Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez elfogadható indok lehet a...

Ez elfogadható indok lehet a névváltoztatásra? Mennyi ideig tart maga a folyamat?

Figyelt kérdés

A családnevemet azért szeretném megváltoztatni,mert sosem volt közeli kapcsolatom a szüleimmel, nem igazán éreztem őket a családomnak. A nagymamám lánykori nevét szeretném viselni. A keresztneve(i)met pedig sosem éreztem hogy passzolna hozzám, egyszerűen nem tetszenek. A név amit fel szeretnék venni helyette benne van a magyar névnaptárban így nem látom akadályát. Illetve a mostani keresztnevemet lehet meghagynám harmadik névnek (a mostani harmadik nevem helyett amit mindenképp elhagynék.)

Illetve ha megvan a kérvény onnantól számítva kb mennyi idő? Érettségi után szeretném intézni azaz júniusban. Már régen nagykorú vagyok így ez nem lesz akadály.



2017. okt. 17. 21:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Csináld meg most, ha már nagykorú vagy és a döntés is végleges. Így tavaszra a kétszeres ügyintézés is biztosan lezajlik, lesz időd elkészíteni az új okmányokat, így az érettséginél már nem lesz gond, mindenhol az új neved fog szerepelni.

(Plusz ha utána változtatod meg, az érettségi marad a régi néven, az ilyenek házasság után sem kerülnek újra kiállításra, külön macera a folytonos magyarázkodás - szerintem.)

2017. okt. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
és ha még a régi nevem szerepel az érettségimen az nagyon hátrányos?
2017. okt. 19. 06:50
 13/17 Metionin ***** válasza:
Senkit nem érdekel, ha valahová bekérik akkor csatolod mellé az okiratot a névváltozásról és ennyi.
2017. okt. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
rendben,köszönöm.
2017. okt. 19. 14:28
 15/17 A kérdező kommentje:
anyakönyvi kivonatot muszáj bevinni? ha vmilyen okból nem tudnám, mi a teendő?
2017. nov. 14. 22:52
 16/17 anonim ***** válasza:
Ki tudod kérni újra bármelyik kormányablaknál, illetékért cserébe. :)
2017. nov. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
azaz? fizetni kell?
2017. nov. 16. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!