Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti ebben az esetben elmennétek...

Ti ebben az esetben elmennétek a temetésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kíváncsi vagyok a véleményekre, de nyilvàn nem ez alapján fogok dönteni.

Szóval, meghalt a nagymamám testvérének a férje. Amit tudni kell, hogy nem tartottuk velük a kapcsolatot, kb 10 éve láttuk őket legutóbb, meg az esküvőnkön ott voltak, habár én csak szűkebb körűt szerettem volna, de a szüleim ragaszkodtak, hogy legyenek meghívva. A szüleim ott lesznek, meg a nagymamám. Testvèrem közölte kapásból, hogy ő nem tud jönni, mert iskolája van, Anyu meg tőlem vàrja, hogy menjek, mert hogy legalább egyikünk legyen ott. Valahogy nem érzem úgy, hogy nekem el kéne mennem gáz vagy sem. Gondoltam küldök nekik egy szép gyászlapot.


2017. okt. 16. 09:30
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Kedves 10-es Anyunak már semmi köze igazából ezekhez a rokonokhoz, mert elváltak apuval. Ő sem tartja ezekkel a rokonokkal a kapcsolatot. Apai nagyi testvérének a férje halt meg, csak Anyu mondta, hogy ő is szeretne menni.
2017. okt. 16. 11:05
 12/23 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy igazából csak elvárás az egész, nem tudom, lehet neki ciki ha nem megyek.. Pedig nem kéne kínosnak éreznie..
2017. okt. 16. 11:08
 13/23 anonim ***** válasza:
89%

Ebből a válaszodból nekem most úgy tűnik, hogy anyukád valamiért menni akar, (ezt csak ő tudja miért) de valahogy mégsem akar egyedül lézengeni a (volt?) rokonok között, és ezért szeretné, ha ott lennél.


Kérdés, hogy ő minek megy? Miért akar ott lenni? Kíváncsi a volt rokonokra? Vagy otthon ül, és végre kimozdulhat?


Valahol ezt kellene tisztázni szerintem, bár elismerem, nehéz ügy. A szülőknek más a berögződésük :-)


Végső esetben pedig neked is lehet valami fontos dolgod, pl. munkahelyen

2017. okt. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Hát hogy is mondjam, de nálunk elég furcsák a családi viszonyok... Ugye Anyu és Apu elváltak, de Anyu úgy viselkedik, mintha Apu családjához tartozna még, a felesége lenne, pedig vagy 20 éve van pàrja Anyunak. Apunak is van párja, azon se gondolkoznak, hogy újra együtt legyenek. Szóval Anyu kicsit túlbuzgó, a volt Anyósát látogatja havonta. Az a problèma, hogy Anyunak csak a párja van, de barátnői abszolút nincsenek,eljárni se jár el igazán sehova a rokoni találkákon kívül. Ő kedvelte az elhunytat, meg ugye régebb óta ismerte, mint én, szerintem ezért szeretne menni. Bár ami furcsa, hogy Apuval meg a nagyimmal megy..
2017. okt. 16. 11:34
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vagy illetlen, ha te nem mész el. A családotokat a szüleid és a nagymamád képviselik. Ahogy írod, köztetek nem igazán volt kapcsolat. Nyilván ha közel álltatok volna egymáshoz, akkor elmennél, ha tudnál.
2017. okt. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
57%
Van erre egy jó mondás amit mindig alkalmazok. Bunkó dolog de a humor része mégis elveszi az élét és mindenki megmosolyogja.: Minek menjek, ő sem jön el az enyémre.
2017. okt. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
71%

Anyukád egyébként nem tudna elmenni? Neked kéne elvinni autóval?

Szerintem nem gond, ha nem mész el. De ha anyukád szeretné, hogy elkísérd, az más.

Nekem is volt már olyan, hogy nem túl közeli ismerős temetésére elmentem. Nem azért, mert közel álltunk egymáshoz, hanem mert olyannak volt közeli hozzátartozója, aki közel áll hozzám. Illetve szüleimet is kísértem már el nagyszülők régi ismerőseinek temetésére, akiket én nem igazán ismertem, de szüleim igen.

2017. okt. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid és a nagymamád elmennek, mert ismerték és szerették. Ez így van jól. Neked nem "kell" menned.
2017. okt. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
38%
Én elmennék, ha nem ütközik akadályba (nincs pl. fontos dolgom, és meg tudom oldani), inkább a szüleim és nagymamám kedvéért.
2017. okt. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Nem nekem kellene elvinnek autóval, hanem apuval és a nagyimmal menne.
2017. okt. 16. 12:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!