hogy nem tudod elképzelni, hogy te is kerülhetsz olyan helyzetbe, ahol nem feltétlenül te kedvedre alakulnak a dolgok. Bárki kerülhet kiszolgáltatott helyzetbe, még te is, egy pillanat müve az egész.

Vagdalkozol össze-vissza anyagi dolgokról, pedig itt szó sincs ilyenröl. Itt egy lelki terrorban tartott anyáról van szó és a gyermekeiröl, akiket félt és akikért felelöséggel tartozik. Itt nem csak a saját életéröl kell dönteni, az viszonylag egyszerü. Itt a gyermekeinek a jövöje is a tét. Tudja, mit kell tennie, csak bátorítani kell, hogy ki merjen lépni az agresszív férje hatása alól, nem pedig leidiótázni magadat fényezve.

2017. okt. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
24%
Ez a történet nagyon ismerös nekem,Szilvike te vagy az?
2017. okt. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok Szilvia de ezek szerint mások is vannak ilyen szar helyzetben. :(
2017. okt. 10. 12:38
 17/22 Andizsuzsi ***** válasza:
38%
Azért érdekes felhasználónév ez egy bántalmazott, depressziós embernek :)
2017. okt. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Az érzelmi zsarolásnak ne dőljön be senki, az a leggusztustalanabb dolgok egyik. NEM lesz öngyilkos. Ha meg véletlen ő az az 1 a 10000-ből, aki be is váltja, ha ezzel fenyegetőzik, az nem a te lelkeden szárad.
2017. okt. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
83%

Amikor nincs otthon, akkor pakoljatok össze és tűnjetek el!

És a legfontosabb: Utána soha ne menjetek vissza!!!!

2017. okt. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
82%

ma 10:47-nek.

Nem tudom honnan veszed, hogy lúzer vagyok, de én pontosan tudom az írásodból, hogy te egy ostoba nőszemély vagy! Annyira üresfejű idióta, hogy kár a szót rád fecsérelni.

ennyit erről. Szánalmas vagy

2017. okt. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!