Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kedves Szülők! Ti mit gondolto...

Kedves Szülők! Ti mit gondoltok vagy gondolnátok akkor, ha a fiatok barátnője többnyire hétvégén mindig ott maradna nálatok?

Figyelt kérdés
Messzebbről van a lány.

2017. nov. 12. 08:25
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
38%
29 elég nyomorúságos ha valakit 1 adag étel a földhöz vág.....
2017. nov. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
40%
Valoban, utolsó, elég nyomorúságos, de van ilyen. Nem mellesleg a "többnyire hétvégén mindig" az heti 2 nap -vagy 3, ha náluk a péntek már hétvégének szamit- az pedig évente 104 (162), tehát több, mint 3 (5) hónap összesen, ami azért marhára nem mindegy egy átlag családnak.
2017. nov. 14. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
62%
Pptomi, heti 80-90 óra munka azt jelenti, hogy napi 16 órát melózol hétköznap, plusz még tízet hétvégén. Ilyen munkarendben te csak aludni jársz haza, a családod (ha van egyáltalán) semmit nem lát belőled, és ilyen hétvégébe nem fér bele búvárkodás, max a helyi uszodában.:DD Ha már lódítasz, legalább számolj. És oszd az észt a munkahelyeden, ahol állítólag az egész nyomorúságos életedet töltöd.
2017. nov. 14. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
44%
32est kiegészíteném, ha minden hétvégén ott a barátnő, akkor az hétvégenként minimum 5 adag étel,tehát havonta 20 adag. És akkor még nem válogatós a lány, nem nassolnak, nem kívánnak meg semmi pluszt.
2017. nov. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
40%

Itt nem az anyagiakon van a hangsúly. Szívesen látom a gyerekem barátnőjét/barátját, de nem egész hétvégén, és gimis korban nálunk nem aludhatnak.


A szüleim nekem sem egnedték, hogy tizenévesen felnőttet játszak. Ilyenkor a tanulás az első ha van valakid, ha nincs. Később meg mégis miért vittem volna bárkit anyámék nyakára? Ha együtt akarnak lenni, teremtsék meg a feltételeket hozzá, ahogyan én is tettem a férjemmel. Nem ördögtől való az önállósodás :) Abszolut nem lett emiatt rossz kapcsolatom a szüleimmel, sőt, hálás vagyok nekik, hogy így neveltek.

A szülőknek nem kötelességük idegen gyereket befogadni a saját házukba. Azt a helyet magunknak teremtettük meg, a mi családunknak. Nyilván egy fiatal pár se szeretné, ha a saját lakásában minden hétvégén vendégül kéne látni a másik párjának a szüleit. Nem a mi családunk, nem is pofátlankodunk oda.

2017. nov. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 pptomi ***** válasza:
56%

"Pptomi, heti 80-90 óra munka azt jelenti, hogy napi 16 órát melózol hétköznap, plusz még tízet hétvégén. Ilyen munkarendben te csak aludni jársz haza, a családod (ha van egyáltalán) semmit nem lát belőled, és ilyen hétvégébe nem fér bele búvárkodás, max a helyi uszodában.:DD Ha már lódítasz, legalább számolj. És oszd az észt a munkahelyeden, ahol állítólag az egész nyomorúságos életedet töltöd."


Egy hét 168 órából áll. Valóban sokszor van úgy, hogy 14-16 órát dolgozom. Ez azért van, mert munkamániás vagyok, mellette maximalista. Ezt csak az tudja milyen, aki szintén ilyen beállítottságú. Nem érzek fáradtságot. A nyomorúságos munkahelyemet nem cserélném el, én választottam és köszönöm, de elégedett vagyok vele. Amellett, hogy sokat dolgozom, megtehetem azt, hogy akkor menjek el kikapcsolódni, amikor jónak látom. Magamnak dolgozom a saját cégemben, nem másnak. Belefér az időmbe a búvárkodás mellett sok egyéb is.


Igen elkanyarodtunk a kérdéstől.

2017. nov. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
40%

"Egy hét 168 órából áll. Valóban sokszor van úgy, hogy 14-16 órát dolgozom."


Egy nap meg 24-ből. Napi 7-8 órát, azaz hetente 49-56 órát nem árt aludni még a munkamániásnak sem, ha nem akarja időnek előtte feldobni a pacskert. Egyéb szükségletekről nem is szólva.:-) Akkor hol is a hiba a számításban? Ezek után nem meglepő, ha téged nem zavar, mennyit van ott a barátnő, miután alig vagy a családoddal. Nem mindenkinek a munka az élete, még ha szereti is csinálni. Nekem a hobbijaim mellett (túrázás, utazás, bejártam a világot) az is kikapcsolódás, ha olvasok, zenét hallgatok vagy megnézek egy jó filmet, szeretem az otthonomat, és havi legalább egy hétvégén zavartalanul akarom élvezni. Nyilván annak, aki praktikusan ágyrajáró státuszban van a saját házában, nehéz ezt megérteni.

