Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim alkoholisták, és...

A szüleim alkoholisták, és nincs kihez forduljak. Mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta ezt csinálják, sajnos nincs betegségtudatuk. Némiképp enyhült, amikor elhunyt a nagypapám, és mamán hozzánk költözött. Viszont nem rég hosszú szenvedés után meghalt ő is, és újrakezdték. Vannak jobb napok, de az ivás minden nap jellemző. Sorra vesztik el a munkahelyeiket, és már nagyon unom. Sajnos már nincs rokonok 200km-s körzeten belül,így elvonóra sem tudom küldeni őket, nem is mennének. Egy kis községben élek, ahol utálok mindenkit, így segítségem sincs. Engem nem bántanak, igazából már egymást sem, de szerintem ez akkor sem normális. Most vagyok nyolcadikos, nemsokára megyek koliba, de én őket szeretném megmenteni, nem magamat. Mert mi lesz velük, ha én elmegyek? Velem nem lesz baj, ezek után megtanultam vigyázni magamra, és önerőből leküzdöttem a halálvágyamat, elkezdtem tanulni, lett akaraterőm. Már csak őket szeretném elszakítani az alkoholtól. Mit tehetnék ezügyben?
2017. nov. 11. 11:18
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hozzátenni, 13/L
2017. nov. 11. 11:19
 2/15 anonim válasza:
61%
Ha bánatuk miatt alkoholisták, próbáld meg pozitív irányba vinni őket, legyenek boldogabbak a napjai. Mivel a piát valahogyan venni kell a pénzüket dugd el valahova vagy valami. Nagyon rossz helyzetben vagy, de kitartást!!
2017. nov. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Elsősorban a saját lelkierődet őrizd meg! Felnőtt emberek, az ő dolguk, hogy észhez térjenek, nem a te felelősséged, tudjál róla.

Ezzel együtt persze érthető, és nagyon rendes tőled, hogy segíteni szeretnél nekik, de így hirtelen nem is tudom... Azt hiszem, érdemes lenne a háziorvosotok segítségét kérni, hátha ő rá tudná beszélni őket elvonóra.

2017. nov. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
fordulj védőnőhöz, gyerekvédelemhez... valószínű, hogy te elkerülsz tőlük, ha megállapítják hogy nem gyereknek való a környezet, nem vagy rendesen ellátva, stb... első körben 30 napra, ha változik a helyzet, visszakerülhetsz. vagy nem is tudom igazából hogy ilyenkor mit tesznek. de ez egy elég nagy pofon lehet nekik, amitől észhez térnek. más ötletem nincs, hogy kihez fordulhatnál. bár igazából, ha ők nem akarnak változtatni, hiábavaló minden próbálkozás... amíg ők nem érzik szükségesnek, nem fog változni semmi. nagyon nehéz leszokni a függő embereknek, főként ha nem elég elszántak.
2017. nov. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Igen, a bánat miatt van valószínűleg. És a faluból senkit, itt mindenki kétszínű, a háziorvost kifejezetten utálom, innen senkinek nem tudok szólni. A pénzüket nem dughatom el, hisz ők keresték, és cirkusz lenne belőle.

2017. nov. 11. 11:36
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Hány évesek a szüleid? Miben nyilvánul meg, hogy alkoholisták? Mi a napi mennyiség?
2017. nov. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ötven körül vannak, a napi mennyiség változó, de általában 3-4 liter sör és 4-8 feles keserű.
2017. nov. 11. 12:27
 8/15 A kérdező kommentje:
Mellette anya szedi a frontint.
2017. nov. 11. 12:28
 9/15 anonim ***** válasza:
keresd fel a gyermekvédelmiseket akikhez tartozik a település. ők fogják tudni, kinek kell szólni.
2017. nov. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
a gyermekbántalmazásnak sok fajtája van... pl. az elmulasztás is az... gondolom nem gondoskodnak rólad... főzni szoktak? mit eszel? a számlákat fizetik? dolgozni is részegen /másnaposan járnak?
2017. nov. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!