Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire gond ha nem akarom...

Mennyire gond ha nem akarom heti 3szor kórházba hordani édesapám?

Figyelt kérdés
Édesapám 57 éves férfi, munkája során megsérült az ujja körülbelül 3hete, azóta folyamatosan mennübk kell a kórházba heti 3alkalommal. (Lehet le kell operálni)Nekem ez nagyon fárasztó, csak busszal tudna beutazni de az hosszadalmasabb így autóval viszem be. 50 km oda vissza az út... viszont a várakozás rengeteg, volt amikor reggel 9kor indultunk, délután 3kor értünk haza. Nekem van egy majdnem 3 hónapos lányom, aki anyatejes. Eddig vittem, sétáltunk a kórház előtt de hideg volt, be kellett vigyem, ott lehetetlen pelenkázni megetetni, a közeli áruházban sikerült csupán de elég körülményes és nem kényelmes. Nem tudok vele caplatni az áruházban mindig több órát, illetve a kórházban sem szeretném vinni sok emberhez. Legutóbb anyukám vigyázott rá, fagyasztott tejet kapott addig de ez sem a legjobb megoldás bárhogyan is nézem. De szégyellem nostr közölni ennyi idő után hogy nem tudom vinni. Vasárnap is menni kell, ő közölte akkor a párom is eltudja vinni, szóval elvárás szinten megy ez, de nem baj. Hát az apám de mégsem tudja vinni mert dolgozni megy.... mit tennétek mi a megoldás? Azért az sem jó ötlet hogy elviszem haza jövök majd újból érte mert anyagilag is megterhelő.
2017. okt. 21. 02:13
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
38%
*megértem, bocsánat.
2017. okt. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
50%
Az meg hogy két naponta kórházba kell menni, nem kicsi bajra utal.
2017. okt. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
81%
Itt inkább azzal van a baj, hogy a kérdező apja elvárja ezt...
2017. okt. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Szívesen vinném de beláthatóan könnyebb a babát itthon hagyni mint ott szenvedni ketten, de sajnos nagyon a szoptatás kárára megy. Hiszen amit lefejtem augusztusban azt tudja inni, nagyon szenvedek a szaporítással de ha ki marad heti 4alkalommal kettő akkor ott vagyok hogy sehol... hisz a héten voltam kedden szerdán pénteken és vasárnap is megyünk. Múlthéten csak 3szor mentünk...
2017. okt. 21. 08:44
 15/33 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem szoptatnád, akkor is a 3 hónapos babád mellett lenne a helyed, neki meg otthon, nyugalomban.
2017. okt. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
30%

Biztos nem lenne képem apámnak a képébe mondani, hogy a problémájával együtt le van ejtve!

Nem csak a sérülés mibenlétéről van szó, mert hiába mozgásképes tőle, nagy stressz lehet, hogy esetleg elveszti egyes kézfunkcióit (akár a munkaképessége is megváltozik).

A gyereket persze nem hurcolnám össze-vissza. Fejnék és rábíznám anyámra. 50 km oda ÉS vissza, az autóval igazán nem távolság! Többet is megtehetnél apádért!

(Igen, tudom, hogy nehéz, amikor többfelé kell szakadni, de ezzel mindenki szembesül egyszer - a szülőkre és a gyerekekre egyaránt nehéz gondot viselni, örülj, hogy anyukád ki tud segíteni!)

2017. okt. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
77%

18-as, de nagy szád van, ha neked kéne hét orát is ott csücsülni a korházban merr szar az ellátás, lassu,, akkor is ezt mondanád?


Kérdezö, én megkérném h menjen busszal és szoljon ha mehetek érte. Ennyi.

Én is jártam huzodott BOKÁVAL hetente a kórházba (meg csomoan mászkálnak TÖRÖTT lábbal melobe, stb), senki nem tudott bevinni mégsem rinyáltam.


Apád felnőtt ember, nem kisbaba, ellenben a háromhosoddal, akinek RÁD van szüksége.

2017. okt. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem, hogy egyesek miért támadják a Kérdezőt? Mint irta, pici babája van. Mégis mit vártok? Nem heti egy, hanem három alkalommal kell vinni az Apját! Еgy babával ez igen körülményes. Mint néhányan már irták a hozzászólásukban, az újja sérült meg, tehát eppenséggel semmi akadálya annak, hogy egyedül is megjárja az oda-vissza utat busszal. Gondolom autóval mindenképp kényelmesebb, de na...

Egy Anyuka töltön heti 3 alkalommal fél napokat a kórházban a kisbabával? Az anyaság nemcsak abból áll, hogy kocsikázunk és tologatjuk a babát a városban.

Kérdező, én a helyedben beszélnék Apáddal, hogy ki kell találni valami más megoldást, mert neked ez egy kisbaba mellett igen megterhelő, és mivel Te vagy a gyermek anyja, nem szeretnéd folyamatosan másra bizni őt. Ezt meg kell értenie és kész. Mond, hogy nem szeretnél egész álló nap a kórházban lenni a gyerekkel és az időjárás sem a legjobb arra, hogy esetleg valami kórházon kivüli programot csináljatok amig rá vártok...Ha lábsérüéáse lenne, akkor érthető, de újj? Lehet picit tovább tart majd elintéznie az egészet, de ez van.

2017. okt. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
53%
Ha lelki támaszra van szüksége, akkor a feleségének kellene kísérgetni, ha meg az utazás megterhelő, akkor lehet érdemesebb lenne a kórház közelében kivenni egy szobát, mint hetente 3-4-szer utazgatni.
2017. okt. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
30%

25 km-es távolság legrosszabb esetben is max félóra. Teljesen fölösleges ott várni, hurcolni magaddal a gyereket, amikor anyukád tud rá vigyázni. Kérjetek utazási költségtérítést, mert jár.


[link]

2017. okt. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!