2017. nov. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 pptomi ***** válasza:
50%

Őszintén szólva néhány kifejezés miatt néztem csak vissza ehhez a kérdéshez. Ilyenek voltak: osztod az észt, lódítasz, nyomorúságos életed, stb.

Te kiszámoltad nekem szépen, hogy napi lebontásban mennyit dolgozom, ami teljesen hiába való volt, mert én is tudom számolás nélkül. A saját és az átlagemberek(nem sértés!)életvitel alapján megítéltél engem is, aminek fellengzősen hangot is adtál itt. Vagyis úgy ítélsz meg, hogy semmit nem tudsz rólam.

Ágyrajárónak nevezel, aki a munkahelyén tölti a nyomorúságos életét. Ebben ott a hiba, hogy én az otthonomban dolgozom, vagyis többnyire otthon vagyok. Az egyik hobbim a munkám, valószínűleg ezért lettem munkamániás. A munkámhoz elég internetkapcsolat és egy eszköz, amin lehet böngészőt használni. Ebből az következik, hogy akár kutyasétáltatás közben, horgászat közben vagy ne adj isten merülés után a kötelezően együtt töltött 90 perc alatt már tudok dolgozni. Több dologra is tudok egyidőben koncentrálni, pedig ez az angol tudósok szerint a nők jellemzője. Ezt csak azért mondom, mert tudok beszélgetni is és elemzést is végezni, nem a családom elől elvonultan dolgozom.

Az alvásidőben igazat adok neked, hogy talán többet kellene. Személy szerint viszont én nem igénylem, nem vagyok fáradt, nem érzem magam öregnek, pedig napi 5 órát alszom. Nincs EÜ problémám, pedig nem vagyok már annyira fiatal.

Szerintem fejezzük be az ilyetén diskurzust, mert nagyon elkanyarodtunk, a témához semmi köze nincs. A magánéletem nem teregetem ki jobban, de ennyit szükségesnek véltem, amit talán nem kellett volna.

Részemről zárszóként még annyit tennék hozzá, hogy ne mondj ítéletet arról, amiről semmit nem tudsz. Emberek vagyunk, de nem egyformák.

2017. nov. 15. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
80%
Nem olvastam végig de láttam, hogy megosztóak a vélemények a +1 adag étellel kapcsolatban, tehát gondoltam leírom az én tapasztalatomat. 17 éves vagyok az anyukámmal, az öcsémmel és anya új párjával élek együtt. Van egy barátom 1 éve (anyáék is kb ennyi ideje vannak am együtt) és én is megkaptam már, hogy sokat eszik. A fürdést nem mindig itt intézi. Van, hogy megfürdik edzés után és utána jön, van olyan, hogy kidőlünk este és csak másnap fürdünk (ezesetben ő otthon). Sokszor itt van péntek estétől vasárnap reggelig. De szombaton napközben már nem szokott itt lenni, mert olyankor tanulok, pihenek stb. DE amikor itt van rengeteget eszik,pedig nem nagy darab. Csak az iskolába vagy 3 szendvicset, 2 péksütit,meg nasit visz + ott ebédel (és 2-nél nemigen van ott tovább). Nálunk 2 óránként eszik, van hogy éjfélkor is. Ha itt van akkor elfogy az összes felvágott, tojás, müzli, főtt étel. Van, hogy anya nincs itthon, mert a párjával kertészkednek/méhészkednek a párja telkén és olyankor mi főzünk ránk és az öcsémre. Mondjuk főzünk egy tepsi lasagnét (kb 16 adag). Ez nekünk szombat-vasárnapra elég. Amíg én és az öcsém eszünk egy-egy adagot ebédre meg este esetleg, ő addig rájár amíg van. 2 óránként!:D Ne értsetek félre, imádom, de tény, hogyha valakik nem havi 500.000+ból gazdálkodnak, megterhelő lehet, hogy ott van még egy személy. Mi ezt mondjuk úgy oldjuk meg, hogy 3 hetente apánál vagyunk, meg alszunk náluk is.
2017. nov. 16. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Érdekes ez a sok negatív válasz. Én oda is költöztem a párom családjához a bátyja barátnője is. A szülök nagyon szerettek minket ☺ mi is őket ☺ persze ha valaki anyagi okok miatt nem engedheti ezt meg akkor beszéljen a fiával, hogy oldják meg valahogy a dolgot járuljanak hozzá a költségekhez. Így a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad.
2017. nov. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!