Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire gond ha nem akarom...

Mennyire gond ha nem akarom heti 3szor kórházba hordani édesapám?

Figyelt kérdés
Édesapám 57 éves férfi, munkája során megsérült az ujja körülbelül 3hete, azóta folyamatosan mennübk kell a kórházba heti 3alkalommal. (Lehet le kell operálni)Nekem ez nagyon fárasztó, csak busszal tudna beutazni de az hosszadalmasabb így autóval viszem be. 50 km oda vissza az út... viszont a várakozás rengeteg, volt amikor reggel 9kor indultunk, délután 3kor értünk haza. Nekem van egy majdnem 3 hónapos lányom, aki anyatejes. Eddig vittem, sétáltunk a kórház előtt de hideg volt, be kellett vigyem, ott lehetetlen pelenkázni megetetni, a közeli áruházban sikerült csupán de elég körülményes és nem kényelmes. Nem tudok vele caplatni az áruházban mindig több órát, illetve a kórházban sem szeretném vinni sok emberhez. Legutóbb anyukám vigyázott rá, fagyasztott tejet kapott addig de ez sem a legjobb megoldás bárhogyan is nézem. De szégyellem nostr közölni ennyi idő után hogy nem tudom vinni. Vasárnap is menni kell, ő közölte akkor a párom is eltudja vinni, szóval elvárás szinten megy ez, de nem baj. Hát az apám de mégsem tudja vinni mert dolgozni megy.... mit tennétek mi a megoldás? Azért az sem jó ötlet hogy elviszem haza jövök majd újból érte mert anyagilag is megterhelő.
2017. okt. 21. 02:13
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
84%

Tehát összegezve: a kérdező, alig kilábalva a gyermekágyból, egy három hónapos, a fertőzésekre még nagyon érzékeny kisbabával köteles az apját heti háromszor vinni kocsival, majd a több órás várakozást kibirni egy zokszó nélkül hideg és nem bababarát, fertőzés veszélyes helyen, csak mert fáj az apja UJJA.


Ez kész.


Kérdező: maradj otthon a kicsiddel. Mondj nemet.

2017. okt. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
28%

"Tehát összegezve: a kérdező, alig kilábalva a gyermekágyból, egy három hónapos, a fertőzésekre még nagyon érzékeny kisbabával köteles az apját heti háromszor vinni kocsival, majd a több órás várakozást kibirni egy zokszó nélkül hideg és nem bababarát, fertőzés veszélyes helyen, csak mert fáj az apja UJJA. "


NEM. Mint írtam, fölösleges várakoznia. Heti 3-szor elviszi az apját (MAXIMUM 1 óra oda-vissza, valszeg ennél sokkal kevesebb), és érte megy (újabb MAX 1 óra.) Addig a nagymama vigyáz a gyerekre, a költséget pedig megtéríti (igaz, utólag) a tb.

2017. okt. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
38%

Felajánlanám mondjuk így: heti 1x elviszed, közben elintézed a bevásárllást, postát stb amit kell. Heti 1x menjen busszal, ez belefér. Heti 1x pedig viszed és hazamész. Ha úgy állnak, esetleg mond meg őszintén hogy sok a benzin, adjanak bele.


Nézhettek Telekocsit is, az olcsóbb mint a benzin.

Csak te jöhetsz szóba egyébként?


Igen, sok anyagilag és fizikailag, de nem hagynám cserben apukámat.

2017. okt. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
62%
Csak egy ötlet: elviszed őt a kórházba, és hazajöttök a babával. Hazafelé pedig busszal utazna apud. Ez is egy megoldás, és számára sem olyan megterhelő, nem kell egy nap kétszer buszoznia. Így te sem érzed rosszul magad,hogy nem állsz mellette, nem segítesz, hazafelé pedig 25 km-t buszozni kibírható. Vagy fordítva: megy busszal, te pedig mész érte, mikor végez.
2017. okt. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
72%

Bakker, húsz éve dolgozom baleseti ambulancián. Ha odajön valaki, hogy ne haragudjon, engem a lányom tud hozni, kicsi a baba, akkor megmondom neki, hogy minden alkalommal kopogjon be, előre vesszük.

És akkor nem megy rá egy egész nap.

2017. okt. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
50%
25km az semmi, max fél óra kocsival, bár napi 2x lehet sok de mi lenne ha reggel busszal megy, délután meg hazahozzátok?
2017. okt. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
77%

Reggel menjen be busszal (anyukád el is kísérheti), ha délután nincs épp busz visszafelé, akkor meg telefonáljanak, ha készen vannak és elmész értük.

Kicsi babát ha nem muszáj,nem hurcolnék se kórházba, se bevásárlóközpontba, sehova ahol sokan vannak, gyenge még az immunrendszere, bármit elkaphat meg amúgy is nyugalomra és rendszetességre van szüksége.

2017. okt. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
10%
Mindenképpen találnék rá megoldást. Apukádnak ha jól értem valószínüleg csonkolni kell az ujját. Az ujját, ami azon a kézen van, ami érted dolgozott, ami téged ölelt, felemelt,ha elestél, megsimogatta a bibis részeket. Anyagilag nem lehet megterhelő, hiszen költségtérítés is van a világon. Max időben lehet kényelmetlen, de egy kis szervezéssel meg lehetne oldani. Lényeges lenne, hogy meddig kell még kezelésre járni? Hetekig? Hónapokig? Nem hinném, hogy olyan sokáig tart a dolog. A kicsi is fontos természetesen, de neki is alkalmazkodni kell.Ahogy apudnak is meg kell érteni, hogy van, amikor nem tudod bevinni a kórházba. Meg kellene beszélnetek apudnak, anyudnak, a férjednek, és neked, hogy mi lenne az az időbeosztás, ami mindenkinek jó.
2017. okt. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
91%

Ma 14:23! Azért írom így, mert töröltek közben válaszokat, számozás elcsúszott. Na, ezt a módszert próbálnád meg itt a győri balesetin...! Nem menne!


A másik, amiért írok megint: a köztes megoldást javaslók is szarrá vannak pontozva, azok is, akik az apa mellett vannak, azok is, akik a kisbabás anyuka mellett. (?)

2017. okt. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Utolsó nem tudom miért pontoztak le mindenkit, illetve kiét törölték, én senkit sem le sem felpontozni nem szoktam, a problémámra szerettem volna valami megoldást, vagy csak jól esett kiírni magamból mert ugye ezt senkivel nem tudom megbeszélni! Egyébként itt sem menne az hogy kopogtatással előre engedjék, hiszen mikor fájt az ujja, délután bementünk a kedves ápolónő míg kötözte végig mondta a magáét hogy hogyan gondolta hogy délután megy oda 2 órakor,délelőtt kellett volna!
2017. okt. 21. 21:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!