Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim alkoholisták, és...

A szüleim alkoholisták, és nincs kihez forduljak. Mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta ezt csinálják, sajnos nincs betegségtudatuk. Némiképp enyhült, amikor elhunyt a nagypapám, és mamán hozzánk költözött. Viszont nem rég hosszú szenvedés után meghalt ő is, és újrakezdték. Vannak jobb napok, de az ivás minden nap jellemző. Sorra vesztik el a munkahelyeiket, és már nagyon unom. Sajnos már nincs rokonok 200km-s körzeten belül,így elvonóra sem tudom küldeni őket, nem is mennének. Egy kis községben élek, ahol utálok mindenkit, így segítségem sincs. Engem nem bántanak, igazából már egymást sem, de szerintem ez akkor sem normális. Most vagyok nyolcadikos, nemsokára megyek koliba, de én őket szeretném megmenteni, nem magamat. Mert mi lesz velük, ha én elmegyek? Velem nem lesz baj, ezek után megtanultam vigyázni magamra, és önerőből leküzdöttem a halálvágyamat, elkezdtem tanulni, lett akaraterőm. Már csak őket szeretném elszakítani az alkoholtól. Mit tehetnék ezügyben?
2017. nov. 11. 11:18
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
A józanabb napokon főznek, ha nem, reggel még elmennek és hoznak hideg kaját, vagy adnak pénzt pizzára. Alapvető számlákat fizetik, ezzel nincsen baj. Dolgozni apám józanon megy, ha részeg vagy rosszul van szabadságot kér. Mindenhonnan elmegy a hiányzásai miatt. Anyám már részegen is ment be, de van rokkantnyugdíja, emiatt már nem megy dolgozni.
2017. nov. 11. 12:53
 12/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy érdemes lenne már most koleszba menned...
2017. nov. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Költőnő? ***** válasza:
Őket csak ők tudnak saját maguk rendbetenni, de betegségtudat nélkül nem fogják. Hasonló környezetből jöttem, a fél életem erre pazaroltam el és egy életre megnyomorodtam lelkileg. Te ne tedd.
2017. nov. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem is tudtam, hogy 13 évesek is regizhetnek IDE!!!!
2021. jan. 17. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
13 éves a kérdező!!
2021. jan. 17. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!