Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van, hogy a férfiak...

Miért van, hogy a férfiak gyakrabban "papucsok" mint a nők?

Figyelt kérdés

Sok olyasmi kérdést látok itt is, hogy egy pár női fele arról ír, hogy párját ugráltatják a szülei, anyuci kicsi fia, nem áll ki magáért a szüleivel szemben, stb. Én magam is egy hasonló kapcsolatban élek, ahol a párom sajnos nem áll a sarkára ha szülei ugráltatják (gyakran feleslegesen), ő pedig természetes ellentmondás nélkül mindent megtesz nekik. (Igen tudom, meneküljek amíg lehet, képben vagy ezzel, a kérdésem nem az én kapcsolatomról szól).


Ismerősöknél is sokkal gyakrabban hallani olyanról, hogy a pár férfi tagja "papucs". Úgy vettem észre, hogy ez a felállás sokkal gyakoribb, mint a fordítottja, hogy a nőt ugráltatják a szülei, és nem áll ki magáért.


Így hát felmerült bennem a kérdés, hogy miért? Ha elméletileg a férfiak az erősebb nem, ők az erősek és a bátrak, akkor miért van sokkal több papucs férfi, mint papucs nő?



2017. okt. 11. 11:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem fele-fele az arány, csak a nők inkább kapcsolatban "papucsok"... csak azt ugye nem papucsnak nevezzük, és nem is tűnik fel, mert 20-30 évvel ezelőttig az volt a "normális". Hogy még ha dolgozik is, a férje osztja be a pénzt, ő meg csinálja az összes házimunkát, ha szól vmit, akkor már rögtön házisárkány, és bele van verve a fejébe, hogy örüljön, ha nem veri a férje, és ez normális. Ilyen nőből még mindig rengeteg van.


A másik az, hogy ált. nem a lányos apa, hanem a fiús anya az a típus, aki bele van szerelmesedve a fiába és/vagy kinevelt magának egy házicselédet, és nem akarja elengedni. Ha több nő kerülne olyan helyzetbe, mint ilyen tipikus betegesen fiús anyák fiai, akkor sztem ott is hasonló mértékben lenne olyan, aki nem áll ki a párjáért, mert ez nem nemnek a függvénye, hanem alaptermészeté. Ki az, aki le akar válni a köldökzsinórról, ki az, aki elég bátor...

2017. okt. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

#10

Dehogynem! Sőt!

Csak a saját anyjától másként veszi fel a nő, mint az anyósától. Tudnék rá nagyon konkrét példát is írni, de személyes okokból nem teszem.

2017. okt. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha egy férfi pénteken nem sörözni megy a haverokkal, hanem a gyerekkel tölti az időt, akkor a bunkóbbak szerint papucs és biztos az asszony irányítja.


Ha egy nő nem a haverokkal mászkál, hanem a gyerekével tölti az időt, az meg természetes, és nehogymár eszébe jusson, hogy sörözni is mehetne.


A férfit gyakrabban tartják papucsnak, cserébe ha ugyanannyit törődik a gyerekével, mint egy átlag nő, akkor már egekbe magasztalják...

2017. okt. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Mert a férfi kielégültebb mint a nő.
2022. aug. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!